Geri Dön
Gündemİett Nasıl Giderim Uygulaması Nasıl Kullanılır?

İett Nasıl Giderim Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok uygulama hayata geçiyor. Bu uygulamalar sayesinde insanların hayatında pek çok kolaylık kendisini gösterir bir hale geliyor. Bu uygulamalardan biri de İETT Nasıl Giderim uygulaması olmaktadır. Bu uygulama ile alakalı olarak en çok sorulan İETT Nasıl Giderim uygulaması nasıl kullanılır detayları ile derledik.

İett Nasıl Giderim Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 İETT Nasıl giderim uygulaması MobİETT akıllı durak uygulaması olarak hizmete sunulmakta olup son derece sade ve kolay kullanılabilir nitelikte bir arayüz tasarımına sahiptir.

 İETT Nasıl Giderim Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 İETT Nasıl Giderim uygulaması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün resmi uygulaması olarak insanların kullanımına sunulmaktadır. İETT Nasıl Giderim uygulaması, uygulaması ile başta İstanbul ili olmak üzere dünya şehirlerinin toplu ulaşım verilerine kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. 

 Bu uygulama üzerinde anlık toplu ulaşım bilgisini, duraktan geçen hat

 bilgileri, otobüs konumunu, otobüsün kaç dakikalık bir sürenin sonrasında durağa ulaşacağını ve toplu ulaşım araçlarıyla bir noktadan bir başka noktaya ulaşımın sağlanacağını öğrenmek mümkün olmaktadır. 

 Kişiselleştirilebilme özelliği:

 Kişiselleştirme özelliğiyle; alarm kurma, favori hat, durak ve konum ekleme, yolculuk

 değerlendirme ve durakta bekliyorum özelliği kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bunun ise için cep

 telefonunuza gelecek olan SMS doğrulama koduyla profil oluşturabilirsiniz.

 Aynı şekilde uygulamadaki alarmlar da kişiye özel olarak kayıt edilebilmektedir. Kişiselleştirme özelliği sayesinde profil oluşturabilir ve bu sayede mevcut ise engelli İstanbulkart’ınızın numarasını

 ekleyebilir ve sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

 - Yolculuk Değerlendirme Seçeneği: Yolculuk, sürüş kalitesi ve şoför değerlendirilme ekranı vasıtasıyla pratik bir biçimde yolculuk

 değerlendirmesi yapabilmenize olanak sunmaktadır. Böylelikle istatistiki veri alınarak iyileştirmeye açık alanlarda hizmet kalitesinin arttırılması mümkün hale gelmektedir.

 - Durakta Bekliyorum Özelliği: Durakta beklediğiniz bilgisinin şoförünün ekranına yansıtır ve öncelikli olarak engelli yolcular için şoförün aracı durağa yakınlaştırması ve gerekli hallerde engelli rampasını açması vb. gibi durumları gerçekleştirmesine yardımcı olur. Şoföre ulaşan bu bilgilendirme, profil

 bölümünden girilen engelli İstanbulKart bilgisiyle yapılır.

 - Canlı Otobüs Verisi Özelliği: İstanbul iline ait olan canlı otobüs verisi yalnızca İETT Nasıl Giderim uygulamasında sunulmaktadır. Böylelikle dilediğiniz durağa ait olan otobüs güzergâh bilgilerine ve varış saatleri bilgilerine cep telefonunuzdan erişebilirsiniz. 

 - Nasıl Giderim Özelliği: Otobüs, metro, tramvay, feribot, metrobüs, İDO, Dentur, Turyol ulaşım araçları vasıtasıyla en hızlı ve uygun rotaları oluşturabilirsiniz. Bunun için uygulama üzerinden konumunuz veya seçeceğiniz bir noktadan diğer bir noktaya toplu ulaşım ve iTaksi vasıtasıyla gidebileceğiniz güzergâh alternatiflerine erişim olanağı sunar.

 Uygulamada sunulan diğer özellikler şunlardır:

 - İspark Noktaları: Bulunduğunuz konuma yakın İspark noktalarını listeleyebilir veya harita üzerinde

 görüntülemek suretiyle yol tarifi almanızı sağlar. İspark noktalarına ait açık-kapalı otopark,

 kapasite ve çalışma saatleri bilgilerine erişiminizi sağlar.

 - Yakınımdaki Duraklar: Konumunuza yakın olan durakların sizin konumunuza olan uzaklığını, yönünü ve duraktan geçen hat bilgilerine erişiminizi sağlar.

 - İstanbulkart Dolum Noktaları: Bulunmakta olduğunuz konuma yakın istanbulkart dolum noktalarını listeleyebilir veya harita üzerinde görüntüleyerek yol tarifi alabilmenize olanak sağlar.

18 Haziran koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 224 bin 128 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 575 kişinin testi pozitif çıktı, 59 kişi hayatını kaybetti. Vaka ve vefat sayısında düne göre düşüş gözlemlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet