Geri Dön

İstanbul genelinde Yeditepe Huzur denetimleri yapıldı

İstanbul genelinde eş zamanlı olarak Yeditepe Huzur 2020/16 denetimleri gerçekleştirildi.

İstanbul genelinde birçok ilçede eş zamanlı olarak yılın 16'ıncı Yeditepe Huzur denetimleri yapıldı. Kadıköy Kuşdili Caddesi'nde gerçekleştirilen denetimlere, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri ve trafik polisleri katıldı. Taksim Meydanı'ndaki denetimlere de Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile trafik polisleri yer aldı.

Ekipler, şüpheli araçları tek tek durdurarak aramalar yaptı. Araç içindeki kişilerin kimlik sorgulamaları yapıldı. Özel harekat polisleri de çevre güvenliğini alarak denetimlere destek verdi. 

Emniyet Müdürü Aktaş denetimlere katıldı

Emniyet Müdürü Zafer Aktaş Zeytinburnu'nda yapılan "Yeditepe Huzur" denetimlerine katıldı. 

Denetim noktasındaki polislerin yanına gelen İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, denetimler hakkında bilgi aldı. Çevredeki vatandaşlarla sohbet eden Aktaş, iş yerlerine kısa ziyaretlerde bulundu.

Emniyet Müdürü Aktaş, "Bugün hem asayiş uygulamamız var ayrıca 'sağlıklı yaşam için el ele' kampanyası dahilinde vatandaşlarımızı sosyal mesafe ve maske konularında uyarıyoruz. Hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda duyarlı hale getiriyoruz. Bin 500 civarında personelle bölgede uygulama yapıyoruz. Her gün, her saatte şok uygulamalara devam ediyoruz" dedi. 

İstanbul genelinde Yeditepe Huzur denetimleri yapıldı


İstanbul'da salgının yayılma hızının diğer illere göre daha yavaş olduğunu kaydeden Aktaş, "İstanbul'da Türkiye sıralamasına göre iyi gidiyoruz. Vatandaşlarımız sosyal mesafe kurallarına uyuyorlar. Daha duyarlılar ve bilinçli davranıyorlar. Biz de elimizden geldiği kadar hem filyasyon ekipleri ile hem de kendi ekiplerimizle vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Sürücülerin dikkatsizliği kazaya neden olduEylül ayında meydana gelen trafik kazalarından bazıları Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi kameralarına yansıdı. Ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarının sürücülerin dikkatsizliği ve kuralların ihlali sonucunda meydana geldiği görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber