Geri Dön
Gündem'Gör bizi Şadi abi' diyen gençlere belediyeden sürpriz

'Gör bizi Şadi abi' diyen gençlere belediyeden sürpriz

Tuzla Belediyesi, koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren, sokakları köpüklü sabun ile yıkayarak dezenfekte etmeye devam ediyor. Ekiplerin yine Yayla Mahallesinde gerçekleştirdiği yıkama sırasında, Simay ve Yağmur isimli gençler, ellerine fırça alarak sokağa indiler. Sokağı fırçaladıkları anları sosyal medya hesaplarından, İşe koyulduk dostlar, gör bunu Şadi Abi diyerek paylaşan gençlere, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sürpriz yaptı. Simay ve Yağmurun oturdukları sokağa temizlik aracı giderken, temizlik personeli ile birlikte sokakları temizlediler.

'Gör bizi Şadi abi' diyen gençlere belediyeden sürpriz

Yaşadıkları mutluluğu anlatan Simay Çetinel, Sabah buradan Tuzla Belediyesinin arabası geçti. Köpüklü bir şekilde buraları temizliyorlardı ve her yerin köpük olduğunu fark ettim. Bunu gördüğümüz gibi aşağı inmeye karar verdik. Süpürgelerimizi alıp aşağıya indik. Fırçamız ile temizlemeye başladık ve sosyal medyadan paylaştık. Bir saat geçmeden bize ulaşıldı ve bir baktık, Tuzla Belediyesi bize yardıma gelmiş. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcıya aracı gönderdiği için ve bu kadar ekibi yorduğu için çok teşekkür ederiz dedi.

Gör bizi Şadi abi diyen gençlere belediyeden sürpriz

DÜZENLİ OLARAK YIKAMA VE DEZENFEKTE YAPMAKTAYIZ

Sokağı temizleyen Tuzla Belediyesi Personeli, Temizlik ile ilgili kardeşlerim sosyal medyadan yazmışlar. Kayıtsız kalamadık. Tuzla Belediyesi olarak ilçemizin cadde ve sokaklarında her gün düzenli olarak yıkama ve dezenfekte yapmaktayız. Kardeşlerimin duyarlılığına çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda başkanımızın selamını da kendilerine iletiyorum dedi.

Selde yüzerek arkadaşını kurtaran sürücü: Yüzme bilmiyordu, yanına gittimANKARA'da dün selin artasında kalan kamyonette mahsur kalan arkadaşını, yüzerek yanına gidip kurtaran Erman Işıkelli (33), "Arkadaşım yüzme bilmiyordu. Panik olmaması için yanında olmak istedim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet