Geri Dön
Gündemİstanbul'da ve diğer illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları bu hafta geçerli mi?

İstanbul'da ve diğer illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları bu hafta geçerli mi?

İstanbul'da yasaklar kalktı mı, İstanbul'da hafta sonu (cumartesi, pazar) yasağı var mı soruları büyük dikkatle araştırılıyor. Aynı zamanda diğer iller için de araştırmalar hız kesmiyor. Son zamanlarda 81 ilde uygulana hafta sonu yasaklarının bu hafta uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor. İstanbul'da ve diğer illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları bu hafta geçerli mi? İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında bilinmesi gerekenler...

İstanbul'da ve diğer illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu yasakları bu hafta geçerli mi?

Son dakika haberleri arasında kısıtlamaları kaldırılan iller yer almaya devam ediyor. Büyükşehirler başta olmak üzere ülke geneli merakla araştırılıyor. Yasaklar hangi illerde kalktı sorusu yoğun ilgi görürken, İstanbul'da hafta sonu yasak kalktı mı? İstanbul'da hafta sonu yasağı var mı? sorularının yanıtı belli oldu. İşte İstanbul'un hafta sonu yasağındaki son durumu...

İSTANBUL'DA HAFTA SONU YASAK KALKTI MI, HAFTA SONU YASAĞI VAR MI?

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

İstanbul ise turuncu kod ile yüksek risk grubunda bulunuyor. Dolayısıyla İstanbul'da hafta sonu günlerinden sadece Pazar günü yasak uygulanmaya devam edecek. Cumartesi günleri İstanbul'da sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, KALKTI MI?

Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanacaktır.

Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, düşük ve orta riskli illerde hafta sonu yasağının kalktığını bildirirken yüksek ve çok yüksek illerde de pazar günü yasak olacağını dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeye göre ise hafta sonu yasaklarının ayrıntıları netleşti.

Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla Cumartesi 21.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayıp Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde uygulanacak olup bu illerimizde Cumartesi günleri 05.00-21.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacaktır.

HANGİ İLLERDE HAFTA SONU YASAĞI VAR, HANGİ İLLERDE YOK?

Düşük Risk Grubunda Yer Alan İller

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Uşak, Van. (14 İl)

Orta Risk Grubunda Yer Alan İller

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Aydın, Bartın, Bayburt, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Malatya, Manisa, Nevşehir, Sivas, Tunceli, Yozgat. (28 İl)

Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Antalya, Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Düzce, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Yalova, Zonguldak. (22 İl)

Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller

Adıyaman, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Burdur, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. (17 İl)

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet