Geri Dön

Haftanin nerede? Harita üzerinde nerede yer alıyor?

Pençe-Kaplan operasyonunun başlamasının ardından sıkça adı duyulan Haftanin nerede sorusu gündem oldu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonlara ait görüntülerin yayımlanması ve açıklamaların peş peşe yapılmasının ardından Haftanin nerede, harita üzerinde nerede yer alıyor sorusu gündeme geldi. İşte Haftanin nerede sorusunun yanıtı...

Haftanin nerede? Harita üzerinde nerede yer alıyor?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan Pençe-Kaplan operasyonu kapsamunda bu güne kadar Türk Komandoları tarafından Haftanin'de yer alan 150'den fazla noktanın imha edildiği duyuruldu. Gerçekleştirilen operasyonlarda adını sıkça duyduğumuz Haftanin nerede sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. Peki haftanin nerede, harita üzerinde nerede yer alıyor?

HAFTANİN NEREDE?

Şırnak'a yakın bir konumda bulunan Haftanin terör örgütünün yuvalandığı mağaralarda saklandıkları bölge olarak bilinmektedir. Kandil Dağlarının uzantısı olarak bilinen bölge Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Duhok şehrinin sınırları içerisinde yer almaktadır.

Haftanin nerede Harita üzerinde nerede yer alıyor

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan BM'ye seslendi: Asla müsamaha göstermeyeceğiz!Gelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansla “75. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu”na katıldı. Erdoğan Doğu Akdeniz için bir çağrıda bulunurken, "Tüm bölge ülkelerinin göz önünde bulundurulduğu bölgesel bir konferans düzenlenmesini teklif ediyorum." ifadelerini kullandı. Yunanistan'ın bölgedeki tahriklerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğu Akdeniz'de tacize asla müsamaha göstermeyeceğiz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber