Geri Dön
Gündemİstanbul'daki patlama ile ilgili 1 günlük milli yas ilan edildi

İstanbul'daki patlama ile ilgili 1 günlük milli yas ilan edildi

Başbakanlık, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenler anısına bir gün süreyle milli yas ilan edildiğini duyurdu. Bütün yurtta ve dış temsilciliklerde bugün bayraklar yarıya indirilecek.

İstanbul'daki patlama ile ilgili 1 günlük milli yas ilan edildi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde dün akşam saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlamada 41 kişi hayatını kaybetti. 239 kişi de yaralandı. Başbakanlık, terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenler anısına bir gün süreyle milli yas ilan edildiğini duyurdu. Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Atatürk Havalimanı'ndaki menfur terör saldırısı sonucunda hayatını kaybedenlerin acısı dolayısıyla bir gün süreyle milli yas ilan edildiği bildirildi. Açıklamada, bütün yurtta ve dış temsilciliklerde bugün, bayrakların yarıya indirilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Birçok noktada bayraklar yarıya indi

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısı sonrasında bugün İstanbul'un bir çok noktasında Türk bayrakları yarıya indirildi.

Dün akşam saatlerinde havalimanında gerçekleşen saldırının ardından tüm ülkede 1 günlük milli yas ilan edildi.

Ülke çapında yas ilan edilmesi sonrası İstanbul'da bir çok kamu binalarında, statlarda ve meydanlarda bayraklar yarıya çekildi.

Eyüpsultan'da kadınların fotoğrafını çektiği iddia edilen kişi böyle darp edildiEYÜPSULTAN'da caddeden geçen kadınların fotoğrafını çektiği iddia edilen yabancı uyruklu kişi, fark edilince çevredekiler tarafından darbedildi. Darp anları iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet