Geri Dön
GündemHaftanın ilk iş gününde İstanbul'da trafik yoğunluğu!

Haftanın ilk iş gününde İstanbul'da trafik yoğunluğu!

İstanbullular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kentte 6 Mart Cumartesi günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından haftaya hareketli başladı. D-100 Karayolu Cevizlibağ mevkisinde trafik gözlendi.

Haftanın ilk iş gününde İstanbul'da trafik yoğunluğu!

İstanbul'da hafta sonu kısıtlamasının son ermesinin ardından ilk iş günü yoğunluğu yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik haritasına göre kentte saat 09.25 itibarıyla yüzde 65 olarak ölçüldü.

Kentte 6 Mart Cumartesi günü 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

Haftanın ilk iş gününde vatandaşların genelde kendi araçlarını tercih etmesi, araç arızaları ve trafik kazaları nedeniyle kentteki ana yol ve caddelerde yoğunluk arttı.

Haftanın ilk iş gününde İstanbulda trafik yoğunluğu

Anadolu Yakası'nda D-100 Karayolu ve TEM Otoyolunda yoğunluk oluştu.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Edirne istikametinde trafik oluşurken her iki köprünün Ankara istikametinde ise akıcı şekilde sürüyor.  D-100 Karayolu Kartal Göztepe ile TEM Otoyolu Sancaktepe Çamlıca gişeler arasında trafiğin oluştuğu gözlendi.

 

Haftanın ilk iş gününde İstanbulda trafik yoğunluğu

Üsküdar Meydanı'nda da işe gitmek için Marmaray ve vapur hatlarını kullanan vatandaşlar, durak ve iskelelerde yoğunluk oluşturdu.

Avrupa Yakası'nda da TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu başta olmak üzere birçok bölgede trafik yoğunluğu görüldü.

Yenibosna, Şirinevler, Merter ve Cevizlibağ'dan Haliç Köprüsüne kadar Ankara istikametinde araçlar, trafik nedeniyle yavaş ilerliyor.

Dolmabahçe, Mecidiyeköy, ve Okmeydanı gibi arterlerde de yoğunluk oluştu.

İBB'nin mobil uygulamasına göre, trafik yoğunluğu saat 09.25 itibarıyla yüzde 65 olarak ölçüldü.

 

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet