Milli Savunma Bakanlığı

Milli Savunma Bakanlığı

Son dakika milli savunma bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli savunma bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli savunma bakanlığı haber sayfamızda...

Milli Savunma Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.461 milli savunma bakanlığı haberi bulunmuştur.
MSB: 25'i FETÖ, 2'si PKK/KCK mensubu 32 kişi yakalandı
MSB: 25'i FETÖ, 2'si PKK/KCK mensubu 32 kişi yakalandıMilli Savunma Bakanlığı, son 4 günde yasa dışı yollarla Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 25'i FETÖ, 2'si PKK/KCK mensubu 32 kişinin yakalandığını duyurdu.
17.05.2022Gündem
Pençe-Kilit'te teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi
Pençe-Kilit'te teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu'nda teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.
17.05.2022Gündem
PKK'ya bir darbe daha! 19 terörist etkisiz hale getirildi
PKK'ya bir darbe daha! 19 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-1’de 4, Pençe-Kilit’te 3 ve Pençe-Kaplan bölgesinde 2 olmak üzere toplam 9 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Öte yandan yapılan bir diğer açıklamada da Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde 10 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Böylece toplam 19 PKK'lı etkisiz hale getirildi
16.05.2022Gündem
Son dakika! Pençe-Kilit operasyonunda 10 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi
Son dakika! Pençe-Kilit operasyonunda 10 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit operasyon bölgesinde tespit edilen 10 PKK'lı terörist ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi." denildi.
15.05.2022Gündem
Pençe-Kilit Operasyonu’nda PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
Pençe-Kilit Operasyonu’nda PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiMehmetçik, Pençe-Kilit Operasyonu’nda PKK’ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi.
15.05.2022Haberler
Zeytin Dalı bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Zeytin Dalı bölgesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı bölgesinde tespit edilen 4 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
15.05.2022Gündem
Son dakika! MSB: Pençe- Kilit Operasyonunda 3 PKK'lı daha etkisiz hale getirildi
Son dakika! MSB: Pençe- Kilit Operasyonunda 3 PKK'lı daha etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu'nda 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
14.05.2022Gündem
Fırat Kalkanı bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Fırat Kalkanı bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiFırat Kalkanı bölgesinde PKK'lı teröristlerle çatışma çıktı. Konuyla ilgili MSB'den açıklama yapıldı.
14.05.2022Gündem
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıkladı.
13.05.2022Gündem
MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 MSÜ tercihleri sona eriyor...
MSÜ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 MSÜ tercihleri sona eriyor...Milli Savunma Üniversitesi tercihleri için verilen süre sona eriyor. Tercih yapan adaylar MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Tercihler 18 Nisan itibariyle başlamıştı. Tercih sonuçları ise MSB resmi internet sitesinden duyurulacak. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
13.05.2022Gündem
TSK'dan cezalandırma atışları! 52 terörist etkisiz hale getirildi
TSK'dan cezalandırma atışları! 52 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Dün gerçekleşen hain saldırı sonrası Suriye’nin kuzeyindeki terör hedefleri derhâl ateş altına alınmış ve cezalandırma atışları sonucunda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 52’ye yükselmiştir. Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız." denildi.
13.05.2022Haberler
Son dakika... TSK'dan cezalandırma atışları! 52 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... TSK'dan cezalandırma atışları! 52 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Dün gerçekleşen hain saldırı sonrası Suriye’nin kuzeyindeki terör hedefleri derhâl ateş altına alınmış ve cezalandırma atışları sonucunda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 52’ye yükselmiştir. Şehidimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız." denildi.
13.05.2022Gündem
Ağrı Dağı'nda 80 gün süren operasyon! "Ölmek istemiyorsanız dışarı gelin"
Ağrı Dağı'nda 80 gün süren operasyon! "Ölmek istemiyorsanız dışarı gelin"Güvenlik güçleri, Ağrı Dağı'nda 80 gün süren operasyonu tamamladı. Mağarada saklanan 11 terörist etkisiz hale getirildi ve PKK'nın sözde Ağrı Grubu'nun üstü çizildi. Operasyona ait yeni görüntüler de ortaya çıktı.
13.05.2022Gündem
TSK'dan hain saldırı sonrası terör hedeflerine yoğun topçu atışı
TSK'dan hain saldırı sonrası terör hedeflerine yoğun topçu atışı Türk Silahlı Kuvvetleri, Gaziantep'in Karkamış ilçesine ve Köprü Batı Sanır Karakoluna yapılan hain saldırı sonrası terör hedeflerini yoğun topçu atışları sonrası imha etti. Saldırılarda ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirildi.
12.05.2022Haberler
Sınır karakoluna saldırıya misliyle karşılık verildi! MSB acı haberi duyurdu
Sınır karakoluna saldırıya misliyle karşılık verildi! MSB acı haberi duyurduTerör örgütü tarafından Gaziantep Karkamış ilçesine ve Köprübatı Hudut Karakoluna Suriye Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/havan saldırısında 3 asker ve 1 sivil vatandaş yaralandı bir asker ise şehit oldu. MSB hedeflere misliyle karşılık verildiğini açıklayarak "Hain saldırı sonrası başlatılan meşru müdafaa ve cezalandırma atışları sonucunda etkisiz haline getirilen terörist sayısı 21’e yükselmiştir." ifadelerine yer verdi.
12.05.2022Gündem
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Sonsuza kadar kalmayacaklar
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'sığınmacı' açıklaması: Sonsuza kadar kalmayacaklarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik sığınmacı tartışmalarına ilişkin, " Sonsuza kadar burada kalmayacaklar. Briket evlerin yapılması, güvenliğin sağlanması ile birlikte gönüllü ve onurlu şekilde bu geri dönüş sağlanacak. Bugün söylediğimiz birilerinin söylediği gibi 'hadi insanları otobüse bindirelim katillere teslim edelim' gibi bir yaklaşım asla olmayacaktır." ifadelerini kullandı. Çelik, Canan Kaftancıoğlu'nun cezasının onanmasına ilişkin "Herkes dosyaya bakarak konuşmalı. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma." sözlerine yer verdi.
12.05.2022Siyaset
Yasa dışı yollara ülkemize girmeye çalışan 11 kişi yakalandı
Yasa dışı yollara ülkemize girmeye çalışan 11 kişi yakalandıSuriye'den yasa dışı yollarla ülkemize girmeye çalışanlara operasyon düzenlendi. Operasyonda 11 kişinin yakalandığı bildirildi.
12.05.2022Gündem
İstanbul merkezli 8 ilde terör örgütüne operasyon
İstanbul merkezli 8 ilde terör örgütüne operasyonTerör örgütünün YPS (Sivil Savunma Birlikleri) yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda örgütün sözde sosyal medya sorumlusu olduğu iddia edilen ve örgütün dağ kadrosuna katılmasına aracılık ettikleri şüpheliler yakalandığı bildirildi.
12.05.2022Gündem
Son dakika! MSB duyurdu: 3 bölgede 10 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika! MSB duyurdu: 3 bölgede 10 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olan 10 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
12.05.2022Gündem
Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiPençe-Kilit Operasyonu’nun birinci safhasını başarıyla tamamlayan Mehmetçik, teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi. Öte yandan operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 76'ya yükseldi.
11.05.2022Haberler
Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi
Pençe-Kilit Operasyonu’nda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiPençe-Kilit Operasyonu’nun birinci safhasını başarıyla tamamlayan Mehmetçik, teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdi. Öte yandan operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 76'ya yükseldi.
11.05.2022Gündem
MSB: Saldırı hazırlığındaki 10 PKK'lı etkisiz hale getirildi
MSB: Saldırı hazırlığındaki 10 PKK'lı etkisiz hale getirildiBarış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığındaki teröristlere bir darbe daha vuruldu. 10 PKK'lının etkisiz hale getirildiği çatışmayla ilgili MSB'den açıklama yapıldı.
11.05.2022Haberler
Üs bölgesine saldırı için yaklaşan patlayıcı yüklü maket uçak düşürüldü
Üs bölgesine saldırı için yaklaşan patlayıcı yüklü maket uçak düşürüldüBarış Pınarı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığındaki teröristlere bir darbe daha vuruldu. 10 PKK'lının etkisiz hale getirildiği çatışmayla ilgili MSB'den açıklama yapıldı. Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonlarda da, üs bölgelerine saldırı yapmak üzere yaklaşan patlayıcı yüklü maket uçak düşürüldüğü bildirildi.
11.05.2022Gündem
İki bölgede 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
İki bölgede 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde taciz ateşi açan 6 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
10.05.2022Haberler
K.K.K Sözleşmeli er ön başvuru sonuçları AÇIKLANDI! 2022/2 Sözleşmeli er temini ön başvuru sonucu sorgulama ekranı...
K.K.K Sözleşmeli er ön başvuru sonuçları AÇIKLANDI! 2022/2 Sözleşmeli er temini ön başvuru sonucu sorgulama ekranı...Sözleşmeli er temini ön başvuru sonuçları açıklandı. MSB Personel Temin adresi üzerinden yapılan açıklamada Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine alınacak olan sözleşmeli er temini için ön başvuru sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Peki Sözleşmeli er temini ön başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
10.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.