Geri Dön
GündemHapisten çıkıp buraya mı geldin. Git buradan !

Hapisten çıkıp buraya mı geldin. Git buradan !

TKP üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, saat 16.30 sıralarında Taksim Meydanı’nda 6 Mayıs 1972’de asılan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmak için, eylem yapmak istedi.

Hapisten çıkıp buraya mı geldin. Git buradan !

TKP üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, saat 16.30 sıralarında Taksim Meydanı’nda 6 Mayıs 1972’de asılan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını anmak için, eylem yapmak istedi. Polis, grubu dağılmaları yönünde uyardıktan sonra biber gazı ve tazyikli su sıkarak müdahale etti. Eylemciler de ara sokaklara kaçarak, peşlerinden gelen polise taş attı. Bunun üzerine gruplara ayrılan çevik kuvvet ekipleri sokaklarda eylemcilerin peşine düştü. Polis, önce İmam Adnan Sokak ve ardından da Tarlabaşı Bulvarı üzerinde yaşanan kovalamaca sırasında onlarca eylemciye gözaltına aldı. Atılan taşlardan yaralanan polisler de ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

POLİS MÜDÜRÜNÜN ZEYNEP KURAY’A TEPKİSİ
Eylemcilerin attığı taştan yaralanan bir polis memuru olay yerine ambulans gelmesini beklerken, bir polis müdürü o sırada fotoğraf çeken, KCK davasında tutuksuz yargılanan Birgün Gazetesi muhabiri Zeynep Kuray’a tepki gösterdi. Zeynep Kuray’ın da polis müdürüne karşılık verdi. Polis Müdürü, “Bak arkadaşın ne yaptı, polisin kolunu çıkarttı. Basınım diyorsun, bak sen yaptın yazıklar olsun size. Arkadaşın nasıl taş attı gördün mü? Sen var ya git kardeşim, provokatörlük yapıp duruyorsun. Gazetecisin değil mi? Basınsan git çek sağdan, niye çekmiyorsun" dedi. Polis müdürünün “Hapisten çıkıp buraya mı geldin. Git buradan demesi üzerine de Kuray, “Ben mi yaptım. Sen benim kolumu çıkardın. Ben çekerken senin adamların bizim kolumuzu kırıyor. Benim işim bu. İşimi elimden alamazsın. Anladın mı? İstersen de istemesen de. Alandayız ve çekiyoruz" diye karşılık verdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Canlı yayında açıkladı! Asgari ücrete 1200 liralık zam beklentisiMilyonların gözü yeni yılda geçerli olacak asgari ücrete çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 yılında asgari ücrete yapılacak zammı belirlemek üzere çalışmalarına bugün başlayacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Yeniden değerleme oranında zam yapılırsa bin lira ile bin 200 lira arasında bir net artış olur." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler