Geri Dön
GündemKamerunlu aile bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan adını verdi

Kamerunlu aile bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan adını verdi

NEVŞEHİR'de yaşayan Kamerunlu aile, yeni doğan ikiz erkek bebeklerinden birineRecep Tayyip Erdoğan adını verdi. Aile, Türk vatandaşı olma talebinde bulundu.

Kamerunlu aile bebeklerine Recep Tayyip Erdoğan adını verdi

2011 yılında Nevşehire gelerek mobilyacılık yapan Simon Ebale Mekui (43) ile Kery Maliek Traore (39), yeni doğan ikiz erkek bebeklerinden birine Recep Tayyip Erdoğan adını verdi. Anne Kery Maliek Traore, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'de bize kapılarını açtı. Bize yardım etti. Bunun için çocuğuma Recep Tayyip Erdoğan ismini verdim'' dedi.

Ebale Mekui Simon ise "Eşime sordum onunla birlikte bu kararı aldık. 4 çocuğumuz vardı şimdi ikiz erkek çocuğumuz oldu ve Allahıma şükürler olsun 6 çocuğumuz oldu" dedi. 15 Temmuz gecesi ellerine Türk bayrakları alarak nöbet tuttuklarını belirten Ebale Mekui Simon, geçen hafta sonu Ak Parti 6. Olağan Kongresi'ne gelen Başbakan Binali Yıldırım ile de tanıştığını belirtti. Simon, "Başbakan'a 'TC vatandaşı olmak istiyorum' dedim. 6 erkek çocuğum var onları burada büyütüp askere göndermek istiyorum" ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler