Gündem İzmir'deki kundaklama olayında flaş gelişme! Olayın arkasından sarkıntılık çıktı

İzmir'deki kundaklama olayında flaş gelişme! Olayın arkasından sarkıntılık çıktı

29.11.2023 - 23:17 | Son Güncellenme:

İzmir Karabağlar'da bir iş yerinde yangın çıktı ve yangın üst katlardaki evlere de zarar verdi. Kısa sürede yangının kundaklanma nedeniyle olduğu ortaya çıktı. Kundaklamayı yapanı emniyet güçleri kıskıvrak yakaladı ve konuşturdu. Şüpheli, iş yeri sahibinin ablasına sarkıntılık yaptığı gerekçesiyle yangını çıkardığını söylediği öğrenildi. İşte detaylar...

İş yerini kundaklayan şüpheli kıskıvrak yakalanırken, şüphelinin emniyetteki ifadesinde iş yeri sahibinin ablasına sarkıntılık yaptığı için olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Haberin Devamı

Olay, 24 Kasım günü saat 04.30 sıralarında Çalıkuşu Mahallesi Coşkun Kale Sokak'ta bulunan dört katlı bir apartmanın zemin katında bulunan cep telefonu mağazasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre motosikletli bir kişi, cep telefonu dükkanına gelerek camları kırdı ve iş yerini kundaklayarak kaçtı.

İzmirdeki kundaklama olayında flaş gelişme Olayın arkasından sarkıntılık çıktı

Alevlerin kısa sürede büyüdüğünü gören çevre sakinlerinin ihbarıyla bölgeye itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle alevler söndürülürken, çıkan yangında iş yerinin yanındaki kasap dükkanı ve apartmanda hasar meydana geldi. Yangında iş yeri kullanılamaz hale gelirken, üst kattaki dairelerde ve yandaki kasap dükkanında maddi hasar oluştu. Olay Yeri İnceleme ekipleri, iş yerinde incelemelerde bulunurken, iş yerini kundakladığı öne sürülen şüphelileri yakalamak için çalışma başlatıldı.

Haberin Devamı

Ablasına sarkıntılık ettiğini söyledi

Olayla ilgili inceleme yürüten polis ekipleri, yapılan kamera ve saha çalışmalarında şüpheli şahsın olay yerine kasklı ve plakasız motosiklet ile geldiğini, 67 ayrı kameranın incelenmesiyle tespit etti. Olayı gerçekleştirdikten sonra Buca ilçesine gittiği tespit edilen, olayın şüphelisi İ.S., polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan İ.S.'nin emniyetteki ilk ifadesinde, iş yeri sahibinin ablasına sarkıntılık yaptığı iddiasıyla, konuyu kendisinin gerçekleştirdiğini söylediği öğrenildi.

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Yazarlar