Geri Dön

Gezi’ye 3 büyük desteği

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarına yapılan çağrı Taksim’de görkemli bir akşam yaşanmasına sebep oldu. 12. günde onbinlerce kişi dün meydana indi

Gezi’ye 3 büyük desteği

Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan protestolara destek olmak için üç futbol takımı taraftarına yapılan çağrı sonucunda bir araya gelen Beşiktaş tarfatarları dün tarih üzerinde en büyük yürüyüşlerden birini gerçekleştirdi. Beşiktaş’ın kuruluş yıldönümü olan 19.03’te Beşiktaş Köyiçi’ndeki kartal heykeli önünde toplanmaya başlayan Beşiktaş taraftarlarına Fenerbahçe ve Galatasaray kulubünün destekçilerinin de katıldığı gözlendi.

Gezi’ye 3 büyük desteği


5 bin kişi yürüdü
Toplumsal olaylara getirdiği farklı bakıç açısıyla tanınan Çarşı grubunun çağrısı üzerine toplanan taraftarlar Taksim’e doğru yürüyüşe geçmeden önce Gezi Parkı’nda yaşayan olayları protesto etti. Ardından 19.03’te yaklaşık 5 bin kişi yürüyüşe geçerken Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin bulunduğu caddeden geçilmemesine özen gösterildi. Akaretler yokuşuna doğru yönelen Beşiktaşlı taraftarlarının yolda katılanlarla birlikte sayıları arttığı gözlenirken, Fenerbahçe ve Galatasaray formalı gençlerin de olduğu dikkat çekti. Teşvikiye caddesi üzerinden Osmanbey’e yönelen Beşiktaş Çarşı grubu Harbiye’ye geldiğinde trafiği tamamen kapatacak kadar büyük bir sayıya erişti. Taksim Gezi Parkı’nın park olarak kalması ve yeşil alan olarak düzenlenmesi yönünde sloganlar atan taraftarlar Harbiye’ye geldiğinde ellerindeki meşalleleri yakarak yürüyüşlerini sürdürdü. Gezi Parkı girişinde eylemciler tarafından büyük alkış alan Beşiktaş taraftarları AKM binasına çıkarak Çarşı grubunun kurucusu Mehmet Işıklar’ın (Optik Mehmet) adını taşıyan pankartı astı.

Çökme tehlikesi

Uzmanlar, çok sayıda protestocunun üzerinde bulunduğu AKM çatısında çökme tehlikesinin oluştuğu yönünde uyarı yaptı. Taksim’de eylemciler; ‘Her an çökebilir’ uyarılarının ardından, AKM’nin çatısından indi.

Gezi’ye 3 büyük desteği

Çarşı grubunun yaptığı çağrıya Fenerbahçeli ve Galatasaraylı taraftarlar sessiz kalmadı. Deniz yoluyla Avrupa Yakası’na geçen Fenerbahçeliler vapur ve motorları doldurdu.

Yakınlarının saldırdığı ambulansla hastaneye ulaştırılan yaralı öldü!Bingöl’de bir mezrada attan düşen genç için gönderilen ambulansa yaralı yakınları saldırdı. Camları kırılan ambulansla hastaneye ulaştırılan yaralı, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber