Geri Dön
GündemGürbulak Gümrük Kapısı'nda 8 deve kuşu yavrusu kurtarıldı

Gürbulak Gümrük Kapısı'nda 8 deve kuşu yavrusu kurtarıldı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Gürbulak Gümrük Kapısı'ndan yasa dışı yollarla ve sağlıksız koşullar altında Türkiye'ye sokulmak istenen 8 deve kuşu yavrusu kurtarıldı.

Gürbulak Gümrük Kapısı'nda 8 deve kuşu yavrusu kurtarıldı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gürbulak Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye girecek bir tır riskli görüldü ve aracın kontrol edilmesine karar verildi.

Kontrolde tırın yan dolaplarında plastik sepetler içinde canlı hayvan olduğu tespit edildi. İndirilen sepetlerde 8 deve kuşu yavrusu bulundu. Havasız kalma tehlikesi altında, tır dolabının içinde Türkiye'ye getirildiği belirlenen hayvanlar korumaya alındı.

Gümrük Muhafaza ekiplerince su ve yiyecek ihtiyaçları karşılanan yavrular, Ağrı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı, kaçakçılıkla ilgili soruşturma başlattı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler