Taksit

Taksit

Son dakika taksit haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taksit gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taksit haber sayfamızda...

Taksit

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.486 taksit haberi bulunmuştur.
545 milyon $’lık işlem hacmi oldu
545 milyon $’lık işlem hacmi olduİş Leasing, 2020 yılını 545 milyon dolar yeni işlem hacmi ile tamamladı. Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık olan İş Leasing’in konsolide aktif büyüklüğü 12.8 milyar TL’ye ulaşırken, leasing portföyü 2019 yıl sonuna göre yüzde 40 oranında artarak 7.2 milyar TL oldu.
4.03.2021Ekonomi
Katılım Bankası Nedir? Katılım Bankalarının Çalışma Sistemi Nasıldır?
Katılım Bankası Nedir? Katılım Bankalarının Çalışma Sistemi Nasıldır?Katılım Bankası sürekli duyduğumuz terimlerden bir tanesidir. Ancak çoğu insan bu terimin ne anlama geldiğini bilmemektedir. Katılım bankaları cari ve katılma olarak iki farklı hesap ile fon toplar. Katılım bankası nedir? Katılım bankalarının çalışma sistemi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.03.2021Ekonomi
Son dakika! Yapılandırma yapacaklar dikkat: 00.00'a kadar açık
Son dakika! Yapılandırma yapacaklar dikkat: 00.00'a kadar açıkSon dakika haberine göre, Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), vergi dairelerinin yapılandırma ödemeleri kapsamında 00.00'a kadar açık olacağını bildirdi.
1.03.2021Ekonomi
Son Dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Sokağa çıkma kısıtlamasında saat 24.00'e kadar muaflar
Son Dakika: İçişleri Bakanlığı duyurdu! Sokağa çıkma kısıtlamasında saat 24.00'e kadar muaflarGelen son dakika haberine göre; Vergi daireleri yeniden yapılandırma için bugün 00.00’a kadar açık kalacak. Ödeme yapacak vatandaşlar ve vergi dairesi çalışanları saat 21.00’de başlayacak kısıtlamadan muaf olacak. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), vergi dairelerinin yapılandırma ödemeleri kapsamında 00.00'a kadar açık olacağını bildirdi. İşte haberin ayrıntıları...
1.03.2021Gündem
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...
Son dakika: Milyonlarca vatandaşa nefes aldırdı! Yapılandırmada son gün...Son dakika haberine göre vergi, prim, idari ceza, öğrenim kredisini yapılandıranlar rahat bir nefes aldı. İlk iki taksitin önemli olduğu yapılandırmada ilk taksit ve peşin ödeme süresi de bugün doluyor. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar için vergi daireleri hafta sonu da mesai yaptı. Vergi borcunu ödeyecek vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutulurken vergiler için büyük yoğunluk yaşandı. İşte detaylar...
1.03.2021Ekonomi
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yok
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yokSon dakika haberine göre vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağının açıklanmasının ardından vergi borçlarını ödemek isteyen ve yapılandırma işlemini son güne bırakan vatandaşlar vergi dairelerinde yoğunluk oluşturdu. Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi yarın dolacak.
28.02.2021Ekonomi
Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...
Hafta sonu izin çıkınca akın ettiler! Kuyruğun sonu yok...Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında borçları yapılandırılan mükelleflerden taksitli ödemeyi tercih edenler, ilk taksitlerini en geç 1 Mart Pazartesi günü ödeyecek. Son gün yoğunluğun önlenmesi amacıyla vergi daireleri bugün ve yarın açık kalacak. Antalya'da da sabahın erken saatlerinde Antalya Defterdarlığı'na gelen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu.
27.02.2021Haberler
Son dakika | İki Bakanlıktan flaş hafta sonu kararı! 81 ile gönderildi...
Son dakika | İki Bakanlıktan flaş hafta sonu kararı! 81 ile gönderildi...Son dakika haberine göre İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 İl Valiliğine genelge gönderildi. Vergi borcu ödemesi/ yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.
26.02.2021Ekonomi
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeli
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz etkilenen esnafın ertelenen kamu borçlarının ilk taksit ödemesinin bu ay sonunda yapılacağını belirterek, "Yapılandırma borç ödemelerinin, normalleşme takvimi de dikkate alınmak suretiyle, en az 6 ay daha ertelenmesi gerekiyor. Aksi halde yüzbinlerce esnafın yapılandırması bozulacak ve bu borçlar hiç ödenemez bir hale dönüşecek." ifadelerini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
Yapılandırmada ilk takside dikkat
Yapılandırmada ilk takside dikkatKamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart’a kadar ödemesi gerekiyor.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!Son dakika gelen habere göre kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart'a kadar ödemesi gerekiyor.
23.02.2021Ekonomi
Alternatif Bank’tan geciken  İGDAŞ faturasına 10 taksit
Alternatif Bank’tan geciken İGDAŞ faturasına 10 taksitAlternatif Bank Bonus Card, pandemi nedeniyle ödemesi geciken İGDAŞ doğalgaz faturaları için 10 taksit imkânı sunuyor.
22.02.2021Ekonomi
Şehit aileleri ve  engellilere kolaylık
Şehit aileleri ve engellilere kolaylıkEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, 65 yaş üstü aboneler, engelli tüketiciler, şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin kullandığı elektriğin, borcun ödenmemesi halinde 3 ay boyunca kesilemeyeceğini duyurdu.
21.02.2021Ekonomi
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’
‘Cepte yerli üretim pazarı canlandıracak’Cepte yerli üretim hamlesi sonrasında fiyatların düşmesi bekleniyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’un üyesi olduğu Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) de cepte yerli üretimi olumlu karşılıyor ve fiyatları düşüreceğini belirtiyor. Dernek yetkilileri, “Yerli üretimdeki gelişmeleri yakından takip ediyor, ülkemizde üretim tesisleri kurma çalışmalarına başlanmasını memnuniyetle izliyoruz” dedi.
16.02.2021Ekonomi
Yaz sezonu umut vadediyor
Yaz sezonu umut vadediyorTatilcilerin yüzde 50’ye varan büyük indirimlerden yararlanabildiği erken rezervasyon dönemi, şubat sonuna kadar devam ediyor. Touristica Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul’a göre şimdiye kadar yapılan rezervasyonlar, bu yıl temmuz ile ekim ayları arasında güzel bir sezon yaşanacağını gösteriyor.
14.02.2021Gündem
Değerli konutta 2021 eşiği 5.2 milyon lira
Değerli konutta 2021 eşiği 5.2 milyon liraDeğerli konut vergisinde yasal düzenleme ‘5 milyon lira’ sınırıyla çıkmıştı. Ancak bu yıl bu sınır, yeniden değerleme oranının yarısı kadar arttı ve 5 milyon 227 bin lira oldu. İşte örnek hesaplamalar, hangi durumlarda nasıl vergi ödeneceğini açıklıyor
13.02.2021Ekonomi
İlk taksit bu ay ödenecek
İlk taksit bu ay ödenecekSahip oldukları konutların değeri 5 milyon lirayı aşan kişiler, binde 3 oranında değerli konut vergisi ödeyecek. Bu yıl ilk defa alınacak vergi için son beyanname tarihi 22 Şubat Pazartesi... İlk taksit şubat sonuna kadar yatırılacak. Tek konutu bulunanlar, elinde satılmamış ve kiraya verilmemiş konut olan müteahhitler vergiden muaf tutulacak
12.02.2021Ekonomi
Tunus 465 milyon dolar kredi aldı
Tunus 465 milyon dolar kredi aldıTunus hükümeti, 2021 yılı bütçesinin desteklenmesi amaçlı 14 finans kuruluşunun katılımıyla 465 milyon dolar kredi elde ettiğini duyurdu.
11.02.2021Uzmanpara
Emlak Vergisi Sorgulama, Hesaplama Ve Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Emlak Vergisi Sorgulama, Hesaplama Ve Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?Türkiye'de hem işletmelerin hem de bireylerin her yıl ödemesi gereken vergileri bulunmaktadır. Bu vergilerden biri de emlak vergisidir. Emlak vergisini öğrenmenin ve ödemenin birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Peki emlak vergisi nasıl sorgulanır? Emlak vergisi hesaplama, emlak vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler ve öğrenilmesi gerekenler.
6.02.2021Ekonomi
İşçi çıkarmayan esnafın kredi borcuna erteleme
İşçi çıkarmayan esnafın kredi borcuna ertelemeKoronavirüs salgını nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankası’ndan kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
5.02.2021Ekonomi
Esnaf ve sanatkarların kredi borçlarına erteleme
Esnaf ve sanatkarların kredi borçlarına ertelemeYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle işleri veya işletmesi zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
4.02.2021Uzmanpara
Son dakika: Esnaf ve sanatkarların borç ertelemesi kararı Resmi Gazete'de!
Son dakika: Esnaf ve sanatkarların borç ertelemesi kararı Resmi Gazete'de!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle işleri veya işletmesi zarar gören esnaf ve sanatkarların, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) kefaletiyle veya doğrudan Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçları ertelenecek.
4.02.2021Ekonomi
Vergi ve borç yapılandırmasında son gün
Vergi ve borç yapılandırmasında son günVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamından yararlanmak isteyenlerin bugün vergi dairelerine mesai bitimine, çevrim içi olarak da gece yarısına kadar başvuruda bulunması gerekiyor.
1.02.2021Uzmanpara
Vergi ve borç yapılandırmasında son güne girildi
Vergi ve borç yapılandırmasında son güne girildiVergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamından yararlanmak isteyenlerin bugün vergi dairelerine mesai bitimine, çevrim içi olarak da gece yarısına kadar başvuruda bulunması gerekiyor.
1.02.2021Ekonomi
Son dakika - Trabzonspor, Yunus Mallı'yı resmen açıkladı!
Son dakika - Trabzonspor, Yunus Mallı'yı resmen açıkladı!Trabzonspor, Yunus Mallı ile 2.5+1 yıllık sözleşme imzalandığını resmen açıkladı.
1.02.2021Trabzonspor

Benzer Haber Etiketleri

vergiyapılandırmaborçtaksitkredi

Taksit ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.