Geri Dön
GündemFETÖ'cü Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin detayları ortaya çıktı

FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin detayları ortaya çıktı

FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz, 17 Aralık kumpasından 2 ay önce, gözaltına aldırdığı iş adamlarının parasıyla Dubai'de tatil yaptı. O tatilin masraflarını karşılayan iş adamı Halil İbrahim Demirhan yaşadıklarını ilk kez anlattı.

FETÖ'cü Zekeriya Öz'ün Dubai tatilinin detayları ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 17 Aralık darbe girişimine yönelik yeni ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. O süreçte en çok konuşulan konuların başında firari savcı Zekeriya Öz'ün Dubai tatili geliyordu. Masraflarını karşılayan iş adamı Halil İbrahim Demirhan tatilin perde arkasını ve sonrasında yaşananları anlattı.

Demirhan, Zekeriya Öz ile Erzurum yolculuğu sırasında arkadaşları vasıtasıyla çalıştığını tanıştığını söyledi.

"Odadan aşağı indim baktım aşağıda tavla oynuyor birileri ile. Bak dedi, ben seni arayacağım. Eğer sen benim ofisime gelmezsen polis zoruyla aldırırım. Seni çağıracağım Çağlayan'a dedi. Ondan sonra birkaç gün sonra beni telefonla çağırdı."

"AİLEMLE BENİ DUBAİ'YE GÖTÜR"

Demirhan, Öz'ün Dubai tatilini Çağlayan'daki makam odasında teklif ettiğini öne sürdü.

"Çağlayan'a gittim. Adamda beni direk içeri aldı. Yakında beni ailemle birlikte Dubai'ye götüreceksin. Orada ağırlayacaksın senin misafirin olacağız sen ağırlayacaksın bizi dedi. Ben de tamam dedim hemen orada otel rezervasyonlarını yaptım. Yedi yıldızlı dört dörtlük, harika en güzel odalar... Uçağın kapısından araçlarla aldırdım."

ZEKERİYA ÖZ'ÜN DUBAİ TATİLİ SANCISI

TRT Haber'den Kemal Gümüş'ün haberine göre; 17 Aralık kumpasıyla çok sayıda iş adamı gözaltına alındı. Demirhan'a göre, Zekeriya Öz, Dubai tatilinin kamuoyunda duyulmasından endişeliydi.

"Zekeriya Öz'ün yanına gittik. Tavla oynarken benim aklımda yokken bu bedava Dubai tatili parlar mı acaba, öyle birşey olur mu dedi. Böyle bir durum oluştu. O tatilden korkuyordu acaba bir sıkıntısı olacak mı diye."

Fetullahçı Terör Örgütü, firari savcının Dubai tatilinin basına sızmaması için Halil İbrahim Demirhan'a tehditte de bulunmuş.

"Şerif Ali Tekalan ben tanımıyorum kim olduğunu. Geldi dedi ki, bunlar birkaç kişi ile geldiler adamları ile. Dediler ki; Bak senin için iyi olmaz bu hükümet gidici biz geliciyiz."

Zekeriya Öz 17 Aralık kumpasının ardından meslekten ihraç etti.

FETÖ üyesi Öz hakkında çok sayıda dosya kapsamında yakalama kararı bulunuyor.

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet