İşsizlik

İşsizlik

Son dakika İşsizlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İşsizlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İşsizlik haber sayfamızda...

İşsizlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.846 işsizlik haberi bulunmuştur.
Bakan Kirişci: "Tarımsal destek 329 milyon liraya yükseldi"
Bakan Kirişci: "Tarımsal destek 329 milyon liraya yükseldi"Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Hububata vermiş olduğumuz, özellikle buğdaya vermiş olduğumuz ton başına 7 bin 450 gibi güzel bir fiyatla üreticilerimizin yüzü gülmüştür. Biz üreticimizin yanında olduğumuzu her vesile ile gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız 2002 yılında bu memlekette, Çorum’da tarımsal destekler noktasında sadece 30.8 milyon Türk lirası gibi bir tarımsal destek verilirken, bugün 2021 yılı sonu itibari ile bu rakam 329 milyon Türk lirasına çıkmıştır. Yani 10 kat 2002’nin üzerine eklenmiştir.” dedi.
13.08.2022Ekonomi
Irak’ta Koordinasyon Grubu ve Sadr Grubu destekçilerinden karşılıklı protesto
Irak’ta Koordinasyon Grubu ve Sadr Grubu destekçilerinden karşılıklı protestoŞii Koordinasyon Grubu'nun, Irak'ın başkenti Bağdat’taki Yeşil Bölge yakınlarında protesto düzenlemesinin ardından Sadr Grubu destekçileri de Bağdat başta olmak üzere 10 kentte meclisin feshedilmesi için sokağa döküldü.
12.08.2022Haberler
‘Tahıl sevkiyatı fiyatlara yansıdı’
‘Tahıl sevkiyatı fiyatlara yansıdı’Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Tahıl Sevkiyatı Anlaşması, kısa süre içinde ülkemizde olduğu gibi dünya tahıl fiyatlarına da düşüş yönlü yansımıştır” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Düşüş fiyatlara yansıdı
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Düşüş fiyatlara yansıdı'Yüz Yüze Gönül Gönüle Ümraniye Programı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı, "Tahıl Sevkiyatı Anlaşması, kısa süre içinde ülkemizde olduğu gibi dünya tahıl fiyatlarına da düşüş yönlü yansımıştır" dedi.
10.08.2022Ekonomi
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıHanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre 136 bin kişi azalarak 3 milyon 541 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,3 puanlık azalış ile %10,3 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde %8,5 iken kadınlarda %13,8 olarak tahmin edildi.
10.08.2022Haberler
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıMevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı %10,3 seviyesinde gerçekleşti.
10.08.2022Uzmanpara
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandıHanehalkı İşgücü Araştırması sonuçlarına göre; 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2022 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre 136 bin kişi azalarak 3 milyon 541 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,3 puanlık azalış ile %10,3 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde %8,5 iken kadınlarda %13,8 olarak tahmin edildi.
10.08.2022Ekonomi
‘Birlikteliğimizle İzmir kazanıyor’
‘Birlikteliğimizle İzmir kazanıyor’ Ekim ayındaki seçimde EBSO Başkanlığı için yeniden aday olan Ender Yorgancılar, “İş dünyasıyla, Valimizle, Büyükşehir Başkanımızla uyum içindeyiz. Birlikteliğimiz, İzmir’e güç veriyor” dedi
8.08.2022Ege
ABD'de tarım dışı istihdam beklentileri aştı
ABD'de tarım dışı istihdam beklentileri aştıABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin oldukça üzerinde geldi.
5.08.2022Uzmanpara
Altın fiyatları yükselişe geçti! Gözler ABD'den gelecek haberde
Altın fiyatları yükselişe geçti! Gözler ABD'den gelecek haberdeÇin ve ABD arasında yükselen Tayvan gerilimi sonrası altın fiyatları yönünü yukarı çevirmiş durumda. Peki haftanın son gününde altın fiyatlarında yön ne olur? İşte detaylar...
5.08.2022Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında Bitlis ve Tatvan yollarında TOGG arabasını göreceğiz
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Mart ayında Bitlis ve Tatvan yollarında TOGG arabasını göreceğizTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bir dizi ziyaret için Bitlis'e geldi. Hisarcıklıoğlu, "Ahlat ve Tatvan'a geldiğim için çok mutluyum. İlk defa Türkiye'nin markası olan her şeyi yerli olan dünya otomobil teknolojisiyle aynı anda yarışa çıkacağımız yüzde 100 elektrikli otomobili ve yüzde 51 yerli ve milli olmak üzere 29 Ekim'de fabrikanın açılışını Gemlik'te yapacağız. İnşallah, mart ayında Bitlis ve Tatvan yollarında TOGG arabasını göreceğiz. Zengin olmanın yolu ticaret ve sanayiden geçer" dedi.
4.08.2022Ekonomi
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttı
ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttıABD'de işsizlik maaşı başvuruları 30 Temmuz ile biten haftada 260 bine çıkarak beklenenden fazla arttı.
4.08.2022Uzmanpara
Avrupalılar yüksek enflasyona hazırlanıyor
Avrupalılar yüksek enflasyona hazırlanıyorAvrupa Merkez Bankası'nın anketine göre Euro Bölgesi'nde tüketiciler ekonominin küçülmesini ve yüksek enflasyonun gelirlerini eritmeye devam etmesini bekliyor.
4.08.2022Uzmanpara
Euro Bölgesi'nde işsizlik sabit kaldı
Euro Bölgesi'nde işsizlik sabit kaldıEuro Bölgesi'nde işsizlik oranı haziranda bir önceki aya göre değişmeyerek yüzde 6,6 oldu.
1.08.2022Uzmanpara
İstanbul’da 815 asırlık insan
İstanbul’da 815 asırlık insanTÜİK verilerine göre, Türkiye’de yaşı 100’ün üzerinde 5859 kişi yaşıyor. Bir asrı deviren nüfus sayısında ilk üç sırada İstanbul, Şanlıurfa ve Mardin illeri bulunuyor. İstanbul 815 kişi ile 100 yaş ve üzerinde en fazla yaşlıya sahip il.
31.07.2022Gündem
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
30.07.2022Gündem
ASGARİ ÜCRET ne kadar, temmuz ayında yeni asgari ücret kaç TL oldu 2022? || Net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam yapıldı?
ASGARİ ÜCRET ne kadar, temmuz ayında yeni asgari ücret kaç TL oldu 2022? || Net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam yapıldı?Asgari ücret tutarı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Asgari ücretin yeni tutarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamıştı. Brüt ve net asgari ücret tutarları merak ediliyor. Peki asgari ücret ne kadar oldu? İşte brüt ve net asgari ücret...
2.08.2022Bilgi Rehberi
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, kaç TL 2022? || Temmuz net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam geldi? İşte yeni asgari ücret...
ASGARİ ÜCRET ne kadar oldu, kaç TL 2022? || Temmuz net, brüt asgari ücret ne kadar, yüzde kaç zam geldi? İşte yeni asgari ücret...Asgari ücrete ara zam yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yeni asgari ücret açıkladı. Asgari ücrete yapılan zam ornaı belli oldu. Peki yeni asgari ücret ne kadar, brüt net kaç TL?
30.07.2022Bilgi Rehberi
Bakan Bilgin'den yeni EYT açıklaması!
Bakan Bilgin'den yeni EYT açıklaması!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
28.07.2022Ekonomi
İlk kez öğrenci alacaklar
İlk kez öğrenci alacaklarSiber güvenlik, açık deniz sondaj teknolojisi gibi farklı programlara bu yıl ilk kez öğrenci alınacak. Kılavuzda, Boğaziçi Hukuk gibi adayları heyecanlandıran yeni programlar da var. Henüz puanları oluşmayan bu programları tercih ederken benzer üniversiteleri referans alabilirsiniz.
28.07.2022Eğitim
En düşük işsizlik maaşı 2 bin 568 TL oldu
En düşük işsizlik maaşı 2 bin 568 TL oldu1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında artırılan asgari ücretle beraber en düşük işsizlik maaşı da 2 bin 568 TL oldu.
27.07.2022Ekonomi
'ABD ekonomisi resesyonda değil'
'ABD ekonomisi resesyonda değil'Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD ekonomisinin halihazırda bir resesyonda veya resesyon öncesi durumda olmadığını söyledi.
26.07.2022Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan'dan doğal gaz açıklaması
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan'dan doğal gaz açıklamasıHazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Ukrayna ve Rusya krizinden dolayı doğal gazla ilgili tüm Avrupa'da büyük bir endişe olduğunu hatırlatarak, Türkiye'deki doğal gazla ilgili açıklamalarda bulundu.
25.07.2022Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni asgari ücret açıklaması! Yıl sonuna işaret etti
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni asgari ücret açıklaması! Yıl sonuna işaret ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de Femaş Metal Sanayii İşçileriyle Buluşma programında konuşma yaptı. Erdoğan, yıl sonunda asgari ücretle ilgili gerekeni yapacaklarını belirtti.
23.07.2022Siyaset
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) yüzde 14'te sabit tuttu.
21.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İşsizlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.