Geri Dön
GündemKahvehanelerde oyun oynanacak mı 2021? Kahvelerde oyun oynamak ne zaman serbest olacak?

Kahvehanelerde oyun oynanacak mı 2021? Kahvelerde oyun oynamak ne zaman serbest olacak?

Koronavirüs nedeniyle kahvelerde, kafelerde, kıraathaneler gibi yerlerde oyun oynamak yasaklanmıştı. Haziran ayında başlayan normalleşme adımlarının ikincisi 1 Temmuz tarihinde başlıyor. Vatandaşlar, kaldırılan yasaklar arasında kahvelerin olup olmadığını merak ediyor. İşte, kahvehanelerin son durumu...

Kahvehanelerde oyun oynanacak mı 2021? Kahvelerde oyun oynamak ne zaman serbest olacak?

Kahvehaneler ve buna benzer mekanlarda oyun oynanması ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştu. Düşen vaka oranları ve aşılamalar neticesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Temmuz'da yeni dönemin başlayacağını belirtmişti. Peki, kahvelerde oyun yasağı kalktı mı?

KAHVELERDE OYUN OYNAMAK NE ZAMAN SERBEST OLACAK?

Kahvehanelerde bir süre önce oyun oynamak kısıtlanmıştı. Alınan kararda; "Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde herhangi bir şekilde oyun (kağıt-okey, tavla dahil) oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi kararlaştırılmıştır. Yeni genelge ile kahvehaneler açık olacak. Temmuz ayına kadar geçerli olacak genelge ile kahvelerde bir süre daha oyun oynanması yasak olacak." ifadeleri yer almıştı.

1 Temmuz'da bir dizi yasak kaldırılıyor ancak bunların arasında kahvelerde oyun oynama kısıtlamasının olup olmadığı ise yayımlanacak genelge ile netlik kazanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bakan Kurum, yangının etkili olduğu Manavgat'ın Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Manavgat ilçesindeki orman yangınında çok sayıda evin zarar gördüğü Kalemler Mahallesi'nde incelemede bulundu.Kurum, mahallede evleri, ahırları, otomobilleri yanan, büyükbaş ve küçükbaş hayvanları telef olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet