Geri Dön

İşte Türkiye'deki IŞİD algısı

MetroPoll Araştırma Şirketi'nin yaptığı ankete göre, Türkiye'de Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) "terör örgütü" diyenlerin oranı yüzde 70,7 olurken, terör örgütü olmadığı yönünde görüş bildirenlerin oranı yüzde 11,3 olması dikkat çekti.

YÜZDE 70 TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİ

Ankete göre, IŞİD'e "terör örgütü" diyenlerin oranı yüzde 70,7 olurken, "hayır" diyenlerin oranı yüzde 11,3, "fikri olmayanların oranı ise yüzde 18 oldu.

EN AZ BDP'LİLER TERÖR DİYOR

AK Parti'ye oy verenler arasında IŞİD'e "terör örgütü" diyenler yüzde 62,5 oranına sahipken, CHP ve MHP'lilerin yüzde 81'i "evet" dedi, BDP/HDP'lilerin de yüzde 59'u "terör örgütü" olduğunu söyledi.

Son olarak IŞİD'in Türkiye'de örgütlendiğini düşünenlerin oranı yüzde 51,2 oranına sahip olurken, "Türkiye'de eylem yapar" diyenlerin oranı da yüzde 48,8 oldu.

Marmara açıklarında meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem korkuttuGelen bir son dakika haberine göre; Marmara Denizi açıklarında meydana gelen 4,2 büyülüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildi. Depremin merkez üssü Marmara Ereğlisi olarak açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber