Geri Dön
Gündemİllere göre haftalık vaka sayısı değişti mi? Hangi illerde vakalar arttı? İşte İstanbul vaka sayısı

İllere göre haftalık vaka sayısı değişti mi? Hangi illerde vakalar arttı? İşte İstanbul vaka sayısı

Haftalık vaka sayıları ne oldu? Aşı tedariki ile birlikte aşılama hız kazandı. Son olarak 25 yaş ve üzeri vatandaşların da aşı randevuları açıldı. Peki, illere göre vaka sayılarında son durum ne? Hangi illerde vaka sayıları arttı?

İllere göre haftalık vaka sayısı değişti mi? Hangi illerde vakalar arttı? İşte İstanbul vaka sayısı

Türkiye koronavirüs tablosunda son 24 saatte 223 bin 238 test yapıldı. 6 bin 143 kişinin testi pozitif çıktı, 57 kişi hayatını kaybetti. 12-18 Haziran tarihleri arasına ait vaka sayıları da belli oldu. İşte haftalık vaka sayısına göre vaka sayıları artan iller.

HANGİ İLLERDE VAKA SAYILARI ARTTI?

Vaka sayılarını artıran iller Yozgat, Yalova, Van, Şırnak, Şanlıurfa, Rize, Nevşehir, Muş, Mersin, Mardin, Kütahya, Kırşehir, Kırıkkale, Kastamonu, Hatay, Hakkari, Eskişehir, Diyarbakır, Denizli, Çanakkale, Bolu, Bitlis, Bingöl, Aydın, Artvin, Ardahan, Aksaray, Ağrı ve Adana oldu.

Vaka sayısında zirvede Kütahya yer aldı. Kütahya’yı Bolu, Eskişehir, Ağrı ve Rize takip etti. 100 bin kişideki vaka sayısı Kütahya’da 116,18, Bolu’da 109.91, Eskişehir’de 107,89, Ağrı’da 103,47, Rize’de 96,99 oldu.

Osmaniye, Hatay, Adana, Adıyaman ve Edirne ise 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller olarak gerçekleşti. Vaka sayısı her 100 bin kişide Osmaniye’de 6,2, Hatay’da 6,33, Adana’da 9,25, Adıyaman’da 11,07, Edirne’de 12,51 olarak kayıtlara geçti.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR VAKA SAYILARI

Haftalık koronavirüs vaka sayısı İstanbul’da 51,27, Ankara’da 93,11, İzmir’de 25,99 olurken, Ağrı, Bolu, Eskişehir, Kütahya’da vaka sayısı 100 barajının üzerindeki iller olarak kayda geçti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Yorgun mermiyle ölen Emir Yuşa'nın ailesi savcılığa ifade verdiTrabzon’da, fındık bahçesinde başına yorgun mermi isabet etmesiyle hayatını kaybeden Emir Yuşa Atıcı’nın (15) ailesi, şüpheliye teslim olması için çağrıda bulundu. Oğlunun ölümünün üzerinden 48 gün geçtiğini söyleyen Mustafa Atıcı, “Yapan kendini biliyordur. Nasıl bu vicdanla nefes alıyor? Gelsin, teslim olsun. Cezasını çekmesini istiyoruz” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler