Galata  Kulesi

Galata  Kulesi

Son dakika Galata  Kulesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Galata  Kulesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Galata  Kulesi haber sayfamızda...

Galata  Kulesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 799 galata  kulesi haberi bulunmuştur.
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Listesi ve Soy Ağacı
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Listesi ve Soy AğacıOsmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
21.07.2022Eğitim
Haftanın mekanları
Haftanın mekanlarıSERCAN KISMETGastronomi yolculuğuGalata Kulesi’nin eşsiz manzarasıyla Güney Restaurant, yazın şehirde kalanlara gastronomi yolculuğu yaşatıyor...
16.07.2022Cadde
İstanbul’un simge yapılarında 15 Temmuz mapping gösterisi
İstanbul’un simge yapılarında 15 Temmuz mapping gösterisi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde Galata Kulesi, Haydarpaşa Gar ve Atatürk Kültür Merkezi binalarında video mapping gösterisi gerçekleştirildi. Gösteriyi izleyen vatandaşlar cep telefonları ile o anları ölümsüzleştirdi.
15.07.2022Gündem
İstanbul’un simge yapılarında 15 Temmuz mapping gösterisi
İstanbul’un simge yapılarında 15 Temmuz mapping gösterisiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İstanbul’un simge yapılarında 15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan mapping gösterisi gerçekleştirildi.
15.07.2022Haberler
Erdoğan’dan Saraçhane’ye davet
Erdoğan’dan Saraçhane’ye davet15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenecek etkinliklerin merkezi İstanbul Saraçhane Meydanı olacak.
15.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz’un yıl dönümünde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz’un yıl dönümünde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda olacağızCumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Darbe girişiminden büyük bir destana tebdil ettiğimiz, vatanımıza uzanan habis elleri boşa çıkardığımız 15 Temmuz’un yıl dönümünde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda olacağız. Şanlı mücadelemizi ve aziz şehitlerimizi yâd edeceğimiz buluşmamıza tüm vatandaşlarımı davet ediyorum." ifadelerini kullandı.
14.07.2022Siyaset
Erdoğan’ın 15 Temmuz programı belli oldu! Saraçhane Meydanı’ndan millete seslenecek
Erdoğan’ın 15 Temmuz programı belli oldu! Saraçhane Meydanı’ndan millete seslenecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6. yıl dönümünde, gaziler ve şehit yakınlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 15 Temmuz Anıtı’na çiçek bırakacak; ardından Millet Camii’nde cuma namazı kılacak. Erdoğan daha sonra katılacağı TBMM’deki programın ardından İstanbul Saraçhane Meydanı’nda millete seslenecek.
14.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'da hem İstanbul hem Ankara'da programlara katılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'da hem İstanbul hem Ankara'da programlara katılacakCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde “Türkiye Aşkına” temasıyla Türkiye genelinde ve yurt dışında 9 bin anma etkinliği düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ve İstanbul'da gerçekleşecek etkinliklere katılacak ve vatandaşlara hitap edecek.
13.07.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
12.07.2022Eğitim
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN Vahşi ve sevimliSevimli oldukları kadar vahşi olan yavru kaplanlar meraklarıyla da ünlü...
10.07.2022Kültür Sanat
Eminönü'nde bayram yoğunluğu
Eminönü'nde bayram yoğunluğu Bayram tatilini İstanbul'da geçirenler Eminönü'nün yolunu tuttu. Kurban Bayramı'nın ilk günü çarşı ve sahilde yoğunluk yaşandı.
9.07.2022Gündem
İstanbulluya bayram rotası
İstanbulluya bayram rotasıBayram tatilini İstanbul’da geçirecek olanlar bayram tatili boyunca İstanbul’un ve şehre yakın bölgelerin keyfini çıkarabilecek.
8.07.2022Ekonomi
18-25 yaş arasına müzeler ücretsiz
