Kısıtlama

Kısıtlama

Son dakika kısıtlama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kısıtlama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kısıtlama haber sayfamızda...

Kısıtlama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.711 kısıtlama haberi bulunmuştur.
Yerli turist kayak takımlarını giydi
Yerli turist kayak takımlarını giydiKayak merkezlerinde kar yağışı başladı. 10 Aralık'tan itibaren tesisler kapılarını açıyor. Kayak yapmayı özleyen yerli turistin çok yoğun talep oluşturacağı görülüyor.
3.12.2021Ekonomi
Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı, son durum nedir? 31 Aralık'ta kısıtlama, ek tedbirler olacak mı?
Yılbaşında sokağa çıkma yasağı var mı, son durum nedir? 31 Aralık'ta kısıtlama, ek tedbirler olacak mı?Yılbaşında yasak/kısıtlama olacak mı? 2021 yılı geride kalırken koronavirüs salgını da henüz bitmiş değil. Geçtiğimiz yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması pandeminin etkilerini en aza indirmek adına yürürlükteydi. Peki, 2022 yılbaşı gecesi sokağa çıkma yasağı olacak mı?
2.12.2021Gündem
EGM'den 'polis intiharları arttı' iddialarına yalanlama
EGM'den 'polis intiharları arttı' iddialarına yalanlamaEmniyet Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın organlarında yer alan ‘son dönemde polis intiharlarının arttığı’ yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirdi.
1.12.2021Gündem
Yılbaşı parti süslerinden ne işletmeci ne tüketici memnun
Yılbaşı parti süslerinden ne işletmeci ne tüketici memnunYılbaşına sayılı gün kala parti süsü satışı yapan işletmeler raflarını doldurdu. İşletmeler yeteri kadar ürün ithal edemediklerinden, müşteriler ise fiyatların yüksekliğinden dert yandı.
1.12.2021Ekonomi
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacak
Biden: 'Şimdilik' kapanma olmayacakABD Başkanı Joe Biden, Omicron varyantının endişe kaynağı olduğunu ancak paniğe gerek olmadığını söyledi.
30.11.2021Dünya
Motokuryeler çalışacak mı, motosiklet ve scooter trafiğe çıkacak mı? 30 Kasım Motosiklet yasağı
Motokuryeler çalışacak mı, motosiklet ve scooter trafiğe çıkacak mı? 30 Kasım Motosiklet yasağıMotokuryeler çalışacak mı? Lodos nedeniyle İstanbul dahil 5 ilde okullara bir gün ara verilmişti. Olumsuz hava koşullarından en çok etkilenenlerin başında motorlu kuryeler geliyordu. İstanbul Valiliği'nden motokurye, motosikletliler ve scooter kullananlar için açıklama geldi. Peki, motorlu araçlar trafiğe çıkabilecek mi?
30.11.2021Gündem
Seyahat yasakları tartışma yarattı
Seyahat yasakları tartışma yarattıTüm dünyada etkisini göstermeye başlayan yeni Kovid-19 varyantı Omicron endişe yaratırken, özellikle Afrika ülkelerine yönelik uygulanan seyahat yasakları bu ülkelerde tepkiye neden oldu.
30.11.2021Dünya
Polonya'dan Omicron varyantı sonrası yeni kısıtlamalar
Polonya'dan Omicron varyantı sonrası yeni kısıtlamalarPolonya'da hükümet, Omicron varyantı nedeniyle yeni kısıtlamalar getirdi. Ülkede Schengen Bölgesi dışından gelenlere 14 gün karantina şartı getirildi.
29.11.2021Dünya
'Çocuklarda gribal enfeksiyon arttı, okullarda mutlaka maske takılmalı'
'Çocuklarda gribal enfeksiyon arttı, okullarda mutlaka maske takılmalı'Tekirdağ Çorlu Devlet Hastanesi Başhekimi ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Doğan, havaların soğumasıyla birlikte özellikle çocuklarda gribal enfeksiyonların arttığına dikkat çekerek, "Okullarda, ortak eşya kullanımının olduğu veya diğer alanlarda el dezenfeksiyonu önemli. Temas öncesi ve temas sonrası mutlak suretle el dezenfeksiyonu yapmalıyız. Semptomu olan, üst solumun yolları enfeksiyonu semptomu olan çocuklar mutlak suretle maske takarak hem kendilerini hem de diğer arkadaşlarını korumalılar" dedi.
29.11.2021Gündem
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'Nu' varyantı uyarısı
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'Nu' varyantı uyarısıEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, Güney Afrika'da görülen 'Nu' mutasyonunun çok tehlikeli olduğunu belirterek, "Tedbir almazsak ve Avrupa'da da yayılırsa, 1-2 ay sonra Türkiye'de bir yayılım söz konusu olacaktır" dedi. Öte yandan Savaşçı, koronavirüsün son zamanlarını yaşadığını söyleyerek, "Bu dönemde mutasyona uğrayarak kendini biraz daha korumaya çalışacağı için 'süper varyant' versiyonları da ortaya çıkabilir" şeklinde konuştu.
27.11.2021Gündem
İstanbul İl Sağlık Müdürü: Aşılamada birkaç hafta içinde Boğaz'ın mavisine kavuşacak
İstanbul İl Sağlık Müdürü: Aşılamada birkaç hafta içinde Boğaz'ın mavisine kavuşacakİstanbul'da çift doz aşılanma oranının yüzde 74'ü geçtiğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Demirören Haber Ajansı'na önemli değerlendirmelerde bulundu. Memişoğlu, birkaç hafta içinde aşı haritasında İstanbul'un da "maviye" döneceğini söyledi. Son zamanlarda yaşanan randevu alma sıkıntısına da değinen Prof. Dr. Memişoğlu, iki yıldır pandemi dolayısıyla ertelenen tedavilerin yoğunluk kazanması nedeniyle oluşan yığılmadan kaynaklandığını belirterek vatandaşlardan sağlık çalışanlarına karşı sabırlı ve anlayışlı olmalarını talep etti. İstanbul'da yoğun bakımlarda artış yaşandığını ama bunun da artan "Kovid dışı" vakaların, ameliyat ve tedavileri nedeniyle oluştuğunu söyledi.
27.11.2021Gündem
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalı
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kredi kartı taksit sayısı arttırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
27.11.2021Ekonomi
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalı
TESK: Kredi kartı taksit sayısı artırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı" dedi.
29.11.2021Uzmanpara
Yeni varyant korkusu!
Yeni varyant korkusu!Dünya, Afrika’nın güneyinde ortaya çıkan yeni Kovid-19 varyantı nedeniyle büyük endişeye kapıldı. Bunun bugüne dek görülen en tehlikeli ve en bulaşıcı varyant olduğu açıklamaları sonrası sınırlar yeniden kapatılmaya başlandı
27.11.2021Dünya
Yeni mutasyon alarmı! AB'den dikkat çeken açıklama
Yeni mutasyon alarmı! AB'den dikkat çeken açıklamaAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen, Güney Afrika'da tespit edilen ve B 1.1.529 olarak adlandırılan korona virüsün (Covid-19) yeni mutasyonu nedeniyle AB ülkelerine, Güney Afrika bölgesine yönelik seyahat kısıtlaması getirmeleri yönünde tavsiyede bulundu. Leyen, "Bu yeni mutasyonun oluşturduğu tehlike hakkında daha net bir bilgiye sahip olana kadar, bu ülkelere tüm hava seyahatleri askıya alınmalıdır" dedi.
26.11.2021Dünya
Yeni varyant nedeniyle İngiltere'ye yapılacak seyahatlere kısıtlama
Yeni varyant nedeniyle İngiltere'ye yapılacak seyahatlere kısıtlamaAfrika kıtasının güneyindeki bazı ülkelerde ortaya çıkan yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle, bu ülkelerden İngiltere'ye yapılacak seyahatlere kısıtlamalar getirildi.
26.11.2021Dünya
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklaması
Bahçeli'den son dakika döviz kuru açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ekonomik darbecilere, canlı döviz bombalarına, faiz, rant ve çıkar lobilerine sonu cefa da olsa, sefa da olsa eyvallah etmeyiz, etmeyeceğiz. Biz döviz kuruyla kurulmadık, bu yolla da devrilmeyeceğiz." dedi. Bahçeli, "Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacak, mandacılarla, vesayetçilerle, hainlerle hesaplaşma bu tarihte olacaktır." ifadelerini kullandı.
25.11.2021Siyaset
3 üniversite değiştiren engelli öğretmen Serap: Cehaletle savaşıyorum
3 üniversite değiştiren engelli öğretmen Serap: Cehaletle savaşıyorumIsparta'da kas hastalığı nedeniyle asker olma hayalinden vazgeçen Serap Akın (38) mücadeleden vazgeçmeyip öğretmenlik için adım attı. Engelli nedeniyle 3 üniversite değiştirmek zorunda kaldığını anlatan Akın, "Hayalim sekteye uğradı. Ben de eğitim ordusuna katılmaya karar verdim. Askerde değilim ama bir ordudayım. Burada cehaletle savaşıyorum" dedi.
24.11.2021Gündem
Öğretmenler Günü hediye seçenekleri: 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi ne olabilir?
Öğretmenler Günü hediye seçenekleri: 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi ne olabilir?Öğretmenler Günü hediyesi araştırmaları devam ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü için erkek ve kadın öğretmenlere hediye fikirlerini araştıranlar için hediye fikirlerini derledik. Peki, Öğretmenler Günü hediyeleri için MEB'den bir kısıtlama geldi mi?
24.11.2021Gündem
İtalya’da 3. doz aşı için bekleme süresi 5 aya indirildi
İtalya’da 3. doz aşı için bekleme süresi 5 aya indirildiCovid vakalarının artışa geçtiği İtalya'da hükümet, 3. doz (hatırlatma dozu) aşıların son dozdan 5 ay sonra yapılmasına karar verdi.
23.11.2021Dünya
Son dakika! Bakan Koca'dan yeni ilaç duyurusu: Ücretsiz verilecek
Son dakika! Bakan Koca'dan yeni ilaç duyurusu: Ücretsiz verilecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle Türkiye'de kısıtlama olup olmayacağı ile ilgili soruya "Türkiye'de yeni dönemde biz kapatmalarla salgın yönetimi düşünmüyoruz." dedi. Bakan Koca, koronavirüs tedavisinde kullanılan ''Molnupiravir' ilacıyla ilgili de konuştu ve "Türkiye olarak zorunlu lisans vererek Türkiye'de üretimini birden fazla merkezde yaparak vatandaşı en ucuz maliyetle ücretsiz bu ilaçla buluşturmayı hedefliyoruz, bu çok sürmeyecek" ifadelerini kullandı.
23.11.2021Gündem
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,13 azalarak 485,46 puana, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,1 değer kaybederek 7.105 puana ve Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,27 gerileyerek 16.115,69 puana indi.
22.11.2021Ekonomi
Avusturya’da sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Avusturya’da sokağa çıkma kısıtlaması başladıAvusturya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki ciddi artış nedeniyle, 20 gün süresince geçerli olacak sokağa çıkma kısıtlaması yürürlüğe girdi.
22.11.2021Dünya
Turizmin sigortası yerliyi unutmayın
Turizmin sigortası yerliyi unutmayınSeyahat acentesi yöneticileri, pandemi kısıtlamalarında turizmi yerli turistin kurtardığını belirterek, “Döviz kurları nedeniyle konaklama sektörü yabancı turiste odaklanabilir, işler iyi giderken yerli turisti unutmayın” çağrısında bulundu
21.11.2021Ekonomi
Pazartesi günü başlıyor! Karar sonrası Avrupa'nın göbeği yangın yerine döndü
Pazartesi günü başlıyor! Karar sonrası Avrupa'nın göbeği yangın yerine döndüKoronavirüs vaka sayılarındaki artış nedeniyle Avrupa'daki ülkeler çeşitli kararlara imza atıyor. Günlük vaka sayılarının 15 binin üzerine çıktığı Avusturya’da iktidar dördüncü dalgayı kontrol altına alabilmek için pazartesiden itibaren 20 gün geçerli olacak sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyurmuştu. Karar sonrası on binlerce kişi Viyana sokaklarını doldurdu.
20.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Kısıtlama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.