Geri Dön
Gündemİstanbul’da metro kazası

İstanbul’da metro kazası

Seyrantepe'de metroda inanılmaz bir kaza meydana geldi.

İstanbul’da metro kazası

Seyrantepe-Sanayi Mahallesi arasında inanılmaz bir kaza meydana geldi. Kazada ön vagondan kopan demir çubuk yolculardan Fatih Çoban’ın kalçasını delip geçti. Yaralı, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye sevk edildi.

Kaza, saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Seyrantepe’den çıkan metro, iddialara göre yaklaşık bir aydır çalışma süren Seyrantepe-Sanayi Mahallesi arasında kontrolden çıktı. Bunun üzerine yolcular acil iniş butonuna bastı. Bu sırada metronun ön vagonunun delip geçen demir çubuk, yolculardan 33 yaşındaki Fatih Çoban’ın kalçasını delip geçti. Kaza sonrası olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kazanın olduğu bölgeye ulaşan ekipler önce yolcuları tahliye etti. Daha sonra itfaiye ve sağlık ekipleri Fatih Çoban’ın vücuduna saplanan demir çubuğu her iki ucundan keserek, ambulansa taşıdı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Çoban, ameliyata alındı.

TEKNİK ARIZA ANONSU

Kaza sonrası Hacıosman-Yenikapı yönünde bir aksama olmazken, Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arasında seferler durduruldu. Seyrantepe yönüne gidiş yayalara kapatıldı. Metro durağı içerisinde her 5 dakikada "Teknik bir arızadan dolayı Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arasında seferler yapılmamaktadır" anonsu yapıldı.

Kazanın neden olduğu ile ilgili yetkililerden bir açıklama yapılmazken, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

İŞTE OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

EKŞİSÖZLÜK YAZARI OLAY ANINI ANLATTI

"Kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti:(Bir yolcunun beline demir parçası saplandı)

Bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. Şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bir alan vardı. Onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. Ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere "burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?" dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. "