Geri Dön
Gündemİlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?

İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?

Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele her yıl 3 veya 4 taksitle ilave tediye ödeniyor. Ocak ayının gelişiyle birlikte çalışanlar tarihleri aratmaya başladı. Sıkça "İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?" diye soruluyor.

İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?

İlave tediye tarihleri ocak ayı ile birlikte gündem oldu. Çalışanlar son durumu merak edip "İlave tediye yattı mı, ne zaman yatacak?" sorusuna cevap arıyor. Peki son durum nedir?

İLAVE TEDİYE NE ZAMAN YATAR?

Bu yıl ilave tediye tarihleri hakkında henüz yapılan bir açıklama yok. Geçen yıl ilk taksit 29 Ocak'ta yatırılmıştı.

İLAVE TEDİYE NEDİR?

Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir.

İkramiye yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. Bakanlar kurulu kararı ile senede 4 adet olmak üzere bir ilave tediye eklenebilir. Yılda 13 er günlük olmak üzere 4 parça şeklinde ödenir toplamda 52 gün üzerinden ikramiye gerçekleşir, bu sayı yeraltı işçileri için 1 adet ilave tediye eklenir.