Geri Dön
Gündem‘Gerekirse bahçelerde çadır kurulsun’

‘Gerekirse bahçelerde çadır kurulsun’

Türk Tabipleri Birliği (TTB), aralarında Eğitim Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Öğrenci Veli Derneği, Eğit Der, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğretmenleri Derneği’nin bulunduğu eğitim sendikaları ve derneklerin katılımıyla “Tam zamanlı yüz yüze eğitim şart” başlığında dün bir toplantı düzenledi.

‘Gerekirse bahçelerde çadır kurulsun’

MİNE ÖZDEMİR GÜNELİ Toplantıda ortak açıklamayı okuyan TTB Okul Sağlığı Çalışma Grubu adına halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Türkan Günay, şunları dedi:

“Okulların açılacağına yönelik açıklamalar yapılmakla birlikte bunun tam zamanlı olup olmayacağı, yüz yüze eğitimin devam ettirilmesi için hangi hazırlıkların yapıldığı konusunda bilgi verilmiyor. Geçen 1.5 yıl içinde çocuklarımıza yaşatılan bilişsel, fiziksel ve duygusal kayıpların telafisi için bütçe ayrılmıyor, müfredat oluşturulmuyor, planlama yapılmıyor. Söz konusu çocuklar iken böylesi bir ihmalin bahanesi olamaz.”

Türkiye’nin artık tercihini çocuklar ve gençlerden yana yapılması gerektiğini belirten Günay, şu önerileri sıraladı:

Sınıf mevcutları seyreltilmeli, görevine devam edemeyen öğretmenlerin ikamesi için öğretmen sayısı acilen artırılmalı.

Sınıf mevcudu yüksek olan okullar 7 gün eğitim yapılabilecek şekilde ikili ya da üçlü tam gün öğretim planlaması yapılmalı.

Acilen geçici ve kalıcı ek derslikler oluşturulmalı. Liselerde, okul bahçelerinde çadırlar kurulabilir.

Tüm sınıfların pencerelerinin açıldığından emin olunmalı. Penceresi açılmayan sınıflar kullanılmamalı.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
7 yaşında tüm saçları döküldü! Yapılan sürprizle hayata yeniden bağlandıDünyada güzel insanların olduğunu bir kez daha kanıtladılar! 7 yaşında tüm saçları dökülen küçük kız, annesiyle sık sık gittiği simitçide kendisi için sıradan bir gün olacağını düşünürken, dükkân sahibi karı - kocanın söyledikleriyle hayatının en güzel günlerinden birini yaşadı…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler