Hamza Dağ

Hamza Dağ

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir-2 3 .sıra Adayı.01.03.1980 tarihinde Manisa’nın Demirci ilçesinde doğdu. 1990 yılında Simav Atatürk İlkokulu’ndan, 1996 yılında ise Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Hamza Dağ, bu okuldan 2000 yılında mezun oldu. Ardından 2000-2001 yılları arasında Avukatlık stajını tamamladı. 2002 yılında girdiği ‘Hâkimlik Sınavı’nın yazılı bölümünü geçti ancak mülakatta elendi. Daha sonra 2004 yılında 2 arkadaşıyla birlikte İzmir Barosu’na bağlı Avukatlık Bürosu açtı. 2004 yılından bu yana Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2004 yılında İzmir’de baro seçimlerinde ilk kez farklı bir ses olması açısından önemli olan Değişim Avukatlar Grubu’nu kuran 5 kişiden biridir.Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku ana bilim dalında yüksek lisansına devam etmekte olan Dağ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hamza Dağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 808 hamza dag haberi bulunmuştur.
Bürokrat çağrısına sert tepki geldi
Bürokrat çağrısına sert tepki geldiCHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile bürokratlara seslenerek “Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun” dedi. Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine AK Parti, sert tepki gösterdi
17.10.2021Siyaset
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyorCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara AK Parti'den peş peşe sert tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor' dedi. AK Partili Ünal ve Dağ sosyal medya hesaplarından Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, "Beceriksizliğini ve yetersizliğini sarhoş narasıyla kapatmaya çalışan Kılıçdaroğlu, "Heyyt!" demiş. Çok korktuk(!) Hesabı yol arkadaşların PKK’nın siyasi taşeronuna mı yoksa FETÖ'ye mi sordurursun." tepkisinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nun üst perdeden tehdit ettiğini vurgulayan AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş ise "Hiç kimsenin bu insanlara, bu memur kardeşlerimize öyle parmak sallayarak tehdit hakkı da yoktur, haddi de değildir." dedi.
16.10.2021Siyaset
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.
15.10.2021Gündem
AK Parti’den Pınarbaşı çıkarması
AK Parti’den Pınarbaşı çıkarmasıAK Parti Bornova İlçe Başkanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile Pınarbaşı’nda bir dizi program gerçekleştirdi.
11.10.2021Ege
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu cesur adımı atmak zorundayız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu cesur adımı atmak zorundayızCumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı'nın üstün olduğu şeklindeki sorun üreten anlayışın sonuna geldik. Bunu artık herkes sorguluyor ve kabul ediyor." dedi. Erdoğan, "Biz diyoruz ki kurallar varsa kurallara herkes uysun; kurallar eskidiyse ve işlevsiz kaldıysa da o zaman oturalım kuralları değiştirelim, kurallar ve uluslararası normlar üzerinde yeniden tartışalım. Gelin BM üzerinden yeniden düşünelim ve küresel yönetişimin sorunlarını kademeli bir şekilde tartışarak ortadan kaldıralım. Bu cesur adımı atmak zorundayız." ifadelerini kullandı.
5.10.2021Siyaset
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalarİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'başbakanlığa talibim' çıkışına AK Parti'den yorum geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Muhalefet Erdoğan karşısında kazanamayacağını görüyor. Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar." dedi. Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına da değinen Dağ, "Millete verebileceğimiz en büyük hizmet bu olur." ifadesini kullandı.
4.10.2021Haberler
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar
Akşener'in 'başbakanlık' çıkışı! AK Partili Hamza Dağ: Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalarİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'başbakanlığa talibim' çıkışına AK Parti'den yorum geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Muhalefet Erdoğan karşısında kazanamayacağını görüyor. Erdoğan karşısında isim olmadığı için bu yoldalar." dedi. Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına da değinen Dağ, "Millete verebileceğimiz en büyük hizmet bu olur." ifadesini kullandı.
4.10.2021Siyaset
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran ve AK Parti'li Dağ gençlerle buluştu
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran ve AK Parti'li Dağ gençlerle buluştuDışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Karadeniz'deki partili gençlerle bir araya geldi.
2.10.2021Siyaset
Son dakika haberi: Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti
Son dakika haberi: Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Asiltürk için taziye mesajı yayımladı.
1.10.2021Gündem
Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti
Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybettiGelen son dakika haberine göre; Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.
1.10.2021Haberler
‘Herhangi bir kredi sözleşmesi Cumhurbaşkanı’na sunulmadı’
‘Herhangi bir kredi sözleşmesi Cumhurbaşkanı’na sunulmadı’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir depreminden sonra orta hasarlı binalar için Dünya Bankası’yla anlaşıldığını ancak hükümetin bu krediyi engellemeye çalıştığına ilişkin iddiasına tepki gösterdi.
27.09.2021Ege
Bayındır’a müjdeler verdi
Bayındır’a müjdeler verdiTarım ve Orman Bakanı Dr...
27.09.2021Ege
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyadaki emtia fiyatlarındaki artışın tarımsal girdi fiyatlarını etkilediğini ancak artışların olması gerekenin çok üzerinde seyrettiğini bildirdi.
24.09.2021Ekonomi
AK Partili Hamza Dağ canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı'nın oy oranı
AK Partili Hamza Dağ canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı'nın oy oranıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan'ın sorularını yanıtladı. Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili Dağ, 'Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor.' dedi. Cumhur İttifakı'nın oy oranıyla ilgili Hamza Dağ, 'Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP kendi oy oranımızı artırmaya bakıyoruz. Ve bugün itibarıyla 50'yi geçen bir durumumuz var. Allah'ın izniyle ben 2023 seçimlerde 2018'den daha fazla oyla inşallah ipi göğüsleyen yine Cumhur İttifakı olacak' ifadelerine yer verdi.
15.09.2021Haberler
Son dakika... AK Partili Hamza Dağ canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı'nın oy oranı
Son dakika... AK Partili Hamza Dağ canlı yayında duyurdu! İşte Cumhur İttifakı'nın oy oranıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan'ın sorularını yanıtladı. Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili Dağ, 'Siz yolda giderken birine hakaret ettiğinizde bir karşılığı nasıl oluyorsa aynı şeyi sosyal medya üzerinden değerlendirdiğiniz zaman müeyyidesi olması gerekiyor.' dedi. Cumhur İttifakı'nın oy oranıyla ilgili Hamza Dağ, 'Cumhur İttifakı olarak AK Parti-MHP kendi oy oranımızı artırmaya bakıyoruz. Ve bugün itibarıyla 50'yi geçen bir durumumuz var. Allah'ın izniyle ben 2023 seçimlerde 2018'den daha fazla oyla inşallah ipi göğüsleyen yine Cumhur İttifakı olacak' ifadelerine yer verdi.
15.09.2021Siyaset
Tarihi gün!
Tarihi gün!Bergama’nın serbest bölge için heyecanla beklediği karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı
8.09.2021Ege
‘İlk karşı duruş İzmir’den’
‘İlk karşı duruş İzmir’den’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir’in Bayındır ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü etkinliklerine katıldı.
6.09.2021Ege
Bakan Muş, İzmir Ticaret Odası Meclis toplantısında konuştu
Bakan Muş, İzmir Ticaret Odası Meclis toplantısında konuştuTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin gelecek yıldan itibaren cari fazla veren bir ülke konumuna ulaşmasını hedeflediklerini belirterek "Stabilizasyon büyük oranda sağlandı. Cari fazlaya doğru giden bir ülke olarak bundan sonra göstergelerde oynaklık çok daha minimum seviyelerde olacaktır." dedi.
3.09.2021Ekonomi
‘Geleceğe tutunacağız’
‘Geleceğe tutunacağız’AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Marmaris’teki orman yangınlarında evleri ve hayvan barınakları ile kovanları yanan aileleri ziyaret etti.
3.09.2021Ege
AK Parti'den afet bölgelerinde inceleme! Rapor Erdoğan'a sunulacak
AK Parti'den afet bölgelerinde inceleme! Rapor Erdoğan'a sunulacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Sahada iki gün boyunca yangın sonrasında yaşanan süreçler ve bu süreçlerde vatandaşlarımızın bize ifade edeceği hususları bir rapor halinde Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Cumhurbaşkanımız da bütün afet olan bölgeleri ziyaret edecek." dedi.
31.08.2021Siyaset
“Ülke için kafa yormalısınız”
“Ülke için kafa yormalısınız” AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın koordinasyonuyla başlattığı “Gençlik Buluşmaları” kapsamında, Bornovalı gençlerle bir araya geldi. Sürekli’nin Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda çok sayıda gençle gerçekleştirdiği buluşmaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da online olarak katıldı.
18.08.2021Ege
AK Parti’de 20’nci yıl için sade kutlama
AK Parti’de 20’nci yıl için sade kutlamaAK Parti’nin 20. kuruluş yıl dönümü sade bir programla kutlanacak.
12.08.2021Siyaset
Eski Sağlık Bakanı Eryılmaz için TBMM'de tören
Eski Sağlık Bakanı Eryılmaz için TBMM'de törenAnkara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Sağlık Bakanı Yaşar Eryılmaz için TBMM'de cenaze töreni düzenlendi.
11.08.2021Siyaset
AK Parti, 20. kuruluş yıl dönümünü sade bir programla kutlayacak
AK Parti, 20. kuruluş yıl dönümünü sade bir programla kutlayacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti'nin 20'nci kuruluş yıl dönümü programını, ülke genelindeki orman yangınları ve sel olayları nedeniyle sade bir şekilde yapma kararı aldıklarını bildirdi.
11.08.2021Siyaset
Acı veda! "Bu kadar ağır bir facia yaşamamıştık"
Acı veda! "Bu kadar ağır bir facia yaşamamıştık"İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde şarampole yuvarlanan minibüste ölen 8 kişiden 6'sı için Kınık'ın Taştepe Mahallesi'nde toplu cenaze töreni düzenlendi. Yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı tören sonrası cenazeler toprağa verilirken, şoför İlhan Suay, Aziziye Mahallesi'nde defnedildi. Kazada ölen Dudu Özcan'ın (8) cenazesi ise toprağa verilmişti. Taştepe Mahalle Muhtarı Erdem Nuray, kazada ölenlerin yakın akraba olduklarını belirterek, "Köyümüzde 2 sene önce bir yıldırım faciası yaşamıştık. Baba, kız vefat etmişti ama bu kadar ağır bir facia yaşamamıştık. Ölenlerden 3'ü çocuk. Çok üzgünüz" dedi.
10.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmirak partiegehamza dağgazete

Hamza Dağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.