Taksit

Taksit

Son dakika taksit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taksit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taksit haber sayfamızda...

Taksit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.476 taksit haberi bulunmuştur.
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeli
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz etkilenen esnafın ertelenen kamu borçlarının ilk taksit ödemesinin bu ay sonunda yapılacağını belirterek, "Yapılandırma borç ödemelerinin, normalleşme takvimi de dikkate alınmak suretiyle, en az 6 ay daha ertelenmesi gerekiyor. Aksi halde yüzbinlerce esnafın yapılandırması bozulacak ve bu borçlar hiç ödenemez bir hale dönüşecek." ifadelerini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
Yapılandırmada ilk takside dikkat
Yapılandırmada ilk takside dikkatKamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart’a kadar ödemesi gerekiyor.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!Son dakika gelen habere göre kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart'a kadar ödemesi gerekiyor.
23.02.2021Ekonomi
Alternatif Bank’tan geciken  İGDAŞ faturasına 10 taksit
Alternatif Bank’tan geciken İGDAŞ faturasına 10 taksitAlternatif Bank Bonus Card, pandemi nedeniyle ödemesi geciken İGDAŞ doğalgaz faturaları için 10 taksit imkânı sunuyor.
22.02.2021Ekonomi
Şehit aileleri ve  engellilere kolaylık
Şehit aileleri ve engellilere kolaylıkEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, 65 yaş üstü aboneler, engelli tüketiciler, şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin kullandığı elektriğin, borcun ödenmemesi halinde 3 ay boyunca kesilemeyeceğini duyurdu.
21.02.2021Ekonomi
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’Cepte yerli üretim hamlesi sonrasında fiyatların düşmesi bekleniyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un üyesi olduğu Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) de cepte yerli üretimi olumlu karşılıyor ve fiyatları düşüreceğini belirtiyor. Dernek yetkilileri, “Yerli üretimdeki gelişmeleri yakından takip ediyor, ülkemizde üretim tesisleri kurma çalışmalarına başlanmasını memnuniyetle izliyoruz” dedi.
16.02.2021Ekonomi
Yaz sezonu umut vadediyor
Yaz sezonu umut vadediyorTatilcilerin yüzde 50’ye varan büyük indirimlerden yararlanabildiği erken rezervasyon dönemi, şubat sonuna kadar devam ediyor. Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul’a göre şimdiye kadar yapılan rezervasyonlar, bu yıl temmuz ile ekim ayları arasında güzel bir sezon yaşanacağını gösteriyor.
14.02.2021Gündem
Değerli konutta 2021 eşiği 5.2 milyon lira
Değerli konutta 2021 eşiği 5.2 milyon liraDeğerli konut vergisinde yasal düzenleme ‘5 milyon lira’ sınırıyla çıkmıştı. Ancak bu yıl bu sınır, yeniden değerleme oranının yarısı kadar arttı ve 5 milyon 227 bin lira oldu. İşte örnek hesaplamalar, hangi durumlarda nasıl vergi ödeneceğini açıklıyor
13.02.2021Ekonomi
İlk taksit bu ay ödenecek
İlk taksit bu ay ödenecekSahip oldukları konutların değeri 5 milyon lirayı aşan kişiler, binde 3 oranında değerli konut vergisi ödeyecek. Bu yıl ilk defa alınacak vergi için son beyanname tarihi 22 Şubat Pazartesi... İlk taksit şubat sonuna kadar yatırılacak. Tek konutu bulunanlar, elinde satılmamış ve kiraya verilmemiş konut olan müteahhitler vergiden muaf tutulacak
12.02.2021Ekonomi
Tunus 465 milyon dolar kredi aldı
Tunus 465 milyon dolar kredi aldıTunus hükümeti, 2021 yılı bütçesinin desteklenmesi amaçlı 14 finans kuruluşunun katılımıyla 465 milyon dolar kredi elde ettiğini duyurdu.
11.02.2021Uzmanpara
Emlak Vergisi Sorgulama, Hesaplama Ve Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Emlak Vergisi Sorgulama, Hesaplama Ve Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?Türkiye'de hem işletmelerin hem de bireylerin her yıl ödemesi gereken vergileri bulunmaktadır. Bu vergilerden biri de emlak vergisidir. Emlak vergisini öğrenmenin ve ödemenin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Peki emlak vergisi nasıl sorgulanır? Emlak vergisi hesaplama, emlak vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler ve öğrenilmesi gerekenler.
6.02.2021Ekonomi
İşçi çıkarmayan esnafın kredi borcuna erteleme
İşçi çıkarmayan esnafın kredi borcuna ertelemeKoronavirüs salgını nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankası’ndan kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
5.02.2021Ekonomi
Esnaf ve sanatkarların kredi borçlarına erteleme
Esnaf ve sanatkarların kredi borçlarına ertelemeYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle işleri veya işletmesi zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
4.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Esnaf ve sanatkarların borç ertelemesi kararı Resmi Gazete'de!
Son dakika: Esnaf ve sanatkarların borç ertelemesi kararı Resmi Gazete'de!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle işleri veya işletmesi zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
4.02.2021Ekonomi
Son dakika - Trabzonspor, Yunus Mallı'yı resmen açıkladı!
Son dakika - Trabzonspor, Yunus Mallı'yı resmen açıkladı!Trabzonspor, Yunus Mallı ile 2.5+1 yıllık sözleşme imzalandığını resmen açıkladı.
1.02.2021Trabzonspor
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Motorlu taşıtlar vergisi için son gün
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Motorlu taşıtlar vergisi için son günTicari kazancı basit usulde tespit edilen ve esnaf-sanatkarlar gibi mükellefleri ilgilendiren gelir vergisi beyanname dönemi yarın başlayacak. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenleme kapsamında da son başvuru günü yarın dolacak. Söz konusu yapılandırmaya ilişkin peşin ödeme ve ilk taksit ödeme süresi ise 1 Mart olarak belirlendi. Öte yandan bu yıla ilişkin motorlu taşıtlar vergisi birinci taksit ödemesi için tanınan süre de yarın sona erecek.
31.01.2021Ekonomi
Son dakika - Trabzonspor Bakasetas'tan sonra Yunus Mallı'yı kadrosuna kattı!
Son dakika - Trabzonspor Bakasetas'tan sonra Yunus Mallı'yı kadrosuna kattı!Bordo-mavili kulüp, Alanyaspor’un yıldızı Bakasetas’a 3,5 yıllık sözleşme imzalattı. Yunan futbolcu için 3 milyon euro bonservis ödeneceği açıklandı. Karadeniz ekibi, milli oyuncu Yunus Mallı’yı da kadrosuna kattı
31.01.2021Trabzonspor
Trabzonspor, Bakasetas'ı kadrosuna kattığını KAP'a bildirdi
Trabzonspor, Bakasetas'ı kadrosuna kattığını KAP'a bildirdiTrabzonspor, Anastasios Bakasetas'ı kadrosuna kattığını KAP'a bildirdi.
30.01.2021Trabzonspor
Tediye ne demek? Tediye ödemeleri ne zaman yatacak 2021? Bakan Selçuk açıkladı
Tediye ne demek? Tediye ödemeleri ne zaman yatacak 2021? Bakan Selçuk açıkladıTediye anlamı ve ödemelerinin yapılacağı tarih gündemde araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ilave tediye ödemelerinin yapılacağı tarihi açıkladı. Peki tediye ne demek, tediye ödemeleri ne zaman yatacak 2021? İşte ayrıntılar...
29.01.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan açıkladı! Bugün hesaplara yatıyor
Son dakika: Bakan açıkladı! Bugün hesaplara yatıyorAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 700 bini aşkın kamu işçisinin 13 günlük ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını bildirdi.
29.01.2021Ekonomi
MTV hesaplama nasıl yapılır? Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemelerinde son gün ne? 2021 MTV
MTV hesaplama nasıl yapılır? Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemelerinde son gün ne? 2021 MTVMotorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde son günler. 2021 MTV ücretlerinin belli olmasıyla birlikte Ocak ayında ilk taksit ödemeleri gerçekleşiyor. Peki, aracınız için ne kadar MTV ödeyeceksiniz? MTV hesaplama nasıl yapılır? İşte 2021 MTV ücretleri ve MTV hesaplama yöntemi.
26.01.2021Gündem
İGDAŞ'tan geciken doğal gaz faturalarına taksit
İGDAŞ'tan geciken doğal gaz faturalarına taksitİGDAŞ, gecikmiş doğal gaz fatura borçları için taksitli ödeme kampanyası başlattı.
25.01.2021 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde vermek istiyorum' deyip duyurdu: Taksitleri ertelendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'müjde vermek istiyorum' deyip duyurdu: Taksitleri ertelendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak İl kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı. Kongrede 'bir müjde vermek istiyorum' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Esnaf ve sanatkarlara kullanılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 6 aylık dönemdeki ödenmesi gereken taksitleri ertelenmiştir' dedi.
25.01.2021Haberler
Vergi yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksidin ödenmesi şart
Vergi yapılandırmasının bozulmaması için ilk taksidin ödenmesi şartMilyonlarca vergi mükellefini yakından ilgilendiren yapılandırma başvuruları 31 Ocak’ta sona eriyor.
25.01.2021Ekonomi
Karne hediyesinde kısıtlama yok
Karne hediyesinde kısıtlama yokÜç haftalık yarıyıl tatili bugün başlıyor. Öğrencileri karne hediyesi heyecanı sardı. Kısıtlamalara karşın hediye alışverişinde yüzde 30 artış bekleniyor. Sanal alışveriş öne çıkarken, hediyede teknoloji ve oyun başı çekiyor
22.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

taksitesnafborçvergikredi

Taksit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.