Geri Dön

İstanbul'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde, merkez üssü neresi? (24 Eylül) AFAD - Kandilli son depremler listesi

İstanbul akşama doğru Marmara Denizi'nde meydana gelen depremle sarsıldı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre deprem, bugün saat 16:38’de meydana geldi ve İstanbul dahil civar tüm illerde hissedildi. 4.3 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası gözler AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler haritasına çevrildi. İşte son dakika depremler listesi...

İstanbul'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde, merkez üssü neresi? (24 Eylül) AFAD - Kandilli son depremler listesi

Kandilli Rasathanesi Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen son depremler haritasının yayınlanmaya devam ediyor. Yapılan son dakika açıklamasına göre bugün merkez üssü İstanbul olan ve birçok çevre ilde hissedilenbir deprem meydana geldi. Peki deprem saat kaçta oldu? İşte tüm Türkiye'nin merak ettiği son dakika haberinin ayrıntıları...

MERKEZ ÜSSÜ MARMARA DENİZİ! 

4.3 ŞİDDETİNDE

Pampal açıklamasında, 'Bildiğiniz gibi orada Marmara fayı bizi korkutan potansiyeli taşımakta. Orta Marmara fayında olması en büyük ihtimal gibi görünüyor. Orta Marmara fayı Silivri'nin güneyinde 15-20 km açıklarında. İstanbul Boğazı'na doğru uzanan bir fay. 1766'da kırıldığı sayılan bir fay' dedi.

"Tekirdağ'a yakın bölgede olduysa bizi o kadar korkutmaz" diyen Pampal, 'Çünkü bu depremin olduğu bölge 1912 Ganos fayı üzeirnde Tekirdağ civarında 7.3'lük bir deprem kırılması ilk orada başladı. 1939'da Erzincan'a geçip ondan sonra 17 Ağustos'ta kırıldı. Kırılmayan sismik boşluk olarak Marmara'nın ortasında. Beni asıl İstanbul adına korkutan Orta Marmara... Silivri' ifadelerine yer verdi.

Koronavirüsü hiçe sayıp eğlendilerMersin'in merkez Akdeniz ilçesinde bir eğlence mekanında pandemi kurallarını hiçe sayarak eğlence düzenleyen 25 kişiye 79 bin 500 TL cezası verildi, işyeri mühürlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber