İnfaz Düzenlemesi

İnfaz Düzenlemesi

Son dakika İnfaz düzenlemesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İnfaz düzenlemesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İnfaz düzenlemesi haber sayfamızda...

İnfaz Düzenlemesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 221 infaz düzenlemesi haberi bulunmuştur.
‘Örtülü af’ niteliği  taşıyabilir endişesi
‘Örtülü af’ niteliği taşıyabilir endişesi AK Parti’nin mini infaz düzenlemesi, geçen çarşamba Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Ancak görüşmeler sırasında AK Parti, teklifin en dikkat çeken maddelerinden birini son dakika önergesiyle metinden çıkardı.
19.06.2021Gündem
CHP’li Erkek: Mafya düzenini bitireceğiz
CHP’li Erkek: Mafya düzenini bitireceğizCHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “Hukuk reformu yapamadılar, hukuk deformu yaptılar” ifadesini kullandı.
20.11.2020Siyaset
Son dakika… Emrah Serbes’in olay yaratan icra talebi hakkında açıklama!
Son dakika… Emrah Serbes’in olay yaratan icra talebi hakkında açıklama!Senarist Emrah Serbes’in avukatı, üç kişinin yaşamını yitirdiği kazada ailenin hayatta kalan tek üyesine karşı 83 bin liralık icra takibi başlattı. Takibin gerekçesini, anne-babası ile kardeşini kazada kaybeden Ahmet Mert Özçelik’in açtığı tazminat davasında kendisine çıkan vekalet ücreti oluşturdu. Serbes’in avukatı yaptığı açıklamada, “Müvekkilimin bu takipten haberi yoktu. Takibi ben yaptım” dedi.
13.11.2020Gündem
İnfazda ‘korona’ düzenlemesine uzatma: Hapissiz hapis cezası
İnfazda ‘korona’ düzenlemesine uzatma: Hapissiz hapis cezasıAK Parti’nin Meclis’e sunduğu yeni istihdam paketi ile Kovid-19 iznine gönderilen 65 bin mahkûmun cezalarını izinde bitirmesi gündeme geldi. Teklif maddesinin yasalaşması halinde 9.5 aydır “izinli” sayılan mahkûmların çoğunun 1 Şubat 2021 itibarıyla cezaevine dönmesi gerekmeyecek.
21.10.2020Siyaset
AYM’nin tartışma yaratan kararları
AYM’nin tartışma yaratan kararlarıEnis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararına yerel mahkemenin ret yanıtı vermesi gözleri Yüksek Mahkeme’nin daha önceki tartışmalı kararlarına çevirdi. Bu kararlardan bazısı iktidar bazısı muhalefet tarafından ağır şekilde eleştirildi.
16.10.2020Siyaset
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandı
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi açıklandıAnayasa Mahkemesi Genel Kurulunun, yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP'nin yaptığı başvurunun reddine ilişkin kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
7.10.2020Gündem
CHP’nin ‘İnfaz’a ‘şekil’ itirazı AYM’den döndü
CHP’nin ‘İnfaz’a ‘şekil’ itirazı AYM’den döndüAnayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, CHP’nin, infaz yasasının “şekil yönünden” iptal edilmesi istemiyle yaptığı başvuruyu, yediye karşı dokuz oy çokluğuyla reddetti.
18.07.2020Siyaset
Son dakika! CHP'nin İnfaz Yasası başvurusu reddedildi
Son dakika! CHP'nin İnfaz Yasası başvurusu reddedildi Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP'nin, yeni infaz yasasının "şekil yönünden" iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu oy çokluğuyla reddetti.
17.07.2020Siyaset
Kendisini evine almayan halasını tüfekle başından yaraladı
Kendisini evine almayan halasını tüfekle başından yaraladıKonya'da evine almadığı yeğeni tarafından başından tüfekle vurulan kadın yaralandı.
17.06.2020Haberler
Son dakika: CHP'den infaz kanununa iptal talebi
Son dakika: CHP'den infaz kanununa iptal talebiSon dakika haberi... CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay, yeni infaz yasasının 14 maddesinin iptali için Anayasa Mahkemesine başvuru yaptıklarını belirterek "Darpçının, gaspçının, arsızın yararlandığı indirimden yazarlar ve düşüncesini ifade edenler yararlansın istedik." dedi.
11.06.2020Siyaset
‘Kadına karşı suçta indirim olmasın’
‘Kadına karşı suçta indirim olmasın’İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, infaz kanununun ardından kadına yönelik şiddetin arttığını savunarak, kadınlara karşı işlenen suçlarda, “infaz indirimi olmaması” ve “tahliye şartlarının zorlaştırılması” amacıyla TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.
2.05.2020Siyaset
80 bin tahliye edildi 50 bini geri dönecek
80 bin tahliye edildi 50 bini geri dönecekYeni infaz düzenlemesi ile 15 Nisan’dan bugüne 80 bini aşkın mahkûm cezaevlerinden tahliye oldu. Önümüzdeki 1 ay içinde rakamın 100 bine çıkması bekleniyor. Tahliyeler tamamlandığında 50 bin mahkûm, değiştirilen denetimli serbestlik ve koşullu salıverilme hükümlerinden faydalanmış olacak.
26.04.2020Gündem
CZN Burak'ın annesinin de bulunduğu rüşvet davasında yeni gelişme!
CZN Burak'ın annesinin de bulunduğu rüşvet davasında yeni gelişme!İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde rüşvet aldıkları iddiasıyla CZN Burak'ın annesi Didem Bozbura'nın da arasında bulunduğu üç sanıklı davada yeni bir gelişme yaşandı. Corona virüs tedbirleri nedeniyle dosya üzerinden görülen davada, tutuklu sanıklar Prof. Dr. Mazhar Alp Bozbura ve yardımcısı Yasin Şimşek'in, infaz düzenlemesi dikkate alınarak tahliyelerine karar verildi. Her iki sanığa yurt dışına çıkış yasağı konularak haftada bir gün imza atmaları şartı da getirildi. Sanık Didem Bozbura ise iddianamenin kabul edilmesiyle birlikte 27 Şubat'ta tahliye edilmişti.
22.04.2020Gündem
Son dakika | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Merkezi koordinasyonla bu iş yürütülmeli
Son dakika | AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Merkezi koordinasyonla bu iş yürütülmeliAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yeni tip corona virüse (Covid-19) karşı ülkeler arası dayanışmaya ilişkin, "NATO'nun dayanışma bağlamında gösterebildiği tek örnek Türkiye'nin yaptığı yardımlardır." dedi. Çelik, "Hiç kimsenin ekmek dağıtması, kimsenin hizmet yapması engellenmiyor" ifadelerini kullandı.
21.04.2020Siyaset
Cezaevinden tahliye olan 1 kişi corona çıkınca diğerleri de karantinaya alındı
Cezaevinden tahliye olan 1 kişi corona çıkınca diğerleri de karantinaya alındıİnfaz yasası kapsamında Muğla Dalaman Cezaevinden tahliye olan bir kişide corona virüse rastlanması üzerine alarma geçildi. Gaziantep'in İslahiye ilçesinde de Dalaman Cezaevinden tahliye olan 3 kişi evde karantinaya alındı.
21.04.2020Gündem
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 ilde 23-24-25-26 Nisan'da sokağa çıkmak yasaklandı
Son dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 ilde 23-24-25-26 Nisan'da sokağa çıkmak yasaklandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise günlük hayata etkisini en az düzeyde tutacak şekilde yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz. 22 Nisan akşamı 00.00'dan itibaren, 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00.00'a kadar bu devam edecek. " dedi.
21.04.2020Siyaset
Virüsün Çin'de imal edildiği iddiası! Bahçeli: Çok vahim ve trajik sonuçları olabilir
Virüsün Çin'de imal edildiği iddiası! Bahçeli: Çok vahim ve trajik sonuçları olabilirSon dakika gelen bilgilere göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “COVİD-19 Salgınına Karşı Alınan Tedbirler ve Bu Kapsamdaki Siyasi Gelişmeler” hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Şayet virüs Çin’in siyasi gayelerine hizmet maksadıyla imal edilmişse bu durumun çok vahim ve trajik sonuçları olabilecektir" dedi.
20.04.2020Siyaset
Şentop’tan “infaz” eleştirilerine yanıt
Şentop’tan “infaz” eleştirilerine yanıtTBMM Başkanı Mustafa Şentop, katıldığı bir televizyon kanalında infaz düzenlemesine yönelik eleştirileri yanıtladı.
20.04.2020Gündem
Şentop'tan infaz düzenlemesi eleştirilerine yönelik açıklama!
Şentop'tan infaz düzenlemesi eleştirilerine yönelik açıklama!Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'nin, terör örgütleriyle yürütülen mücadeleyi akamete uğratacak, zayıflatacak veya esnetecek birtakım adımlar atmasını, adımlar atılmasına yol açacak tercihlerde bulunmasını şahsen doğru bulmadığını belirterek infaz düzenlemesine yönelik eleştirilere ilişkin, "Tartışmaları verimli buluyorum ama Meclisimizin vermiş olduğu bir karar var, bu kararı da isabetli buluyorum." dedi.
19.04.2020Siyaset
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!Kovid-19 salgını nedeniyle cezaevlerini rahatlatmak amacıyla yasalaştırılan infaz indirimi ve denetimli serbestlik düzenlemesinden hangi mahkûmların yararlandığı netleşti.
19.04.2020Gündem
İnfaz düzenlemesi tartışması dinmiyor
İnfaz düzenlemesi tartışması dinmiyorCHP, eşitlik ilkesine aykırılık gerekçesiyle yeni infaz yasasının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne sunacağı dosya üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.
18.04.2020Siyaset
Tahliye sonrası görüntüler için peş peşe açıklamalar!
Tahliye sonrası görüntüler için peş peşe açıklamalar!Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki hükümlülerin tahliyesi sırasında basında yer alan araç konvoyu görüntülerinin, tahliye faaliyetlerinde görevlendirilen ve mesaisi biten kolluk mensupları ile kampüste çalışan memurlara ait olduğu açıklandı.
18.04.2020Gündem
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyor
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyorSon dakika haberlere göre, infaz düzenlemeleri ve üç yıla uzatılan denetimli serbestlik ışığında çıkacak mahkûm sayısı 90 bini aşıp kısa süre içinde 100 bini bulacak. Kurduğu ‘ÇiftlikBank’la binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan ve hakkında 75 bin 260 yılla dava açılan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın da yakalanıp yargılanırsa, yeni infaz düzenlemesinden yararlanacak.
17.04.2020Gündem
Barış’ların tahliye talebi reddedildi
Barış’ların tahliye talebi reddedildiOdaTv’nin “Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine OdaTv ulaştı” başlıklı haberi nedeniyle MİT Kanunu kapsamında tutuklanan OdaTv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve OdaTv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın avukatlarının yeni infaz düzenlemesi kapsamında serbest bırakılması talebi reddedildi.
17.04.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığu Sözcüsü Kalın: Sağlıkta yapılan yatırımların ne kadar doğru olduğunu gördük
Cumhurbaşkanlığu Sözcüsü Kalın: Sağlıkta yapılan yatırımların ne kadar doğru olduğunu gördükCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 15-16 yıldır özellikle sağlık altyapısına yapılan yatırımların ne kadar yerinde ve doğru yatırımlar olduğunun görüldüğünü belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle sağlıkla ilgili, şehir hastaneleri, tıbbi malzeme, sağlık çalışanları, diğer bütün tıbbi ve sağlıkla ilgili konularda yaptığı yatırımlar adeta yıllardır bizi bu salgına karşı bizi hazırlıyormuş." dedi.
16.04.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

İnfaz Düzenlemesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.