Geri Dön

Hava durumu raporu yayınladı! Özellikle bu iki güne dikkat

Antalya ve çevresini etkisi altına alan hortum bu haftada kendini gösterecek. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri risk söz konusu. CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli'nin aktardığına göre özellikle bu günlerde sel riski de bulunuyor.

Hava durumu raporu yayınladı! Özellikle bu iki güne dikkat

Yeni haftanın hava durumu merak ediliyor. Bu hafta Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığı artarken özellikle Antalya ve çevresinde çarşamba ve perşembe günü fırtına etkili olabilir. Perşembe günü özellikle kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Sürmeli, hava durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maalesef bir sistem daha geliyor. Yine aynı noktaya; Güney Ege'ye Batı Akdeniz'e. Şu anda oluşturacağı fırtınaya bakıyoruz. Kuvvetli bir dolu, hortum oluşturma ihtimali söz konusu mu? Sistemin nereden nereye ilerleyeceğinden yaklaşık olarak bahsedeceğiz. Ancak içinde sıra dışı hava hareketi söz konusu mu göreceğiz. Ama bu tarihten baktığımızda; yağış aşırı şekilde, su baskınları ve sel yapabilecek düzeyde. Önce Antalya ve çevresi Çarşamba günü; Perşembe günü kıyı ve güney Ege ile tekrar Antalya ve çevresinde. Aynen geçen haftalarda olduğu gibi... Geliyor Akdeniz'i vuruyor, sonra yine Ege'yi vuruyor. Geliyor Akdeniz'i vuruyor sonra tekrar sonra Ege ile beraber. Art arda ikileme yapıyor. Şimdi de benzer bir durum söz konusu. Çarşamba ve Perşembe için risk söz konusu. Şu anki verilerde en azından sel riski görünüyor. Batıda kuvvetli rüzgar yapıyor. Yavaş yavaş iç bölgelere doğru ilerliyor" ifadelerini kullandı.

Hava durumu raporu yayınladı Özellikle bu iki güne dikkat

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber