Geri Dön
GündemİŞSİZLİK MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENİYOR MU 2022? || İşsizlik maaşı ne zaman yatacak, ayın kaçında? Bakan Bilgin açıkladı!

İŞSİZLİK MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENİYOR MU 2022? || İşsizlik maaşı ne zaman yatacak, ayın kaçında? Bakan Bilgin açıkladı!

İşsizlik maaşının ödeme günü bireylerin gündeminde bulunuyor. Ramazan Bayramı öncesinde işsizlik maaşlarının yatırılıp yatırılmayacağı merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, işsizlik sigortası ödemeleri hakkında bir açıklama yaptı. Peki işsizlik maaşı ne zaman yatacak,, bayramdan önce işsizlik maaşı ödenecek mi 2022?

İŞSİZLİK MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENİYOR MU 2022? || İşsizlik maaşı ne zaman yatacak, ayın kaçında? Bakan Bilgin açıkladı!

İşsizlik maaşı 5 Mayıs tarihinde ödeniyor. 2 Mayıs tarihinde Ramazan Bayramı idrak edilecek. İşsizlik maaşı alanlar ise bayram öncesinde maaşlarının ödenip ödenmeyeceğini araştırıyorlar. Peki bu sene işsizlik maaşı bayramdan önce yatacak mı 2022? İşsizlik maaşı ne zaman yatacak?

İŞSİZLİK MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

İşsizlik maaşının yatacağı tarih belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, açıklama yaptı. Bakan Bilgin, işsizlik sigortası ödemelerinin, bayram nedeniyle 29 Nisan 2022 tarihinde hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Bakan Bilgin, “İşsizlik sigortası ödemelerini Ramazan Bayramı nedeniyle 29 Nisan 2022 tarihinde hesaplara yatıracağız” dedi.

İŞSİZLİK MAAŞI NEDİR?

Sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için belirli süre ve miktarda yapılan ödemedir.