Geri Dön
Gündemİstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar yağışı hangi illerde yağacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar yağışı hangi illerde yağacak?

Kar yağışı ile ilgili son dakika gelişmeleri merak konusu. İstanbul Valiliği, karla karışık yağmur ile ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Meteoroloji'den soğuk hava uyarısı geldi. Peki İstanbul'a kar ne yağacak, kar hangi illerde olacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar yağışı hangi illerde yağacak?

Kış aylarının gelmesiyle beraber kar yağışının detayları araştırılmaya başlandı. Kar yağışı konusunda açıklamalar geldi. İstanbul'da kar yağışının olup olmayacağı ise merak konusu. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul Valiliği, 16-21 Aralık tarihlerinde kentte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesinin ve kentin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmurun etkili olmasının beklendiğini açıkladı.
İstanbul Valiliği de 16-21 Aralık tarihinde beklenen hava durumuna ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada kentte hava sıcaklıklarının 4 ila 6 derece altında seyretmesinin beklendiği ifade edildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: 19.12.2021 Pazar: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, batı ilçelerinin (Arnavutköy, Çatalca, Silivri) karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

20.12.2021 Pazartesi: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

21.12.2021 Salı: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Başakşehir, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Pendik, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Ümraniye) geçeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji'den yapılan son dakika uyarısına göre soğuk ve yağışlı hava tüm Türkiye'yi etkisi altına alacak. Marmara'nın batısı dışında kalan tüm yurtta yağış bekleniyor.