Gündem İstanbullulara sağanak yağış uyarısı!

İstanbullulara sağanak yağış uyarısı!

28.06.2023 - 17:09 | Son Güncellenme:

İstanbul'da bayramın ikinci gününde sağanak yağış beklendiğinden vatandaşlara uyarı yapıldı. Öte yandan Edirne ve Kırklareli için de uyarı yapıldı.

İstanbullulara sağanak yağış uyarısı

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; 29 Haziran 2023 Perşembe günü Kocaeli, Sakarya çevreleri ile sabah saatlerinden itibaren İstanbul’un kuzeyi ve Anadolu Yakası’nda yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin edilen yağışlar sebebi ile ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

İstanbullulara sağanak yağış uyarısı

TEKİRDAĞ VE EDİRNE İÇİN 'KUVVETLİ YAĞIŞ' UYARISI

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada; yarın sabahtan itibaren öğle saatlerine kadar, Tekirdağ il geneli ile Edirne'nin güneyinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu, kısa süreli fırtına ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyardı. (Ünsal YÜCEL/ DHA)