Geri Dön

Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!

Kovid-19 salgını nedeniyle cezaevlerini rahatlatmak amacıyla yasalaştırılan infaz indirimi ve denetimli serbestlik düzenlemesinden hangi mahkûmların yararlandığı netleşti.

Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!
ÖNDER YILMAZ Ankara

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç, Ceren Damar’ın katili Hasan İsmail Hikmet ve Emine Bulut’un katili Fedal Varan infaz indirimi kapsamı dışında kaldı. Kamuoyunca yakından izlenen bazı olaylar ve mahkûmların tahliyelerine ilişkin son durum şöyle:

Kanun kapsamı dışında

Özgür Arduç (Ceren Özdemir’in katili): Düzenleme kapsamı dışında. Arduç ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla hükümözlü olarak barındırılmakta.

Hasan İsmail Hikmet (Ceren Damar’ın katili): İstisna suçlardan olduğu için hükümlü konuma geçse bile kanun kapsamı dışında kalacak.

Fedai Varan (Emine Bulut’un katili): Kasten öldürmekten müebbet hapis cezasına hükümözlü. Kapsam dışında kalacak.

Alaattin Çakıcı: Denetimli serbestliğe ayrılma tarihi 19 Ekim 2020 olması nedeniyle kanun kapsamında tahliye edildi.

Erol Eşrefoğlu (Evcil): Kronik rahatsızlığının bulunması ve koronavirüs nedeniyle infaz durdurma kararı geldiği için tahliye edildi.

Tosuncuk hüküm giyecek

Mehmet Aydın (Tosuncuk/Çiftlikbank Davası): Firari. Türkiye’de değil. Yargılanacak, hüküm giyecek.

Emrah Esmer (İrem Su Akkaya davası): Hükümözlü konumunda olup, kesinleşmeyen dosyası Yargıtay’da. Tutuklu. Yararlanıp yararlanmayacağına yargı karar verecek.

Kocaeli'de anne ve üvey babadan şiddet ve cinsel istismar!Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yaşayan Y.T.’nin eşi A.T., 2018 yılında kızını da alarak evini terk etti. Eşi A.T. ve birlikte olduğu kişinin 9 yaşındaki kızına şiddet ve cinsel istismar uyguladığını öğrenen baba Y.T., kızını yanına alarak, eşi ve birlikte olduğu kişi hakkında şikayetçi oldu. Boşanma aşamasında annesi kızının alnına ‘enayi’ yazıp fotoğrafını gönderdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber