Geri Dön
GündemHamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisi

Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisi

Hamza Dağ kim sorusu yoğun olarak aratılıyor. Dağ, AK Parti MYK'da Tanıtım ve Medya Başkanı olarak yer aldı. Vatandaşlar ise 'Hamza Dağ kaç yaşında, nereli?' sorularını aramaya başladı. İşte, Hamza Dağ'ın biyografisi...

Hamza Dağ kimdir? Hamza Dağ aslen nereli, kaç yaşında? İşte, biyografisi

Hamza Dağ, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. Çeşitli görevlerde bulunan Dağ, son olarak 2021 AK Parti MYK'da Tanıtım ve Medya Başkanı görevini üstlendi. Hamza Dağ'ın hayatı aramalara konu oluyor. Hamza Dağ görevi nedir? 

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Balıkesir Sındırgı ilçe nüfusuna kayıtlı olan Dağ, 1 Mart 1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde dünyaya geldi. 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2000 yılında tamamlamıştır.

AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları’nda sırasıyla, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, ardından 3 Şubat 2008 tarihinde 3. Olağan Kongresi’nde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilmiştir.

2011 seçimleri ile birlikte 24. dönem İzmir Milletvekilliğine seçilen Dağ, sırasıyla 25. 26.  ve 27. dönemlerde tekrardan İzmir Milletvekili seçilerek TBMM’de görev almıştır. Bu dönemlerde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve Plan ve Bütçe komisyonu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılından itibaren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi olan Hamza Dağ, 2014-2017 yılları arasında Seçim İşleri Birimi’nde Başkan Yardımcılığı görevini de yapmıştır.

 29 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 3. Olağanüstü Kongre sonrası AR-GE’den sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine gelen Hamza Dağ, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Milliyet'te Günün Özeti (8 Mayıs 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada günün öne çıkan haber başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet