Geri Dön
Gündemİran ajanı cinayetinin şifresi paylaştığı mesajda

İran ajanı cinayetinin şifresi paylaştığı mesajda

İstanbul Şişli’de 14 Kasım’da öldürülen eski İran ajanı Mesut Mevlevi cinayetiyle ilgili MİT ve polis tarafından yakalanan tetikçi Abdulvahap K. ile kendisine yardım eden 4 şüphelinin emniyetteki sorguları sürüyor.

İran ajanı cinayetinin şifresi paylaştığı mesajda

 

İran’daki yolsuzlukları ortaya çıkarmaya çalışan bir hacker grubu kurduğu belirlenen Mevlevi’nin, İran Devrim Muhafızları’nın eski üst düzey yöneticisi Morteza Rezaei’ye ilişkin belge toplayıp çalışmalar yaptığı tespit edildi. Mevlevi’nin sosyal medya hesabından “Yozlaşmış mafya komutanlarının kökünü kazıyacağım. Benim için dua edin, ben bunu yapamadan onlar beni öldürmesin” mesajını paylaştığı ve 2018 yılında İran’dan kaçarak ülkeyi terk ettiği belirlendi. Mevlevi’nin, çift taraflı çalışan veya istihbarat ekipleri hesaplaşmasına kurban gittiği ihtimali üzerinde duran polisin, gözaltında 5 kişinin sorgusundan çıkacak bilgilere göre azmettiren isim ve merkezleri netleştirmeye çalıştığı öğrenildi. Öte yandan tetikçi Abdulvahap K.’nın ifadesinde “O şahıs ben degilim. Orada degildim” dediği öğrenildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner