Geri Dön
GündemGİB Vergi Borcu Öğrenme Ve Vergi Borcu Ödeme İşlemleri

GİB Vergi Borcu Öğrenme Ve Vergi Borcu Ödeme İşlemleri

Vergi borcu sorgulama ve vergi borcu ödeme işlemlerinin internet üzerinden yapılması pek çok kolaylıklar sağlamıştır. Vergi borcu sorgulama işleminin tüm detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

GİB Vergi Borcu Öğrenme Ve Vergi Borcu Ödeme İşlemleri

Vergi borcu sorgulaması işlemlerinizi yapmak artık çok kolay! Çünkü artık vergi borcu sorgulaması işlemleri internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir.Eğer, vatandaşlar vergi borçlarını merak ediyorlar ise, vergi borçlarının bilgisini, Vergi Dairelerine başvurarak öğrenmeleri mümkündür. Öte yandan, vatandaşların,internet üzerinden de, vergi borcu bilgisi edinmeleri mümkündür.

VERGİ BORCU SORGULAMAKİÇİN TIKLAYINIZ!

Burada başlangıç olarak, Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sayfası olan, http://www.gib.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir.

Hemen sonrasında, gelinmiş olunan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sayfasının sağ tarafında yer alan ve İnternet Vergi Dairesi şeklinde hazır bulunan bölüm tıklanmalıdır.

Daha sonra bu sayfa üzerinden, Gelir İdaresi Başkanlığında yapılabilecek bir çok işlemi gerçekleştirebilmek imkan dahilindedir.

Devamında, açılan bu sayfanın alt kısmında yer alan bölümler içinden, Borç Sorgulamayazan bölüm tıklanmalıdır.

Ardından, açılan yeni sayfada bir tablo görülecektir. Bu tablonun adı Borç Bilgilendirme Servisibaşlığı ile bulunmaktadır.

Burada, bu açılan tabloda bulunan ve T.C. Kimlik Bilgileri İle Giriş yazan bölüme göre aşağıdaki alanlar doldurulmalıdır.

Bu bölümler şöyledir; T.C. kimlik numarası, nüfus cüzdanı seri numarası bilgileri,veannenizin, babanızın, eşinizin, çocuğunuzun T.C. kimlik numarası bilgileri içinden her hangi biriseçilerek doldurulmalıdır.

Ayrıca, annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harfini de sistemde yer alan ilgili bölümlere yazılarak işleme devam edilmelidir.

Tüm bu aşamaların ardından son olarak, yine bu sayfada yer alan ve resimde verilmiş olan güvenlik kodu ilgili alana yazılmalı ve ardından, yine aynı sayfada yer alan ve tamam yazan alan işaretlenmelidir.

Anlatılmış olunan bu şekilde, web üzerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web adresi üzerinden vergi borcu bilgisine ulaşılmış olunur.

Öte yandan, vergi sorgulaması işlemlerini, e-devlet sistemi üzerinden de yapabilmek mümkündür.

Bu şekilde vergi borcu sorgulaması işlemi yapmak için, izlenecek yol şöyledir;

Öncelikle, e-devlet kapısı sistemine giriş yapmak için, https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapmak gereklidir.

Hemen sonrasında, burada yer alan ve E-Hizmetler yazan bölüme gelinmelidir.

Daha sonra, bu kısımdan Gelir İdaresi Başkanlığı yazan bölüme gelinmelidir.

Son olarak da, gelinen Gelir İdaresi Başkanlığı bölümünün, alt başlıkları arasından, Vergi Borcu Sorgulama yazan bölümü seçilerek, vergi borcu sorgulaması işlemleri sonlandırılmış olunur.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet