İşsizlik

İşsizlik

Son dakika İşsizlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İşsizlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İşsizlik haber sayfamızda...

İşsizlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.592 işsizlik haberi bulunmuştur.
İspanya'da doğum oranı, kayıtların başladığı 1941'den bu yana en düşük seviyesine geriledi
İspanya'da doğum oranı, kayıtların başladığı 1941'den bu yana en düşük seviyesine gerilediUlusal İstatistik Ofisi doğumlardaki azalmanın çocuk doğurma yaşındaki gecikmeyle bağlantılı olduğunu, 40 yaş üstü doğum yapan kadınların sayısının son on yılda yüzde 19,3 arttığını söyledi.
22.02.2024Dünya
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorum
Hamza Dağ: Yatırımı teşvik edecek politikaları hayata geçirmeyi taahhüt ediyorumAK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Ege Genç İşadamları Derneği'ni (EGİAD) ziyaret ederek iş insanlarıyla bir araya geldi.
21.02.2024Gündem
İşsizlik azaldı
İşsizlik azaldıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 son çeyreğine ilişkin Hanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarını açıkladı.
20.02.2024Ekonomi
Dördüncü çeyrek işsizlik rakamları açıklandı
Dördüncü çeyrek işsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
19.02.2024Ekonomi
4. çeyrek işsizlik rakamları açıklandı
4. çeyrek işsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı 2023 yılı 4. çeyrekte %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
19.02.2024 Uzmanpara
AK Parti'nin ABB başkan adayı Turgut Altınok: Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız
AK Parti'nin ABB başkan adayı Turgut Altınok: Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağızAnkara'da organize sanayi bölgelerinin sayısını artıracaklarını söyleyen AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, 'Ankara'yı ticaretin başkenti yapacağız" şeklinde konuştu.
18.02.2024Gündem
Turgut Altınok: Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız
Turgut Altınok: Binlerce vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağızAK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreninin ardından Mamak Seçim Koordinasyon Merkezi açılış törenine katıldı.
17.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz KKM açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz KKM açıklamasıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin 2022'de 906 milyar dolar olan ekonomik hacminin bu yıl sonunda 1,1 trilyon dolar seviyelerine yaklaştığını belirterek, "İlk defa ekonomimiz trilyon dolar seviyesini geçmiş oluyor" dedi.
17.02.2024Ekonomi
Mutluluk arttı
Mutluluk arttıTürkiye’de ‘mutlu’ olduğunu söyleyenlerin oranı 2022’de yüzde 49.7’yken 2023’te yüzde 52.7’ye yükseldi. Bireylerin en büyük mutluluk kaynağı aileleri ve sağlık oldu.
17.02.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon açıklaması: Yıl ortasında düşüşleri hep birlikte göreceğiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyon açıklaması: Yıl ortasında düşüşleri hep birlikte göreceğizCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da “Kanaat Önderleri Buluşması”na katıldı. Yılmaz, "Özelikle bu yılın ortasında enflasyonda belirli düşüşleri hep birlikte göreceğiz" dedi.
16.02.2024Ekonomi
Turgut Altınok'tan 'Keçiören Belediyesi'nde maaş ödenmiyor' iddiasına cevap
Turgut Altınok'tan 'Keçiören Belediyesi'nde maaş ödenmiyor' iddiasına cevapAK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, "Maalesef Deniz Zeyrek gibi tecrübeli bir gazeteci, İlker Karagöz ile beraber bir haber yaptı. Bu külliyen yalandır, iftiradır, çamurdur. Keşke beni arayıp, sorup ondan sonra bu değerlendirmeleri yapsalardı. 20 yıllık görev süremde bir gün, ne işçimin ne memurun maaşları aksamadı" açıklamasını yaptı.
16.02.2024Gündem
Türkiye'nin yüzde 52,7'si mutlu
Türkiye'nin yüzde 52,7'si mutluMutlu olduğunu beyan eden erkeklerin oranı, 2022 yılında %46,5 iken 2023 yılında %50,3 oldu. Kadınlarda ise bu oran, 2022 yılında %52,7 iken 2023 yılında %55,1 oldu.
16.02.2024Ekonomi
2024 İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR? YENİ İŞSİZLİK MAAŞI TABAN - TAVAN hesaplama nasıl yapılır, şartlar neler?
2024 İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR? YENİ İŞSİZLİK MAAŞI TABAN - TAVAN hesaplama nasıl yapılır, şartlar neler?İşsizlik aylığı, asgari ücrete bağlı olarak değişen kalemler arasında yer alıyor. Ödenek, sigortalınn son 4 aylık prime esas kazançları göz önünde bulundurularak hesaplanıyor. 2024 Ocak asgari ücret artışları ile beraber yeni senede işsizlik maaşı taban ve tavan ücreti de arttı. Peki, işsizlik maaşı kaç TL oldu?
15.02.2024Bilgi Rehberi
Erdoğan'dan son dakika F-16 açıklaması: Alım süreci olumlu sonuçlandı
Erdoğan'dan son dakika F-16 açıklaması: Alım süreci olumlu sonuçlandıKabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleşti. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "ABD ile yürüttüğümüz F-16 talebimimizin olumlu sonuçlanmasından memnuniyet duyuyoruz." dedi. Netanyahu'nun Refah saldırısına tepki gösteren Erdoğan, "Her gün yeni bir kırmızı çizgiyi aşıyor." ifadelerini kullandı.
12.02.2024Gündem
Aralık ayı işsizlik rakamları açıklandı
Aralık ayı işsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı aralık ayında %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
12.02.2024Uzmanpara
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %8,8 seviyesinde gerçekleşti.
12.02.2024Ekonomi
Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldı
 Deprem bölgesindeki vatandaşlara 1 milyar lira ödeme yapıldıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada deprem bölgesinde kısa çalışma ödeneği çerçevesinde yaklaşık 110 bin vatandaşa 1 milyar lira ödeme yapıldığı belirtildi.
6.02.2024Ekonomi
Avustralya'da enflasyon beklentileri revize edildi
Avustralya'da enflasyon beklentileri revize edildiAvustralya Merkez Bankası (RBA) enflasyon ve büyüme beklentilerini aşağı yönlü revize etti.
6.02.2024Uzmanpara
MHP'nin seçim beyannamesi açıklandı! '3 ana başlık 100 madde' sloganı
MHP'nin seçim beyannamesi açıklandı! '3 ana başlık 100 madde' sloganıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, seçim beyannamesini açıklandı.
5.02.2024Haberler
MHP'nin seçim beyannamesi açıklandı! '3 ana başlık 100 madde' sloganı
MHP'nin seçim beyannamesi açıklandı! '3 ana başlık 100 madde' sloganıMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, seçim beyannamesini açıklandı.
5.02.2024Gündem
İngiltere'de işsizlik beklentilerin altında kaldı
İngiltere'de işsizlik beklentilerin altında kaldıİngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), ülkenin işsizlik oranının daha önce tahmin edilenden düşük olduğunu ortaya koydu.
5.02.2024Uzmanpara
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli olduEn düşük emekli maaşının 10 bin TL olması ve emekli maaşlarına ilave zam yapılmasını öngören çalışma hayatına ilişkin kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ek zam yapılan emeklilerin fark ödemeleri ne zaman yapılacak? Bakan Işıkhan duyurdu.
3.02.2024Haberler
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli oldu
SSK ve BAĞKUR emeklileri dikkat: Ek zam kararı Resmi Gazete'de! Ödeme tarihi belli olduEn düşük emekli maaşının 10 bin TL olması ve emekli maaşlarına ilave zam yapılmasını öngören çalışma hayatına ilişkin kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ek zam yapılan emeklilerin fark ödemeleri ne zaman yapılacak? Bakan Işıkhan duyurdu. İşte detaylar...
3.02.2024Ekonomi
Emekliye ek zam Resmi Gazete’de
Emekliye ek zam Resmi Gazete’deEn düşük emekli maaşını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya yükselten ve Bağ-Kur ve SGK emeklilerin zam oranını 49,25 olarak güncelleyen İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
3.02.2024Ekonomi
İşsizlik Sigortası Kanunu'ndaki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı
İşsizlik Sigortası Kanunu'ndaki değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandıİşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasında Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.
2.02.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İşsizlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.