Geri Dön

Helikopterin çarptığı polis şehit oldu

Niğde’de Özel Harekat polislerinin eğitim gördüğü Polis Meslek Eğitim Merkez Müdürlüğü’nde, helikopter pervanesinin çarptığı iki polisten Abdullah Yıldırım (27) şehit olurken, Azim Doğan (25) yaralandı.

Helikopterin çarptığı polis şehit oldu

Müdürlüğün eğitim sahasında dün Sikorsky S-70 tipi helikopterle, ‘halatla iniş eğitimi’nin ardından pilot, yeni öğrencileri almak üzere alçalmaya başladı. İniş sırasında helikopterin istikameti ani olarak değişti. Bu sırada helikopterin pervanesi, eğitmen polis Abdullah Yıldırım ile Azim Doğan’a çarptı. Abdullah Yıldırım başına aldığı darbeyle olay yerinde şehit olurken, Azim Doğan yaralandı. Evli ve bir çocuk babası olan Yıldırım’ın Adana Yüreğir’de yaşayan ailesi acı haberi alınca fenalaştı. l DHA

Benzer kaza 1995’te yaşandı

1995’te de dönemin başbakanı Tansu Çiller’i taşıyan helikopter, İstanbul Büyükçekmece’ye inişi sırasında benzer bir kaza meydana gelmişti. Koruma polisi Satılmış Göçen, helikopter indikten sonra kuyruk bölümüne ilerlerken pervanenin başına çarpmasıyla şehit olmuştu.

Engelli gencin polis sevgisi, ilacını polisin elinden içiyorAdana’da bir kadın, ilaçlarını içmeyen engelli oğlu Hakan Helek'in çok sevdiği polisi arayarak yardım istedi. Toplum Destekli Polis ekipleri, eve gelerek engelli gence ilacını içirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet