Yeditepe

Yeditepe

Son dakika Yeditepe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yeditepe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yeditepe haber sayfamızda...

Yeditepe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.911 yeditepe haberi bulunmuştur.
Dali’nin uçuk evreni, Rembrandt’ın ışığı
Dali’nin uçuk evreni, Rembrandt’ın ışığıİsmail Kemal Çiftçioğlu, 1986’da Mersin’de doğdu...
18.06.2021Kültür Sanat
İstanbul'da aranan 458 kişi yakalandı
İstanbul'da aranan 458 kişi yakalandıİstanbul'da gerçekleştirilen "Yeditepe Huzur" asayiş uygulamasında, çeşitli suçlardan aranan 458 şüpheli yakalandı.
18.06.2021Gündem
Yeditepe, Rusya’da yaz okulu düzenliyor
Yeditepe, Rusya’da yaz okulu düzenliyorYeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Rusya’nın en eski devlet üniversitelerinden Ivanovo Üniversitesi işbirliğiyle yaz okulu düzenliyor.
16.06.2021Eğitim
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyor
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyorMüsilaj (deniz salyası) kâbusu sürerken İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İzzet Öztürk ile araştırma görevlisi Büşra Çiçekalan, Marmara’ Denizi’ndeki kirlilikte Tuna Nehri’nin payını araştırdı. Öztürk ve Çiçekalan’ın araştırmasına göre, Tuna Nehri’nden Karadeniz’e buradan da İstanbul Boğazı üst akımıyla Marmara Denizi’ne ulaşan uluslararası kirlilik, İstanbul’un kentsel kirlilik yükünün 10 katı.
14.06.2021Gündem
Kolunuzu kaldırınca omuzda ağrı oluyorsa dikkat! Sebebi...
Kolunuzu kaldırınca omuzda ağrı oluyorsa dikkat! Sebebi...Tişörtünüzü çıkarırken bile omzunuz mu ağrıyor? Omuz ağrısı ile başvuran hastaların yüzde 60’ına omuz sıkışma sendromu tanısı konuluyor. Halk arasında boyun fıtığı, sinir sıkışması ve kulunçla karıştırılan omuz sıkışma sendromu ile ilgili Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Hakan Turan Çift uyarılarda bulundu.
11.06.2021Genel Sağlık
Aşkın Tarifi Taylan kimdir, gerçek adı nedir? Alper Saldıran dizileri ve filmleri...
Aşkın Tarifi Taylan kimdir, gerçek adı nedir? Alper Saldıran dizileri ve filmleri...Alper Saldıran, Aşkın Tarifi dizisinde Taylan Günebakan karakteri ile sevenleri karşısına çıkıyor. Son olarak Masumlar Apartmanı'nda boy gösteren başarılı oyuncu, Taylan rolü ile ekranda olacak. Peki, Alper Saldıran kimdir, nereli, kaç yaşında?
7.06.2021Cadde
Abidin Dino Kimdir? Kısaca Hayatı Ve Eserleri
Abidin Dino Kimdir? Kısaca Hayatı Ve EserleriTürkiye'de ünlü olan pek çok sanatçı bulunmaktadır. Bu sanatçılardan bir tanesi de Abidin Dino'dur. Abidin Dino aynı zamanda bir karikatüristtir. Çizmiş olduğu resimleri ile Türk ressamlığına ayrı bir hava katmıştır. Son yıllarda Abidin Dino eserleri araştırılmakta ve paylaşılmaktadır. Peki Abidin Dino kimdir? Abidin Dino kısaca hayatı ve eserleri nelerdir? İşte Abidin Dino ile ilgili tüm detaylar.
5.06.2021Eğitim
Bir Zamanlar Çukurova Betül kimdir? Betül rolünü oynayan İlayda Çevik kaç yaşında, nereli, dizileri neler?
Bir Zamanlar Çukurova Betül kimdir? Betül rolünü oynayan İlayda Çevik kaç yaşında, nereli, dizileri neler? İlayda Çevik, Bir Zamanlar Çukurova dizisi oyuncu kadrosuna katıldı. Dizide Betil rolü ile öne çıkacak genç oyuncu hakkında ise aramalar başladı. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Betül'e hayat verecek İlayda Çevik kimdir?
3.06.2021 Cadde
İstanbul'da Yeditepe Huzur Denetimi! Didik didik arandılar
İstanbul'da Yeditepe Huzur Denetimi! Didik didik arandılarİstanbul’un birçok noktasında 'Yeditepe Huzur Denetimi' gerçekleştirildi. Denetimlere polis helikopteri havadan destek verirken araçlarda da uyuşturucu araması yapıldı.
3.06.2021Gündem
Bamsı Bey ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? Kuruluş Osman Bamsı Bey'i oynayan Nurettin Sönmez kim?
Bamsı Bey ölüyor mu, diziden ayrılacak mı? Kuruluş Osman Bamsı Bey'i oynayan Nurettin Sönmez kim? Kuruluş Osman dizisinde Bamsı Bey öne çıkıyor. Nurettin Sönmez tarafından canlandırılan Bamsı Beyrek'in, son bölümde yer alan sahneleri nedeniyle akıbeti merak konusu oldu. Peki, Bamsı ölecek mi, Kuruluş Osman Bamsı ayrılacak mı?
2.06.2021Cadde
Güldür Güldür Mehtap kim? Meltem Yılmazkaya nereli, kaç yaşında, evli mi?
Güldür Güldür Mehtap kim? Meltem Yılmazkaya nereli, kaç yaşında, evli mi?Meltem Yılmazkaya, Güldür Güldür şov programında skeçlerdeki başarısıyla biliniyor. Ekran başındakileri güldüren oyuncu, Güldür Güldür'de Mehtap karakteri ile sevenlerini ağırlıyor. İzleyenler, Meltem Yılmazkaya evli mi, hamile mi sorularını araştırıyor. İşte, detaylar...
1.06.2021Cadde
'Güldür Güldür Show' oyuncusu Meltem Yılmazkaya babasını kaybetti
'Güldür Güldür Show' oyuncusu Meltem Yılmazkaya babasını kaybetti'Güldür Güldür Show'da yer alan Meltem Yılmazkaya, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda babasının vefat ettiğini duyurdu. Babasının bugün defnedileceğini belirten oyuncu, bu süreçte yanında olanlara teşekkür etti.
1.06.2021Cadde
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Karıma altıncı evlilik yıldönümü armağanı - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti. Toplumcu gerçekçi şiir anlayışının önde gelen temsilcilerindendir. Kırsal kesimde yaşayan kişilerin sorunlarıyla işçilerin sorunlarını eserlerinde işler. Bunları dile getirirken halk edebiyatı öğelerinden yararlanır.
31.05.2021Şiirler
Acıyı bal eyledik şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Acıyı bal eyledik şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti. Toplumcu gerçekçi şiir anlayışının önde gelen temsilcilerindendir. Kırsal kesimde yaşayan kişilerin sorunlarıyla işçilerin sorunlarını eserlerinde işler. Bunları dile getirirken halk edebiyatı öğelerinden yararlanır.
31.05.2021Şiirler
Kırmızı Oda oyuncuları isimleri | Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?
Kırmızı Oda oyuncuları isimleri | Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?TV8 kanalının büyük beğeniyle takip edilen dizisi Kırmızı Oda bu akşam yeni bölümüyle izleyenleri ekrana kilitleyecek. İzleyiciler gerçekte yaşanılan konuları izlemek için televizyon başına geçecek. Peki Kırmızı Oda oyuncuları isimleri neler? Kırmızı Oda yeni bölümde neler olacak?
28.05.2021TV Rehberi
Son dakika... İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' denetimi! Hepsi didik didik arandı
Son dakika... İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' denetimi! Hepsi didik didik arandıİstanbul’un birçok noktasında "Yeditepe Huzur " denetimleri yapıldı. Fatih ve Kadıköy'deki denetimlere özel harekat polisleri, narkotik köpekleri ve polis helikopteri de destek verdi.
28.05.2021Gündem
Her çocuğun okulu farklı
Her çocuğun okulu farklıVizyoner öğretmen ve yöneticiler, sanata, spora olanak tanıyan öğrenme ortamları, öğrencinin çok yönlü gelişimini destekleyen akademik programlar… İyi bir okul denilince bu kriterler öne çıkıyor. Ancak okul tercihi yaparken çocuğun kişisel özelliklerinin mutlaka dikkate alınması gerekiyor. Çünkü bir çocuk için ideal olan okul, bir diğerini çok mutsuz edebiliyor
28.05.2021Eğitim
Masumlar Apartmanı Anıl kim, hastalığı nedir? Selim Can Yalçın nereli, kimdir, kaç yaşında?
Masumlar Apartmanı Anıl kim, hastalığı nedir? Selim Can Yalçın nereli, kimdir, kaç yaşında? Anıl'ı kim oynuyor, gerçek adı nedir? Masumlar Apartmanı dizisi tüm hızıyla devam ederken Anıl karakteri de merak uyandırdı. İzleyen, Masumlar Apartmanı Anıl, kimdir, hastalığı nedir sorularını araştırıyor. Selim Can Yalçın tarafından canlandırılan Anıl dikkat çekti. Peki, Selim Can Yalçın kimdir?
25.05.2021Cadde
Kefaret Tolga kimdir? Gurur Aydoğan kaç yaşında, nereli, babası kim?
Kefaret Tolga kimdir? Gurur Aydoğan kaç yaşında, nereli, babası kim?Oya Adoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, Kefaret dizisinde Tolga karakteri ile dizi sevenlerin karşısına çıkıyor. İzleyenler ise Kefaret dizisi Tolga kim, gerçek adı nedir gibi sorulara yanıt arıyor. İşte, Gurur Aydoğan biyografisi ve hayatı...
23.05.2021Cadde
“Üretmek benim yaşama biçimim”
“Üretmek benim yaşama biçimim”Dünyanın en prestijli dergilerinden The New Yorker’ın kapağına sekizinci kez imza atan Gürbüz Doğan Ekşioğlu, “Son dönemlerdeki sosyal mecralar hem bir dinamizm getirdi hem de yaratıcılığımı hızlandırdı. Üretmek benim yaşama biçimim” diyor
23.05.2021Pazar
Art arda deprem oluyor… ‘Ev alırken bodrum katına bakın’
Art arda deprem oluyor… ‘Ev alırken bodrum katına bakın’ Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını anımsatan inşaat mühendisi Dr. Öğr. Üyesi Eren Vuran, deprem sırasında binanın dolgu duvarlarında meydana gelen çatlakların yapısal hasar olmadığına dikkat çekti. Dr. Öğr. Üyesi Eren Vuran, ev alacak vatandaşlara, yapısal tasarım projesini kimin yaptığını öğrenmelerini, bodrum katına inip taşıyıcı sistem elemanlarında korozyon, çatlak ve rutubet olup olmadığına bakmalarını önerdi.
21.05.2021Emlak
Hocalar kampüsü çok özledi
Hocalar kampüsü çok özlediKimi amfide ders anlatmayı, kimi öğrencilerle kahve içip sohbet etmeyi, kimi üniversitenin muhteşem manzarasını, kimi de öğrencilerinin gülen yüzlerini görmeyi özledi.
14.05.2021Eğitim
'Neden matematik öğrenemiyoruz'
'Neden matematik öğrenemiyoruz'Öğrencilerin adeta korkulu rüyası olan matematiğin sevilmemesinde, erken yaşta oluşan önyargılardan ailelerin yanlış tutumuna kadar birçok etken bulunuyor. Ancak bu durumun değişmesinde öğretmene büyük roller düşüyor. Okul öncesinden itibaren matematik dilinin öğretilmesi, somut örnekler verilerek, az çok gibi kavramlar kullanılarak kıyas yoluyla ölçme yapılması, basit eşleşme ve yerleştirme oyunları öğrenmeyi hem kolaylaştırıyor hem de sevdiriyor.
12.05.2021Eğitim
Efe Güray kimdir, neden ve ne zaman öldü? Beren Saat'in ilk aşkı olan Efe Güray kaç yaşında hayatını kaybetti?
Efe Güray kimdir, neden ve ne zaman öldü? Beren Saat'in ilk aşkı olan Efe Güray kaç yaşında hayatını kaybetti?Efe Güray kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Oyuncu Beren Saat'in ilk aşkı olan Efe Güray'ın doğum günü bu yılda unutulmadı. Beren Saat sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşıma benim kahramanım notunu düştü. Bu paylaşım sosyal medyada yüzlerce yorum almasına neden oldu. Peki Efe Güray kimdir, kaç yılında neden öldü?
10.05.2021Cadde
Yolcu şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil
Yolcu şiiri - Hasan Hüseyin Korkmazgil1927'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğmuştur.Hasan Hüseyin, Adana Erkek Lisesini 1948'de, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nü 1950'de bitirdi. Öğretmenlik hayatına başlayan ve çeşitli şehirlerde görevini devam ettiren şair daha sonra siyasi eylemleri gerekçesiyle öğretmenlikten atıldı, tutuklandı ve hüküm giydi. 1955-1960 yılları arasında Gürün ve Sivas'ta arzuhalcilik, tabela ve portre ressamlığı, inşaat işçiliği yaptı.Lise yıllarında şiir yazmaya başlayan Hasan Hüseyin'in ilk şiiri 1959'da Dost dergisinde çıktı. Bu yıllarda mizahi hikâyeleri de yayınlandı. Kavel (1963) adlı kitabı ile 1964 Yeditepe Şiir Armağanı'nı, Kızılkuğu (1971) ile TRT'nin 1970 Sanat Başarı Ödülü'nü, Filizkıran Fırtınası (1981) ile 1981 Ömer Faruk Toprak Şiir Ödülü'nü ve Nevzat Üstün Şiir Ödülü'nü aldı.Şair 1983'te beyin kanaması geçirdikten sonra bir yıl bitkisel hayatta kaldıktan sonra 26 Şubat 1984'te evinde hayatını kaybetti.
10.05.2021Şiirler

Benzer Haber Etiketleri

kimdirkaç yaşındaİstanbulnerelieğitim

Yeditepe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.