Geri Dön
Gündemİstanbul'a kar yağacak mı? Kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den kar uyarısı...

İstanbul'a kar yağacak mı? Kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den kar uyarısı...

İstanbul hava durumu ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. İstanbul'da kış kendini yeniden hissettirecek. Dün akşam saatlerinde başlayan yağışlı ve fırtınalı hava yerini kar yağışına mı bırakacak? İstanbul'da kar yağışı bekleyen vatandaşlar, ne zaman kar yağacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, İstanbul'da kar yağışı bekleniyor mu? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika hava durumu açıklamaları...

İstanbul'a kar yağacak mı? Kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den kar uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son tahminlere göre dün beklenen kuvvetli rüzgar, fırtına ve yağış akşam saatlerinde başladı. Şiddetli fırtına İstanbulluları korkuttu. Akıllarda İstanbul'a kar yağacak mı sorusu var. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar yağacak mı? İşte son dakika hava durumu tahminleri.

İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Hava sıcaklıklarının cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği, cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına, yer yer altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

Salı günü kıyı bölgeleri ve Doğu Anadolu'da sağanak yağış bekleniyor. Fakat hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek hatta Karadeniz'de hava sıcaklığı 25 dereceye kadar çıkıyor.

Çarşamba günü ise yurt genelinde sağanak yağış etkili olacak. Başta İstanbul olmak üzere birçok ilde sağanak yağış bekleniyor. İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Hatay, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis'te yoğun sağanak yağış görülecek.


Perşembe günü sağanak yağış yurdu kıyı kesimler hariç terk ediyor. İstanbul'da bulutlu bir hava Ankara'da ise güneşli bir hava etkili olacak.

Perşembe günü kıyı kesimlerinde etkili olan sağanak yağış cuma günü yurdun büyük bölümüne yayılıyor. Cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları düşmeye başlayacak.

Son dakika: İstanbul için tarih verildi Kar geliyor...
Cumartesi günü ise Düzce, Zonguldak, Bartın, Gümüşhane ve Bayburt'ta kar bekleniyor.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, "Asıl kış şimdi başlıyor. Bu 10 günlük sürede yağış almadığımız zamanlarda kuru soğuk, yağış olduğu zamanlarda da kar yağışı göreceğiz" ifadesini kullandı. Çalışkan, "Henüz nereye, ne kadar yağacağı belli olmasa da, şu anki tahminlere göre; 14 Şubat'ta Karadeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi'nin yüksek bölgelerinde ve yurdun iç kesimlerinde kar yağışı yoğun olacak gibi görünüyor" dedi.

Soğuk hava kaldığı sürece sık sık kar yağışları görülebileceğini belirten Çalışkan, "İstanbul bu uzun soluklu soğuk havalarda kar yağışını görecek. 14 Şubat sulu kar, 16'sında da kar yağışı tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.