Geri Dön
Gündemİki kadını takip eden kişiye, 'sokağa çıkma kısıtlaması' tutanağı

İki kadını takip eden kişiye, 'sokağa çıkma kısıtlaması' tutanağı

Almanya’dan Türkiye'ye gelen ve İstiklal Caddesi'nde çocukları ile dolaşan iki kadını takip ettiği öne sürülen kişi yakalandı. Olayla ilgili takip eden kişiye, Umum Hıfzıssıhha Kananu'na muhalefet suçundan tutanak düzenlendi. Olayla ilgili konuşan kadınlar, "1 saattir arkamızdan takip ediyor, 5 kez döndük hala takip ediyordu" diye konuştu.

İki kadını takip eden kişiye, 'sokağa çıkma kısıtlaması' tutanağı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında hafta sonunda uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde dolaşmaya çıkan iki kadın kendilerini takip ettiğini öne sürdükleri bir kişiden rahatsız olarak bunu Taksim Meydanı girişinde polise bildirdi. Polis ekipleri bu kişiyi kısa süre sonra durdurdu.

Kadınlar, Almanya'dan ülkelerini dolaşmaya geldiklerini anlatırken, "1 saattir arkamızdan takip ediyor, ortaya kadar yürüdük 5 kez döndük hala takip ediyordu" diye konuştu.

Bunun üzerine durdurulan kişi, "Çok ayıp ediyorsunuz abla" diye müdahale etti. Kadınlardan biri bunun üzerine, "Şimdi abla mı olduk?" derken, aynı kişi, "Sizinle ne işim olacak?" diye karşılık verdi. Hakkında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle Umum Hıfzıssıhha Kanunu'na muhalefet suçundan 3 bin 150 TL idari para cezası uygulandı.

Aynı günde 3 kişi! Kabusları olduGaziantep'te aynı gün 3 kişinin cep telefonunu yankesicilik yöntemiyle çalan şüpheli, güvenlik kameralarından tespit edilerek yakalanıp, tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet