Gündem İstanbul'da kuyumcu soygunu! Kaçan şüpheliyi çevredekiler yakaladı

İstanbul'da kuyumcu soygunu! Kaçan şüpheliyi çevredekiler yakaladı

24.04.2024 - 11:22 | Son Güncellenme:

Küçükçekmece’de kuyumcu dükkanını soyan 3 kişiden biri çevredekiler tarafından yakalanarak dövüldü. Bu sırada kuyumcu silahını çekerek defalarca ateş etti. Güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan olayda ise 3 soyguncudan biri kapı önünde yakalanıp dövülürken silah çeken diğer 2 soyguncuyu esnaf sandalye ile kovalıyor.

Olay, saat 10.30 sıralarında Küçükçekmece Atatürk Mahallesi İkitelli Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 3 kişi, kuyumcuya girerek vitrinde bulunan altınları almaya çalıştı. Kuyumcu, şüphelileri durdurmaya çalışırken silah kabzasıyla yaralandı. Vitrinde bulunan altınların bir kısmını alan şüpheliler olay yerinden kaçmaya çalışırken kuyumcu peş peşe ateş etti.

Haberin Devamı

Şüphelilerden biri çevredekiler tarafından yakalandı. Sandalye ile vurulan şüpheli yere yatırıldıktan sonra linç edilmek istendi. Diğer iki şüpheli ise olay yerinden kaçtı. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

İstanbulda kuyumcu soygunu  Kaçan şüpheliyi çevredekiler yakaladı

3 HIRSIZDAN BİRİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Olayı gören Turan Şeker, "3 hırsız kuyumcuya girmiş. dükkanı soyuyorlardı. Bir hırsız camı kırıp dışarı çıkarken, vatandaşlar onu etkisiz hale getirdi. İki kişi silah sıkarak kaçtılar. Sonra polisler geldi. Yerlerde mermi kovanları var. Tezgahtaki bilezikleri çantaya doldurup götürdüler" dedi.

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Kuyumcu dükkanı önünde yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde 3 soyguncudan biri kapı önünde yakalanıp dövülürken silah çeken diğer 2 soyguncuyu esnaf sandalye ile kovalıyor. Esnafın üzerine geldiğini gören 2 soyguncu hızla uzaklaşıyor

Haberin Devamı

İstanbulda kuyumcu soygunu  Kaçan şüpheliyi çevredekiler yakaladı