Sur

Sur

Son dakika sur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sur haber sayfamızda...

Sur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.132 sur haberi bulunmuştur.
AYETEL KÜRSİ Türkçe Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Arapça Yazılışı ve Anlamı
AYETEL KÜRSİ Türkçe Okunuşu: Ayetel Kursi Duası Arapça Yazılışı ve AnlamıBakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi birçok durumda okunabilen dualar arasında yer almaktadır. Özellikle sabah saatlerinde okunan Ayetel Kürsi duasının anlamı da bir o kadar etkileyicidir. Ayetin Türkçe olarak anlamını, Arapça olarak yazılışını ve faziletlerini merak ediyorsanız içeriğin devamını okuyabilirsiniz.
9.05.2021Dualar
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'Belçika ile Fransa arasında 1819 yılında belirlenen sınır, Belçikalı bir çift tarafından farkında olmadan değiştirildi. Belçikalı çiftçinin, tarlasını sürerken traktörü ve pulluğuna engel olduğu gerekçesiyle iki ülke arasındaki sınır taşını yaklaşık 2,5 metre ileriye taşıması üzerine Belçika toprakları biraz daha büyüdü.
5.05.2021Dünya
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'Belçika ile Fransa arasında 1819 yılında belirlenen sınır, Belçikalı bir çift tarafından farkında olmadan değiştirildi.
4.05.2021Dünya
Sur'da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi
Sur'da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK'nın çukur eylemlerinin ardından kamulaştırılan alanlardan Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yürütülen çalışmalar kapsamında TOKİ'nin yapımını tamamladığı 28 konutun hak sahiplerine teslimi için tören düzenlendi.
3.05.2021Emlak
Yaslandığı surun bir bölümü yıkıldı! 7 metreden düşüp yaralandı
Yaslandığı surun bir bölümü yıkıldı! 7 metreden düşüp yaralandıSinop’ta Deniz Kurt (26), dinlemek için yaslandığı tarihi surun bir bölümü yıkılınca 7 metre yükseklikten düşmesi sonucu yaralandı. Sağlık ekibince Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alınan Deniz Kurt’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
29.04.2021Gündem
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidi
Fransa'dan İngiltere'ye misilleme tehdidiFransa'nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, İngiltere'nin Brexit sonrası yapılan balıkçılık anlaşmasına uymaması halinde misilleme yapacaklarını belirtti.
27.04.2021Dünya
Son dakika... Canlı Hayvan Borsası'nda kavga! 1 ölü, 2'si ağır 4 yaralı
Son dakika... Canlı Hayvan Borsası'nda kavga! 1 ölü, 2'si ağır 4 yaralıDiyarbakır’ın Sur ilçesinde, Canlı Hayvan Borsası'nda husumetli iki grup arasında çıkan bıçaklı, sopalı, silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi yaralandı. Polis ekiplerinin, kavgaya karışan şüphelilerin yakalanmalarına yönelik başlattığı çalışma sürüyor.
27.04.2021Gündem
Atatürk şiiri - Cahit Sıtkı Tarancı
Atatürk şiiri - Cahit Sıtkı TarancıCumhuriyet sonrası edebiyatında kendine has şiir tarzıyla ön plana çıkan Cahit Sıtkı Tarancı sade ve anlaşılır tarzda şiirler yazmıştır. Genel anlamda karamsar şiirler yazan şair Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten de etkilenmiştir. Şair Atatürk isimli şiirinde Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatmıştır.
27.04.2021Şiirler
Bizimleydi şiiri
Bizimleydi şiiriBizimleydi şiiri Özel harekat polisleri tarafından söylenen ve ünlenen bir şiirdir. Şiirin içeriği incelendiğinde 2015-2016 yıllarında Hendek operasyonları olarak bilenen döneme dair izler görülür. Hendek operasyonları gerçekleştiği dönemde Türkiye gündeminde oldukça yer etmiş çok sayıda asker ve polisin şehit olduğu operasyonlar serisidir. Güvenlik güçleri zor şartlara rağmen destansı mücadelesiyle terörist unsurları imha etmiştir.
22.04.2021Şiirler
Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptı
Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptıEmniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde görev yapan özel harekat polisi Hilmi Köse'nin 20 yıldır silah tuttuğu sol eli, 2015 yılındaki 'hendek' operasyonlarında, üzerine atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle parçalandı. Köse'nin sağ ayak ile leğen kemiğinden alınan 20 santim kemik ve deri, parçalanan koluna nakledildi. Özel Harekat Başkanlığı’na geri dönebilmek için sağ eliyle atış yapmaya başlayan Köse, 2 yıl süren tedavi ve eğitim sürecinin ardından mesleğine tekrar başladı. Köse'nin 6 yıl sonra sol eliyle yaptığı ilk atışı ise DHA görüntüledi. Köse, sol elle hedefi tam isabet vurmayı başardı.
21.04.2021Haberler
Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptı
Gazi polis, nakilli eliyle 6 yıl sonra ilk atışını yaptıEmniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde görev yapan özel harekat polisi Hilmi Köse'nin 20 yıldır silah tuttuğu sol eli, 2015 yılındaki 'hendek' operasyonlarında, üzerine atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle parçalandı. Köse'nin sağ ayak ile leğen kemiğinden alınan 20 santim kemik ve deri, parçalanan koluna nakledildi. Özel Harekat Başkanlığı’na geri dönebilmek için sağ eliyle atış yapmaya başlayan Köse, 2 yıl süren tedavi ve eğitim sürecinin ardından mesleğine tekrar başladı. Köse'nin 6 yıl sonra sol eliyle yaptığı ilk atışı ise DHA görüntüledi. Köse, sol elle hedefi tam isabet vurmayı başardı.
21.04.2021Gündem
Trabzon’a açık hava müzesi
Trabzon’a açık hava müzesiTrabzon’da otopark projesi için yapılan kazı sırasında ortaya çıkan Roma ve Bizans dönemine ait arkeolojik kalıntıların bulunduğu alan, açık hava müzesine dönüştürülecek.
18.04.2021Kültür Sanat
İzinsiz kazının ardından tescil
İzinsiz kazının ardından tescilEdirne’de, Roma İmparatorluğu döneminden kalma Hadrianapolis Antik Kenti sur duvarlarının ortaya çıktığı alan, 1. derece arkeolojik sit alanı olarak tescil edildi. Temel seviyesinde toprak veya yapıların altında kalan sur duvarının bulunduğu alanın koruma altına alınmasına karar verildi. Kalıntılar, izinsiz kazı sonrası ortaya çıktı.
18.04.2021Kültür Sanat
Leylim Ley şiiri - Sabahattin Ali
Leylim Ley şiiri - Sabahattin AliSebahattin Ali, Türk edebiyatında roman ve hikayeleriyle ön plana çıkmış bir sanatçıdır. Yazarın şiirlerinin pek çoğu bestelenerek şarkı haline getirildiği için toplum tarafından bilinmektedir. Leylim Ley şiiri de bu şiirlerden birisidir. İşte Leylim Ley şiirinin sözleri.
14.04.2021Şiirler
Servet-i Fünun şiiri
Servet-i Fünun şiiriServet-i Fünûn Edebiyat sanatçıları, Abdülhak Hamit'in şekilde yaptığı yeniliği daha da genişletirler Fransız şiirinden "sone" ve "terzarima" gibi nazım türlerini alırlar. Müstezad (serbest nazım)ı, yaygın ölçüde kullanırlar. Kalıplaşmış vezinlerin dışına çıkarlar. İşte Servet-i fünun şiiri örnekleri
7.04.2021Şiirler
Virüs ve hukuk bu kitapta
Virüs ve hukuk bu kitaptaÇalışma düzeninden, eğitim sistemi ve sosyal alışkanlıklara kadar birçok alanda yaşamı etkileyen koronavirüs, merak uyandıran yeni hukuki konuları da beraberinde getirdi.
31.03.2021Ege
Tut yüreğimden ustam şiiri - Serkan Uçar
Tut yüreğimden ustam şiiri - Serkan UçarSerkan Uçar'ı, 'Tut Yüreğimden Ustam' şiirini Tuncel Kurtiz'in seslendirmesiyle tanınmaktadır. Şiir aşk, sevgi, umutsuzluk barındırır. Şiir genel olarak melankolik bir havada ilerler. işte Tut yüreğimden ustam şiirinin sözleri.
1.04.2021Şiirler
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatı
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatıUyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah karakteri gündemde yer alıyor. Tarihte Hasan Sabbah kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Büyük Selçuklu Devleti padişahlarından Sencer ve Muhammet Tapar döneminde büyük sıkıntılar yaratan isimlerden olan Hasan Sabbah, hem nizari ismaililerin hem de suikastçiler olarak bilinen Haşhaşilere bağlı fidailer asker grubunun kurucusuydu. Büyük devlet adamlarına yönelik suikastları ile bilinen Hasan Sabbah ve tarikatı uzun süre Büyük Selçuklu devletine büyük zorluklar yaşatmıştır. Peki Hasan Sabbah kimdir, tarihte nasıl öldü?
29.03.2021Gündem
Diyarbakır'da hafta sonu yoğunluğu! İnsanlar akın etti
Diyarbakır'da hafta sonu yoğunluğu! İnsanlar akın ettiKoronavirüs risk haritasında düşük riskli iller arasında yer alan Diyarbakır'da, kısıtlamasız hafta sonunda güneşli havanın da etkisiyle tarihi mekanlarda insan yoğunluğu oluştu. Kentte kalabalık nedeniyle, denetimlerini artıran ekipler, tedbirlerine uyulması için çağrılarda bulundu.
28.03.2021Gündem
Diyarbakır annelerine destek ziyaretleri sürüyor
Diyarbakır annelerine destek ziyaretleri sürüyorDiyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti destek ziyaretleriyle sürüyor.
25.03.2021Gündem
35 yıldır antikacılık yapan esnaf geçmişi geleceğe taşıyor
35 yıldır antikacılık yapan esnaf geçmişi geleceğe taşıyorDiyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Adem Turan, 35 yıldır antikacılık yapıyor.
24.03.2021Haberler
35 yıldır yapıyor! Geçmişi geleceğe getiriyor...
35 yıldır yapıyor! Geçmişi geleceğe getiriyor...Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Adem Turan, 35 yıldır antikacılık yapıyor. Turan, antika tutkusunun 40 yıl öncesine dayandığını anlattı.
24.03.2021Ekonomi
İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyor
İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyorİstanbul'daki her 10 binadan 7'si 20 yaşın üzerinde olurken, kentte yapım tarihi 2000 yılı ve öncesine ait bu binalarda bulunan konut sayısı 3,1 milyon adedi aşıyor. Bu alanda 39 bin 786 adet binayla Fatih başı çekerken, Fatih'i 35 bin 353 ile Üsküdar ve 34 bin 618 ile Bağcılar izliyor.
23.03.2021Emlak
İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyor
İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyorİstanbul'daki her 10 binadan 7'si 20 yaşın üzerinde olurken, kentte yapım tarihi 2000 yılı ve öncesine ait bu binalarda bulunan konut sayısı 3,1 milyon adedi aşıyor.
23.03.2021Ekonomi
Dünyanın en pahalı evleri
Dünyanın en pahalı evleriDünyanın en zenginleri gerçekten lüks zevklere sahip ve prestijli konutlarda yaşıyorlar. Yaşam tarzlarından kaynaklanan bu gerçeğe bir de kendi aralarındaki rekabet eklenince, evlerinin fiyatları her geçen gün daha da uçuk hale geliyor. İşte dünyanın en pahalı 5 evi:
18.03.2021Emlak

Benzer Haber Etiketleri

DiyarbakırŞiirFransaBelçikaDavid Lavaux

Sur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.