Gündem 'Kanlı bez'den bebek çıktı! Diyarbakır'da tüyleri diken diken olay

'Kanlı bez'den bebek çıktı! Diyarbakır'da tüyleri diken diken olay

24.02.2024 - 12:45 | Son Güncellenme:

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde metruk bir evin merdivenlerine terk edilmiş halde bulunan erkek bebek olayıyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında merkez Sur ilçesi İskenderpaşa Mahallesi Yalıbahçe Sokak’ta meydana geldi. Sokakta bulunan metruk bir evin merdivenlerinde bebek sesini duyan vatandaşlar evden çıktı.

Haberin Devamı

Yeni doğmuş erkek bebeği poşetten çıkaran mahalleli Hakan isimli vatandaş, önce durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi sonra kanlı bezle sarılı bebeği temizlemek ve ısınması için eve götürdü.

Olay yerine gelen Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, erkek bebeği vatandaştan teslim alıp sağlık ekiplerine verdi. Bebek hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kanlı bezden bebek çıktı Diyarbakırda tüyleri diken diken olay

BEBEĞİ BIRAKAN ANNE YAKALANDI

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını inceledikten sonra bebeği bırakanın anne M.C. (26) olduğunu tespit etti. Ekipler, yaptığı çalışma sonucu anneyi yakalayıp gözaltına aldı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hastanede olan ve tedavisi süren M.C.’nin alınan ifadesinde, bebeği bıraktıktan sonra pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Haberin Devamı

Kanlı bezden bebek çıktı Diyarbakırda tüyleri diken diken olay

Mahallede yaşayan Hakan isimli genç, dehşete düşüren olayda bebeğin kanlı beze sarılı halde metruk evde ölüme terk edildiğini görüp kurtardığı anları anlattı.

Kanlı bezden bebek çıktı Diyarbakırda tüyleri diken diken olay

"BEBEK KANLI BEZE SARILI HALDE POŞETİN İÇİNE KOYULMUŞTU"

Bebeğin titreyerek ağladığını belirten Hakan, sağlık ve polis ekipleri gelene kadar evde bebeği önce temizleyip sonra ısıttığını ifade ederek, “Dünkü olay Sur ilçesindeki İskenderpaşa Mahallesi’nde saat 15.00 sıralarında gerçekleşti. Bebeğin ağlamasıyla komşular birden bağırmaya başladı. Ben de evden çıkıp bebeği poşetten çıkardım. Bebek kanlı bez içine sarılı haldeydi. Bebek soğuktan titriyordu. Polis ve sağlık ekipleri gelene kadar bebeği eve götürüp ısınması için sobanın önüne bıraktık. Bebek sonrasında biraz kendine gelmeye başladı. Daha sonrasında polis ekipleri gelince kendilerine bebeği teslim ettik. Bebeğe sarılı bez hepsi kanlıydı. Biz o bezi bir kenara bırakıp temiz beze sardık bebeği. Madem bakamıyorsunuz çocuk esirgeme yurtlarına götürün. Küçücük bebeği niye ölüme terk ediyorsunuz?” diye konuştu.

Öte yandan, bebeğin sağlık durumu iyi olduğu, tedavisi devam etmekte olduğu öğrenildi.