Geri Dön
Gündemİran, Kandil'e bayrak dikti

İran, Kandil'e bayrak dikti

İran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, asker kıyafeti giyerek İran-Irak sınırında bulunan Kandil Dağları'na çıktı. Bakan, PKK'nın ana üs olarak kullandığı Kandil Dağı'nda çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

İran, Kandil'e bayrak dikti

İran'ın kuzeybatısında incelemelerde bulunan İran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmani Fazli, asker kıyafeti giyerek İran-Irak sınırında yer alan Kandil'e çıktı.

INSTAGRAM'DAN PAYLAŞTI
Bakan Rahmani Fazli, kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraflarda dağın 3000 metre yüksekliğine çıktığını aktardı. İranlı bakanın paylaştığı fotoğrafların birinde yanında Kürt elbisesi giymiş biri görünüyor. Bir başka fotoğrafta ise Batı Azerbaycan Eyaleti Valisi sivil kıyafetle bakanın yanında yer alıyor.

PKK'NIN ANA MERKEZİ
İran ve Irak arasında yer alan Kandil Dağları, günümüzde PKK terör örgütü tarafından örgütün ana merkezi olarak kullanıyor

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet