Geri Dön
GündemGalata'da dikkat çeken görüntü! 81 ilden gönderildi...

Galata'da dikkat çeken görüntü! 81 ilden gönderildi...

"Anneler Günü" nedeniyle Türkiye'nin 81 ilinden sosyal medya aracılığıyla gönderilen annelerin fotoğrafları Galata Kulesine yansıtıldı.

Beyoğlu Belediyesi, "Anneler Günü" dolayısıyla İstanbul'un simgelerinden olan tarihi Galata Kulesini Türkiyenin 81 ilindeki annelerin fotoğraflarıyla renklendirdi. Saat 20.23te başlatılan etkinlikte ilk olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesinin fotoğrafları yansıtıldı. Ayrıca, genç şehit Eren Bülbül ile annesi ve Diyarbakırlı annelerin görüntülerine yer verildi.

Galatada dikkat çeken görüntü 81 ilden gönderildi...

Galatada dikkat çeken görüntü 81 ilden gönderildi...

ANNE BİZİM İÇİN VATANDIR

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yaptığı açıklamada, Bugün Dünya Anneler Günü. Bu vesileyle biz de annelerimizin fotoğraflarını Galata Kule'mize yansıtacağız. Bizim medeniyet anlayışımızda anne çok kutsaldır. Anne bizim için vatandır. Annelerimiz her zorluğa karşı sağlam durur. Geçen 23 Nisanda nasıl onların çocuklarının bayramlarını burada kutladıysak şimdi de annelerininkini kutluyoruz.

Şehitlerimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın annesinin görüntüleri de Galata Kulemizde yer alacak. Hayatının baharında oğlunu şehit veren Eren Bülbülün annesi, Ayşe annemizle görüştüğümüzde bize, Erenin Anneler Gününde ona dağdan bayırdan çiçekler topladığını söyledi. Biz de bu hatıraları yad etmek istiyoruz. Ayrıca görüntüler arasında çocuklarına hasret olan Diyarbakırlı anneler de olacak. Bugün bizim için çok anlamlı. Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun dedi.

Galatada dikkat çeken görüntü 81 ilden gönderildi...

Galatada dikkat çeken görüntü 81 ilden gönderildi...

Şanlıurfa'da araçtan ateş açılması sonucu 2 polis hafif yaralandıŞanlıurfa'da, bir evde fuhuş yapıldığına dair ihbar alarak bölgeye giden polislerin bulunduğu sivil plakalı araca silahla ateş açıldı. Saldırıda araçtaki 2 polis memuru yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet