Geri Dön
GündemKamu çalışanları mesai saatleri, bankaların çalışma saatleri neler? Kamu kurumlarının yeni mesai saatleri açıklandı!

Kamu çalışanları mesai saatleri, bankaların çalışma saatleri neler? Kamu kurumlarının yeni mesai saatleri açıklandı!

Kamu çalışanları mesai saatleri ile ilgili gelişme çalışanlar tarafından merak ediliyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında mesai saatlerinde de değişiklik yapıldı. Özel sektör tarafından ise ilk adım bankacılardan geldi. Yeni mesai saatleri ve başlayacağı tarih belli oldu. Peki kamu çalışanları mesai saatleri neler?

Kamu çalışanları mesai saatleri, bankaların çalışma saatleri neler? Kamu kurumlarının yeni mesai saatleri açıklandı!

Kamu çalışanları mesai saatlerinde koronavirüs salgını nedeniyle değişiklik yapıldı. İstanbul Valisi Yerlikaya mesai saatleri ile ilgili bir paylaşım gerçekleştirdi. Kamu çalışanlarının yanı sıra özel sektörden bir banka ise mesai saati değişikliği yaptı. Peki yeni mesai saatleri neler, ne zaman başlıyor?

KAMU ÇALIŞANLARI MESAİ SAATLERİ NEDİR?

Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgesinde mesai saatleri ile ilgili şu ayrıntılar yer ald;

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığının 30.11.2020 tarih ve 46676 sayılı yazısı doğrultusunda; illerde Valilerimiz tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitiş saatlerinin 02.12.2020 Çarşamba gününden itibaren 10:00-16:00 arası olacak şekilde belirlenmesi ve personel servis saatlerinin bu mesai saatlerine göre yeniden düzenlenmesi,

KAMU ÇALIŞANLARI MESAİ SAATLERİ NE ZAMAN DEĞİŞİYOR?

Vali Yerlikaya, yaptığı paylaşımda, "İstanbul'da, kamu hizmetlerini aksatmamak kaydıyla 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren mesai saatleri, 10.00-12.30, 13.00-16.00 olarak uygulanacaktır. Özel kanun, tüzük vb. düzenlemelerle mesai saati farklı olan kurum-kuruluşlara ait hükümler saklıdır."

BANKALAR MESAİ SAATLERİ

Özel sektörde konuyla ilk adım bankacılardan geldi. Bir banka Saat 10.00- 12.30 ve 13.30-16.00 arasında hizmet vereceğini ve uygulamanın bugün itibarıyla devreye alındığını duyurdu.

Bankaların yeni düzenlediği çalışma saatlerine göre Finansbank, Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, HSBC, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası Türkiye genelindeki tüm şubelerinde 10.00-12.30 ve 13.30-16.00 arasında çalışacak.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet