Geri Dön
GündemİSTANBUL'DA HAVA DURUMU! Meteoroloji açıkladı yağışlar kaç gün sürecek?

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU! Meteoroloji açıkladı yağışlar kaç gün sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu raporunu yayımladı. Bugün itibariyle başlayacak olan gök gürültülü sağanak yağış için uyarı yapıldı. Peki, İstanbul'da bugün hava nasıl, yağış var mı, kaç derecek olacak? İşte 7 Nisan hava durumu tahminleri ve İstanbul hava durumu.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU! Meteoroloji açıkladı yağışlar kaç gün sürecek?

İstanbul'da hava nasıl? Sağanak yağış İstanbul'da görülecek mi, yağışlar ne kadar sürecek? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç ve Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Çankırı ve Çorum çevreleri ile Ankara, Eskişehir ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

İSTANBUL HAVA DURUMU BUGÜN NASIL?

İstanbul'da sabah saatlerinde Avrupa Yakası'nda, öğleden itibaren il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bugün itibariyle başlayacak olan ve yurdu etkisi altına alacak sağanak yağışın cuma günü etkisini artıracağı öngörülüyor.

BUGÜN HAVA NASIL?

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor 21

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Avrupa Yakasının, öğleden itibaren il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Adana: Parçalı zamanla çok bulutlu 25

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı 12

Diyarbakır: Parçalı zamanla çok bulutlu 24

METEOROLOJİ 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU HARİTALI

İSTANBULDA HAVA DURUMU Meteoroloji açıkladı yağışlar kaç gün sürecek