18-25 yaş arasına müzeler ücretsizGençlik ve Spor Bakanlığı, “Genç Ne Sever” platformunu hayata geçirdi. Platform aracılığıyla 18-30 yaş arası tüm gençlere sinema, tiyatro, konser, festival ve spor müsabakalarına bilet, farklı markalardan hediye çekleri ve seyahat biletleri hediye edilecek. 18-25 yaş aralığındaki gençlere müze girişleri ücretsiz olacak.
2.07.2022Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBÜNYAMİN AYGÜN - Çiçek ayıAmerikan Kızılderililerinin” Çiçek Ay’ı” adı verdiği Ay’ın dünyaya en yakın ve en parlak olduğu günlerde gökyüzünden çok özel bir manzara yansıyor...
19.06.2022Kültür Sanat
Ay güzel İstanbul
Ay güzel İstanbulAy’ın Dünya’ya en yakın konumda olduğu, normalden daha parlak ve büyük gözlemlendiği Süper Ay bir diğer adıyla da Çilek Dolunay’ı, 14 Haziran akşamı gökyüzünde şovunu yaptı.
16.06.2022Gündem
Karaköy'deki hafriyat çalışmalarında ortaya çıktı! 200 yıllık genelevin altında...
Karaköy'deki hafriyat çalışmalarında ortaya çıktı! 200 yıllık genelevin altında...Beyoğlu Belediyesi tarafından kültür-sanat merkezine dönüştürme projesi kapsamında yıkılan Karaköy’deki genelevin hafriyat çalışmaları sırasında Osmanlı hamamı ve sinagog kalıntıları bulundu.
7.06.2022Gündem
Galata Kulesi önünde kendini yakan genç hayatını kaybetti
Galata Kulesi önünde kendini yakan genç hayatını kaybettiBeyoğlu'nda Galata Kulesi önünde kendini yakan Abdullah Cihat Turan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili başlattığı çalışma sürüyor.
2.06.2022Gündem
İstanbul Valiliği'nden Galata'daki intihar girişimine ilişkin açıklama
İstanbul Valiliği'nden Galata'daki intihar girişimine ilişkin açıklamaBeyoğlu Galata Kulesi Meydanı'nda bir kişi kendini ateşe vererek intihar girişiminde bulundu. Olaya ilişkin İstanbul Valiliği açıklama yaptı.
31.05.2022Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
31.05.2022Eğitim
Beyoğlu’nda adım başı sanat
Beyoğlu’nda adım başı sanatAKM’den Tophane’ye uzanan Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin haritasını çıkardık. Dijital sanat projeleri de var, ustaların başyapıtlarını buluşturan sergiler de…
29.05.2022Kültür Sanat
Bakan Ersoy Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin açılışını yaptı
Bakan Ersoy Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin açılışını yaptıBeyoğlu Kültür Yolu Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katıldığı Fotomaraton etkinliği ile başladı. 12 Haziran'a kadar sürecek festivalin açılışını yapan Bakan Ersoy, mayıs ayı itibarıyla turist rekorları kırılmaya başlandığını ifade ederek "Bu etkinlikleri artırmak istiyoruz" dedi.
28.05.2022Siyaset
Uçuş Günü 5'inci kez düzenlenecek
Uçuş Günü 5'inci kez düzenlenecekYaratıcı ve cesur uçuş meraklılarının birbirinden eğlenceli şovlarına sahne olacak 5. Red Bull Uçuş Günü’ne katılacak 40 takım, birbirinden ilginç ve fantastik uçuş araçları ve kostümleriyle uçma hayalini gerçekleştirecek. Üç yıl aradan sonra, İstanbul’u beşinci kez uçuş moduna alacak olan Red Bull Uçuş Günü, 14 Ağustos Pazar günü Caddebostan Sahili'nde gerçekleşecek.
20.05.2022Su Sporları
Galata Kulesi'nde 19 Mayıs'a özel görsel şölen!
Galata Kulesi'nde 19 Mayıs'a özel görsel şölen!19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamaları kapsamında Türk bayrağı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları ve 1. Dünya Savaşına ait sinemasyon gösterimi Galata Kulesi'ne yansıtıldı.
19.05.2022Haberler
Galata Kulesi'nde 19 Mayıs'a özel görsel şölen!
Galata Kulesi'nde 19 Mayıs'a özel görsel şölen!19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlamaları kapsamında Türk bayrağı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları ve 1. Dünya Savaşına ait sinemasyon gösterimi Galata Kulesi'ne yansıtıldı.
19.05.2022Gündem
Kapkaç şoku kamerada
Kapkaç şoku kameradaBeyoğlu Galata’ta bir şahıs, sokakta birlikte yürüdüğü arkadaşına fotoğraf gösteren yabancı uyruklu gencin cep telefonunu saniyeler içerisinde kapkaç yaptı. Olay anı kameralara yansırken, mağdur gençlerin de bir süre kovaladığı şahıslar polis ekipleri tarafından yakalandı.
18.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Galata  Kulesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.