İşsizlik

İşsizlik

Son dakika İşsizlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İşsizlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İşsizlik haber sayfamızda...

İşsizlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.616 işsizlik haberi bulunmuştur.
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!
Karnı aç, üşüyen varsa belediye başkanlığı yapıyorum diyemezsin!'Vatandaşım aç yatamaz!' Bu sözler Aydın Büyükşehir Başkanı’na ait. İnsan odaklı çalışmasıyla dikkat çeken Topuklu Efe Çerçioğlu, tüm dedikodulara kulağını tıkamış, işine bakıyor
26.01.2022Ege
Kuntz: Sergen burada olsaydı, eminim o da gülümserdi
Kuntz: Sergen burada olsaydı, eminim o da gülümserdiA Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Beşiktaş dönemlerinden, teknik direktörlük kariyerine, A Milli Takım’a gelişinden, yabancı kuralına bakış açısına dek birçok konuya açıklıkla cevap verdi.
26.01.2022Milli Takım
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Taliban, Avrupalı yetkililerle görüşmelere başladı
Taliban, Avrupalı yetkililerle görüşmelere başladıTaliban, Afganistan'da kontrolü ele geçirmesinden bu yana Avrupa'daki ilk görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Norveç'in başkenti Oslo'da Batılı yetkililer ile buluşuyor.
24.01.2022Dünya
İşçisin sen işçi kal
İşçisin sen işçi kalBaşrolünde Juliette Binoche’un yer aldığı “Ouistreham/Ayrı Dünyalar”, başta işsizlik olmak üzere ekonomik sorunlarla boğuşan insanların zorlu mücadelesine odaklanıyor
21.01.2022Kültür Sanat
‘Acele et’ baskısı ölüme götürüyor! '300 arkadaşımızı kaybettik'
‘Acele et’ baskısı ölüme götürüyor! '300 arkadaşımızı kaybettik'Koronavirüs salgınıyla birlikte sayıları artan motokuryeler, gün boyu ‘kelle koltukta’ servis yapıyor. Restoran ya da şirketlerin ‘Acele et’ baskısından yakınan kuryeler, ‘Bizim de ailelerimiz var, baskıdan vazgeçin’ diye feryat ediyor.
21.01.2022Gündem
'En büyük değişimi yaşayan parti biziz'
'En büyük değişimi yaşayan parti biziz'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’den istifa ederek partisine katılan, içlerinde Diyarbakır’ın ilçelerinden belediye meclisi üyesi, ilçe yöneticisi, mahalle muhtarı ve iş insanlarının bulunduğu 20 kişiye rozet taktı.
20.01.2022Siyaset
Biden göreve gelişinin 1. yılında konuştu! Rusya'ya yaptırım hatırlatması
Biden göreve gelişinin 1. yılında konuştu! Rusya'ya yaptırım hatırlatmasıGörevindeki 1. yılını doldurmasına özel basın toplantısında konuşan ABD Başkanı Joe Biden, ilk görev yılı için, "Zorluklarla dolu ancak muazzam ilerlemelerin olduğu bir yıl oldu" dedi.
19.01.2022Dünya
Bergama’da işsizlik sorunu kalmayacak
Bergama’da işsizlik sorunu kalmayacakBergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Tarım ve Orman Bakanlığı Şube Müdürleri Aylin İnan, Recep Durukan ve İZTO Temsilcisi Hitay Baran; Bergama Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını değerlendirdi.
19.01.2022Ege
AB'de işsizlik oranı düşüyor
AB'de işsizlik oranı düşüyorAvrupa Birliği'nde (AB) işsizlik oranı düşüyor, ancak bu veriler çalışmak isteyen ve iş aramayı bırakan 7,5 milyon kişiyi hesaba katmıyor.
19.01.2022Uzmanpara
OECD bölgesinde işsizlik geriledi
OECD bölgesinde işsizlik gerilediEkonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bölgesinde işsizlik oranı yılın en düşük seviyesine geriledi.
18.01.2022Uzmanpara
İngiltere'de istihdam rekor sayıda arttı
İngiltere'de istihdam rekor sayıda arttıİngiltere'de aralık ayında istihdam rekor artış gösterdi.
18.01.2022Uzmanpara
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyor
Yüksek elektrik fiyatları ve iklim krizi nükleere desteği artırıyorEnerji fiyatlarında yaşanan artış ve iklim değişikliğiyle mücadele, dünyayı yeni bir dönüşümün eşiğine getirdi. Sıfır emisyonlu yeni enerji kaynaklarına duyulan ihtiyaç nükleere ilgiyi artırdı.
18.01.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
İnşaat sektörü alarm veriyor
İnşaat sektörü alarm veriyor Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “Kalkınmanın lokomotifi ve işsizliğin çözümü olan inşaat sektörü, ciddi sıkıntı içinde” dedi
14.01.2022Ege
Yeni yılda prim ve ödeneğe güncelleme
Yeni yılda prim ve ödeneğe güncellemeYeni yılda çalışanlara ait bazı sigorta primleri ile ödeneklerde rakamlar netleşti. Yeni yılda stajyer ve çırakların prime esas kazanç miktarları yeniden belirlenirken, evde hizmetli çalıştıranların ödeyeceği tutarlar da artacak. Emzirme ve cenaze ödenekleri de 2022 için güncellenecek.
11.01.2022Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir projeyi devreye alıyoruz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir projeyi devreye alıyoruzOrganize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni bir projeyi daha devreye alıyoruz. Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleriyle gençlere mesleki eğitim imkanı sağlayacağız." dedi. Erdoğan, "Yıl sonuna kadar 1 milyon gencimizi mesleki eğitim merkezlerimize dahil ederek istihdamlarını sağlamayı hedefliyoruz. Artık 'aradığım elemanı' bulamıyorum kaygısı tarihe karışacak." ifadelerini kullandı.
10.01.2022Siyaset
İşsizlik rakamları belli oldu
İşsizlik rakamları belli olduMevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik oranı kasım ayında yüzde 11,2 oldu.
10.01.2022Uzmanpara
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandı
Son dakika: İşsizlik rakamları açıklandıMevsimsel etkilerden arındırılmış işsizlik oranı kasım ayında yüzde 11,2 oldu.
10.01.2022Ekonomi
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başladı
Elektronik imza uygulaması bugün 50 ilde başladıİçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü'nce 21 Eylül 2020'de hayata geçirilen 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin 2'nci adımını oluşturan TC kimlik kartına e-İmza yüklenmesi işlemine bugün 50 ilde başlandı.
10.01.2022Gündem
Transfer ücreti vergisine 'asgari indirim' yolda
Transfer ücreti vergisine 'asgari indirim' yoldaAsgari ücrete sağlanan vergi indirimine, sporcular da dahil ediliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı'nın taslağına göre, bu yılki asgari ücretler için getirilen gelir vergisi istisnasına, futbolcu ve diğer sporculara transfer ücreti veya farklı adlarla yapılan ödemeler ve primler de dahil edilecek.
10.01.2022Ekonomi
Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT ve AGİ açıklaması!
Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT ve AGİ açıklaması!Son dakika haberlere göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmayı 6 ay içinde Meclis'e getireceğini belirten Bakan Bilgin, EYT konusuyla ilgili, "Önümüzdeki çalışma programımızda var, zaman veremem." ifadelerini kullandı. Asgari Geçim İndirim ile ilgili ise Bakan Bilgin, artık AGİ iade etmediklerini söyledi.
8.01.2022Haberler
Son dakika: Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT ve AGİ açıklaması!
Son dakika: Bakan Bilgin'den canlı yayında EYT ve AGİ açıklaması!Son dakika haberlere göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmayı 6 ay içinde Meclis'e getireceğini belirten Bakan Bilgin, EYT konusuyla ilgili, "Önümüzdeki çalışma programımızda var, zaman veremem." ifadelerini kullandı. Asgari Geçim İndirim ile ilgili ise Bakan Bilgin, artık AGİ iade etmediklerini söyledi.
8.01.2022Ekonomi
'Baskın seçime mecalleri yok'
'Baskın seçime mecalleri yok'Erken-baskın seçim iddialarını değerlendiren Toprak, "Baskın seçim yapmak istiyorlar. Ama o mecalleri yok, korkuyorlar sokaktan medet umuyorlar. Sokaktan medet umup toplumu kışkırtmak dürüst iktidarın yapacağı iş değil" dedi.
8.01.2022Siyaset
ABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin altında kaldı
ABD'de tarım dışı istihdam beklentilerin altında kaldıABD Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre geçen ay tarım dışı istihdam 199 bin oldu. Ekonomistlerin beklentisi istihdamın 422 bin artacağı yönündeydi.
7.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

İşsizlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.