Dubai

Dubai

Son dakika Dubai haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dubai gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dubai haber sayfamızda...

Dubai

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.508 dubai haberi bulunmuştur.
COP28 çevre zirvesi: Bugün başlayan zirve neden önemli?
COP28 çevre zirvesi: Bugün başlayan zirve neden önemli?Dünya liderleri, Dubai’de düzenlenen BM İklim Değişikliği Konferansı'nda (COP) bir araya gelerek iklim krizini ele alacak.
30.11.2023Dünya
Türkiye’de hızlı büyüdü rotayı ‘yurt dışına’ kırdı
Türkiye’de hızlı büyüdü rotayı ‘yurt dışına’ kırdıESTA Group, 9 farklı ülkede 80’i aşkın projesiyle dünyanın dört bir yanında yenilikçi projeler geliştiriyor. Mühendislik bilgisini ve vizyonunu Benesta markası altında Türkiye’ye taşıyan grup, Benesta’yı gayrimenkul şirketi olarak uluslararası arenaya taşımayı hedefliyor. Benesta, hem Türkiye hem de farklı ülkelerde yeni projeler için araştırmalarını sürdürüyor.
30.11.2023Ekonomi
‘Suçumuz neydi ki kuruttuk böyle’
‘Suçumuz neydi ki kuruttuk böyle’Küresel ısınma, Dünya’yı yok ediyor. Dubai’de başlayan iklim zirvesi COP 28’de Dünya’nın nasıl kurtarılacağı konuşuluyor.
30.11.2023Dünya
Dünyanın en büyüğü ama kanalizasyonu yok! 43 milyar liraya mâl olmuştu
Dünyanın en büyüğü ama kanalizasyonu yok! 43 milyar liraya mâl olmuştuModern olanaklar ve zengin kültürel mirasın karışımı olan Dubai, özellikle 2010 yılında tamamlanan 828 metre yüksekliğindeki dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile tüm dikkati üzerine çekmeyi başarıyor. Ancak her şeyiyle göz alıcı olan kent, oldukça basit bir konu olarak görülen kanalizasyon noktasında sınıfta kalıyor. Peki lüks otelleri, alışveriş merkezleri ve dikkat çekici mimarisiyle adından söz ettiren şehir, dışkı problemi konusunda neden başarısız? İşte cevabı.
30.11.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katılmak üzere, 30 Kasım- 1 Aralık tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) ziyaret edecek.
29.11.2023 Gündem
Papa Francis'in Vatikan'daki konuşmasını yardımcısı okudu: İyi değilim
Papa Francis'in Vatikan'daki konuşmasını yardımcısı okudu: İyi değilimPapa Francis, Dubai'deki BM iklim konferansı gezisini iptal ettikten sonra Vatikan'daki bir konuşmasını yardımcısının yapmasını istedi.
29.11.2023Dünya
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Haberler
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze Kasabı
Son dakika... Erdoğan, Netanyahu için bu ifadeyi ilk kez kullandı: Gazze KasabıPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazze'de tarihin en kalleş saldırılarından birisinin gerçekleştiğini söyledi, Netanyahu için 'Gazze Kasabı' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın gündeminde yerel seçim çalışmaları da vardı.
29.11.2023Gündem
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dubai'de yer alacağız
İklim Değişikliği Başkanı Hasar: Her yıl olduğu gibi bu yıl da Dubai'de yer alacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28. Taraflar Konferansına (COP28) ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Hasar, “Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki başkanlığında güçlü bir Türk Delegasyon Heyeti ile Dubai’de yer alacağız" dedi.
29.11.2023Ekonomi
İklim kaygısında artış yaşanıyor
İklim kaygısında artış yaşanıyorPaylaşılan çevrimiçi verilere göre, 'iklim kaygısı' ile ilgili çevrimiçi aramalar bu yıl keskin bir yükselişe geçti.
29.11.2023Dünya
Dubai adım adım EuroLeague'e! Kritik oylama yapıldı
Dubai adım adım EuroLeague'e! Kritik oylama yapıldıEuroLeague hissedarları Dubai’ye wild card verilmesi konusunu görüşmek için bir araya geldi. Hissedarların görüşmesinde oylama da yapıldı. İşte detaylar...
Türkiye’de aşırı hava olayları 4 kat arttı
Türkiye’de aşırı hava olayları 4 kat arttıAvrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi’nin (ECMWF) ön verilerine göre küresel ortalama sıcaklık, kayıtların tutulmaya başlamasından bu yana küresel ısınma 2 santigrat dereceyi ilk kez geçti. Buna göre Paris İklim Anlaşması’nda belirlenen ısınmayı 1.5 santigrat derecede sabit tutma eşiği aşıldı.
28.11.2023Gündem
'Evde oturduğumda kendimi işe yaramaz hissediyorum!'
'Evde oturduğumda kendimi işe yaramaz hissediyorum!'Kendisi gibi oyuncu Anıl Altan ile yedi yıldır mutlu bir evlilik sürdüren Pelin Akil, uzun saatler süren setlerden dert yanan birçok meslektaşının aksine sektördeki yoğun çalışma şartlarından çok da şikayetçi olmadığını söyledi.
26.11.2023Cadde
‘Antarktika uyanıyor dünya da uyansın’
‘Antarktika uyanıyor dünya da uyansın’Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP 28), 30 Kasım - 12 Aralık tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek.
26.11.2023Dünya
Dilan Polat için intihar iddiası! Avukatları acil olarak cezaevine gitti
Dilan Polat için intihar iddiası! Avukatları acil olarak cezaevine gittiKara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan Polat’ın, aynı soruşturma kapsamında tutuklu olan eşi Engin Polat’a “İntihar etmek istiyorum” dediği öne sürüldü.
25.11.2023Gündem
Özhaseki: COP’28’e güçlü gideceğiz
Özhaseki: COP’28’e güçlü gideceğizİklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu (İDUK), önümüzdeki hafta Dubai’de başlayacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması beklenen 28. Taraflar Konferansı (COP’28) öncesi, Türkiye’nin müzakere önceliklerini ve ulusal ölçekteki çalışmaları değerlendirmek için toplandı.
24.11.2023Gündem
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz'
Bakan Özhaseki: 'Hedefe ulaşmak için gece gündüz gayret ediyoruz'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "İklim değişikliğiyle mücadeleyi siyaset üstü ve sınır tanımayan konular olarak ele alıyoruz. Gökyüzünde bombaların değil; kuş cıvıltılarının olduğu yemyeşil bir dünyaya giden lokomotifin öncülüğünü yapmak istiyoruz. 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerini başaracağız. Çocuklarımıza yeşil süper güç Türkiye'yi, miras olarak bırakacağız" dedi.
23.11.2023Ekonomi
En iyiler listesinde İstanbul 19’uncu
En iyiler listesinde İstanbul 19’uncuKentsel uzmanlık kuruluşu Resonance Consultancy’nin yaşanabilirlik, sevilebilirlik ve refah düzeyini kriter alarak yaptığı analize göre, Londra dünyanın en iyi şehri, İstanbul ise 19. sırada.
23.11.2023Gündem
İşte dünyayı en çok kirleten 5 ülke! ‘Cehennem gibi ısınacak’
İşte dünyayı en çok kirleten 5 ülke! ‘Cehennem gibi ısınacak’Birleşmiş Milletler, “COP28 İklim Zirvesi” öncesinde, Dünya’nın üç derecelik bir iklim ısınmasıyla “cehennem gibi” olacağı uyarısı yaptı. Kuruluş, tek çarenin karbon emisyonlarını çok azaltmak olduğunu ifade etti.
22.11.2023Dünya
Uluslararası şirketler Suudi Arabistan’da ofis açma yarışında
Uluslararası şirketler Suudi Arabistan’da ofis açma yarışındaSuudi Arabistan’ın 2021 yılında açıkladığı ve ‘ülkesinde ofisi olmayan firmalara devlet ihalesi yasağı’ getiren düzenleme Ocak 2024 yılında yürürlüğe giriyor.
21.11.2023Ekonomi
Klip müjdesi
Klip müjdesiDerya Uluğ, geçtiğimiz akşam KKTC’deki Chamada Prestige Hotel’de sahne aldı.
21.11.2023Cadde
Eylül-Kenan Öztürk çifti hakkında yeni iddia: 5 milyon dolarla ABD’ye gittiler
Eylül-Kenan Öztürk çifti hakkında yeni iddia: 5 milyon dolarla ABD’ye gittilerEngin-Dilan Polat çiftinin tutuklanmasının ardından gözler diğer lüks yaşantısını yayınlayan fenomenlere çevrildi.
21.11.2023Gündem
İşte İsrail'in korkunç paylaşımı! Erdoğan, sert tepki göstermişti
İşte İsrail'in korkunç paylaşımı! Erdoğan, sert tepki göstermiştiCumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada İsrail'e sert tepki göstermiş, " İsrail yönetimi askeri ve silahlı sivilleri ile ‘bir atışta iki ölü’ diyerek hamile kadınları, daha doğmamış bebekleri ile birlikte katletmekle övünen bir cinnet hali içindedir" demişti. İsrail askerlerinin giydiği skandal tişörtler ortaya çıktı.
21.11.2023Gündem
Dilan Polat soruşturmasında yeni bilgiler: Kasalar boş, paraları nereye taşıdılar?
Dilan Polat soruşturmasında yeni bilgiler: Kasalar boş, paraları nereye taşıdılar?Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanan Dilan ve Engin Polat'a yönelik soruşturma sürerken çok önemli bilgiler ortaya çıktı.
21.11.2023Gündem
Erdoğan’ın Gazze trafiği hızlanıyor
Erdoğan’ın Gazze trafiği hızlanıyorCumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’deki katliamlarının sona ermesi ve acil ateşkesin sağlanması çabaları kapsamında yarın Cezayir’e gidiyor. Erdoğan 28 Kasım’da da İran Cumhurbaşkanı Reisi’yi Ankara’da ağırlayacak
20.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dubai ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.