Geri Dön
Gündemİstanbul'da yunus kurtarma operasyonu

İstanbul'da yunus kurtarma operasyonu

İstanbul'da geçtiğimiz hafta bir günde, 3 yunus balıkçıların ağına takılarak hayatını kaybetmesi haberleri art arda gelmişti. Bugün ise mutlu sonla biten bir yunus kurtarma operasyonu kameralara yansıdı.

İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında balıkçı ağlarına takılan bir yunus Yenikapı açıklarında kurtarıldı. Ağlara takılan yunus başarılı bir operasyonla hayata döndürüldü. Ekiplerin çalışmaları sırasında CNN Türk muhabiri Kaan Temeltaş da oradaydı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz hizmetleri Müdürü İlker Aslan kurtarma operasyonuyla ilgili konuştu.

Aslan; "Sabah 08.00 saatleri sırasında müdürlüğümüze Kocamustafapaşa açıklarında bir yunus balığının sürekli denize girip çıktığı ve muhtemelen oltalara takılmış olabileceği ihbarı geldi. Ekiplerimiz hemen kamera izleme odasından olay yeri incelemesini yaptı. Yunus balığının canlı olduğu kayıtlarını aldılar. Hemen İtfaiye Daire Başkanlığı ile iletişime geçildi" dedi.

Dalgıç cankurtaranların müdahale ettiği olayda önce yer incelemesi yapıldı ardından kurtarma operasyonu gerçekleştirildi.

Yunusun ipe dolandığını ifade eden Aslan; "Geçenlerde 3 yunusun ölüm haberinin ardından bu da dördüncü bir haber olabilirdi. Bu tamamen kaçak, ve gırgır balıkçılığını bir eseridir" dedi.

 

Koronada korkunç tablo! Yeni vakalar 60 bine yaklaştıTürkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 306 bin 563 Kovid-19 testi yapıldı, 59 bin 187 kişinin testi pozitif çıktı, 273 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 2 bin 951 oldu, 52 bin 104 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 424 bin 733'e yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet