Geri Dön

Hakkari'de sigara yasağı ve maske denetimi!

Hakkâri’de, koronavirüs önlemleri kapsamında kentin en yoğun olduğu caddeler ile duraklarda sigara içilmesi yasaklandı. Polis ekipleri, denetim yaparken, sigara içen ve maske yasağına uymayanlar hakkında işlem uyguladı.

Hakkari'de sigara yasağı ve maske denetimi!

Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüsle mücadelede yeni kararlar alındı. Buna göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içinde 10.00- 16.00 saatleri dışında sokağa çıkmalarının kısıtlamasına, halkın yoğun olarak bulunduğu Hakkari Devlet Hastanesi ile valilik arasındaki Bulvar Caddesi ve çevre yolu güzerganında, otobüs, minibüs ve taksi duraklarında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi.

Bugün polis ekipleri, Bulvar Caddesi'nde sigara yasağı ile maske denetimi yaptı. Maskesini indirerek, sigara içenler hakkında işlem yapıldı.

Maskesiz olanlara da cezai işlem uygulandı.

 

Kadıköy’de eğlence mekanına gece baskınıKadıköy’de polis ekipleri korona virüs kısıtlamalarına rağmen gece saatlerinde açık olan bir eğlence merkezine baskın düzenledi. Ekipler mekanda bulunan 103 kişiye toplamda 324 bin lira cezai işlem uyguladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet