Geri Dön
GündemFETÖ'nün 'Kimse Yok Mu' Derneği davasında 25 sanığa hapis

FETÖ'nün 'Kimse Yok Mu' Derneği davasında 25 sanığa hapis

Yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kasasına para aktaran ‘Kimse Yok Mu’ Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı davada 25 sanık 10 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezasına çarptırdı. 12 sanığın beraat etmesine 1 sanık hakkındaki davanın da düşürülmesine karar verildi.

FETÖ'nün 'Kimse Yok Mu' Derneği davasında 25 sanığa hapis

Yardım adı altında para toplayıp Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kasasına para aktaran 'Kimse Yok Mu' Derneği yönetici ve çalışanlarının yargılandığı dava İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki duruşma salonlarında görüldü. Mahkeme heyeti, 38 sanığın yargılandığı davada 12 sanığın beraatine karar verirken bir sanığın vefat etmesi nedeniyle hakkındaki davanın düşürülmesine hükmedildi. Heyet, Abdülkadir Tekin, Adnan Bayırbaşı, Feyzullah Tuncer ve Hakan Durmuş’un da aralarında bulunduğu 25 sanığın 1 yıl 10 ay 15 gün ile 10 yıl arasında değişen hapis cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti.

Tırpan sallarken omzuna bağladığı şemsiyeyle kavurucu sıcaktan korunuyorErzurum'un İspir ilçesinde kavurucu sıcakta tarlada tırpanla ot biçen Bülent Erkan (41), şemsiyeyi omuzlarına bağlayarak kendisine gölgelik yaptı. Erkan bu sayede hem serinlediğini hem de sivrisineklerden korunduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet